DŁUGOSIODŁO: Nagrodzeni za zbiórkę makulatury

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Nagrodzeni za zbiórkę makulatury

14.06.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Szkoła Podstawowa w Długosiodle zdobyła II miejsce w swojej kategorii w Konkursie – zbiórka makulatury, przeprowadzonym przez Urząd Marszałkowski w Warszawie.
W tegorocznej, trzynastej już edycji wzięło udział ponad 16,5 tys. przedszkolaków i uczniów ze 137 placówek oświatowych z całego Mazowsza. Zebrali łącznie ponad 760 ton makulatury. 
– Bardzo się cieszymy, że jest tak duży odzew ze strony szkół, bo świadczy to o dużym zaangażowaniu nauczycieli i bardzo wysokiej świadomości na temat gospodarki odpadami. Bardzo budujące jest też aktywne zaangażowanie samych uczniów, a nawet przedszkolaków w tę akcję. Biorąc pod uwagę liczbę uczestników, którzy wzięli udział w konkursie to mam nadzieję, że efekt budowania świadomości ekologicznej, jaki osiągnęliśmy zostanie na lata – powiedział Marcin Podgórski, dyr. departamentu gospodarki odpadami. 
Konkurs trwał od 1 grudnia 2016 r. do 31 marca 2017 r. Uczestnicy rywalizowali w ośmiu kategoriach wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe do 100 uczniów, do 400 uczniów oraz powyżej 400 uczniów, gimnazja do 100 uczniów, do 200 uczniów i powyżej 200 oraz szkoły ponadgimnazjalne. Tytuły laureatów otrzymały 24 placówki z największą liczbą punktów. Dodatkowo laureaci otrzymali nagrody, m.in. sprzęt audio HI-FI.
Szkoła Podstawowa w Długosiodle zdobyła II miejsce w kategorii podstawówek od 101 do 400 uczniów.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
mrówka - nowe godziny
mrówka - nowe godziny
mrówka - nowe godziny