DŁUGOSIODŁO: Najlepsi w wyciskaniu sztangi (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Najlepsi w wyciskaniu sztangi (foto)

27.11.2019
autor: Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji
Amatorskie Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc odbyły się w siłowni przy Centrum Kultury w Długosiodle. 
 
Turniej przeprowadzono w dwóch formułach. W pierwszej, w której wynik zawodnika przeliczny jest według specjalnego kalkulatora Wilks`a, uwzględniający wypchnięty ciężar oraz masę startującego, najlepszy okazał się Krystian Piotrak z Małkini Górnej. Uzyskał wynik 128,09 pkt (wypchnął 215 kg przy wadze ciała 105,9 kg). Drugi był Piotr Mertens, również z Małkini Górnej - 100,73 pkt (wypchnął 155 kg przy wadze ciała 87 kg), trzecie miejsce wywalczył reprezentant gospodarzy Damian Brzostek – 93,87 pkt (wypchnął 137,5 kg, przy masie 80 kg).
W drugiej konkurencji zawodnicy wykonywali jak największą ilość wypchnięć sztangą o ciężarze zbliżonym do ich masy ciała. Najlepszy okazał się Damian Brzostek z Długosiodła z 34 wypchnięciami, drugi był Krystian Piotrak - 31, trzeci Michał Laska – 30. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami i nagrodami rzeczowymi.
Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Długosiodło, a sfinansował je Samorząd Województwa Mazowieckiego. 
 
A już w najbliższą niedzielę, 1 grudnia, stowarzyszenie zaprasza do udziału w Mazowieckim Turnieju Tenisa Stołowego. Początek o godz. 10.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Zitcom