DŁUGOSIODŁO: Małżeńskie jubileusze (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Małżeńskie jubileusze (foto)

06.11.2017
autor: Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji
Przyznane przez Prezydenta RP Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie pary z Gminy Długosiodło odebrały podczas uroczystości w Centrum Kultury 27 października.
Jubilatów powitała zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Joanna Brejnak. Słowa uznania dla małżonków wyrazili przewodnicząca rady gminy Maria Gałązka, wójt Stanisław Jastrzębski i jego zastępczyni Ewa Karczewska. Dziękowali jubilatom za to, że przez lata wspólnego życia z troską i oddaniem pielęgnują i umacniają wartość, jaką stanowi rodzina, a tym samym świadomie i odpowiedzialnie wychowują kolejne pokolenia naszej lokalnej społeczności. Jubilatów obchodzących złote gody udekorowali medalami przyznanymi przez prezydenta, a małżonkowie z 25-letnim stażem otrzymali dyplomy. Nie zabrakło toastu za ich zdrowie, gromkiego „Sto lat” i weselnego tortu. Przy stole jubilaci wraz ze swoimi bliskimi i organizatorami śpiewali stare, znane piosenki oraz wspominali minione lata. Dla jubilatów wystąpili uczniowie z Zespołu Szkół w Starym Bosewie, prezentując piękne utwory o miłości, życiu i pragnieniach.
 
Medale i dyplomy za 50 lat małżeństwa otrzymali w tym roku:
Maria i Wojciech Bardyszewscy, Jadwiga i Tadeusz Długołęccy, Barbara i Jan Gałązkowie, Krystyna i Kazimierz Gorzelany, Celina i Jan Paśkowie, Halina i Bonifacy Skalikowie, Wiesława i Tadeusz Szyszkowscy, Zofia i Mieczysław Wróblowie.
 
Dyplomy za 25 lat małżństwa otrzymali:
Elżbieta i Jacek Osowieccy, Barbara i Przemysław Mietrzwińscy, Sylwia i Dariusz Gruszkowie, Elżbieta i Jerzy Puchalscy, Anna i Leszek Machnowscy.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: 60 lat razem

RZĄŚNIK: 60 lat razem

Jadwiga i Jan Kachlowie z Marianowa 15 lipca obchodzili uroczyście 60. rocznicę ślubu. Podczas Mszy św. w kościele w Nowym Lubielu, ks. proboszcz Wojciech Goryszewski wręczył im papieskie błogosławieństwo, o które, jak podkreślił, zabiegała dla nich córka Bożena. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Jaki znak Twój? Logo szkoły

RZĄŚNIK: Jaki znak Twój? Logo szkoły

W Szkole Podstawowej im. Orła Białego został przeprowadzony konkurs plastyczny „Jaki znak Twój? Logo szkoły”. Znamy już autorów najlepszych prac. „Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym! Dziękujemy za Wasze starania! Doceniamy poświęcony czas!” – napisali organizatorzy.  – „Wszystkie prace są piękne, wybór najlepszej był bardzo trudny. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim!”.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Wybierają sołtysów (foto)

ZABRODZIE: Wybierają sołtysów (foto)

Dorota Górczak w Dębinkach, Anna Chudy w Lipinach, Małgorzata Domańska w Wysychach, Edward Sołowiej w Basinowie i Leszek Kostrzewa w Kicinach – to pierwsi sołtysi wybrani na kadencję 2019 – 2023. W gminie Zabrodzie trwają wybory sołtysów, zebrania wiejskie rozpoczęły się 3 lutego w Dębinkach, zakończą 17 lutego w Słopsku. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Wiedzą, jak zapobiegać pożarom (foto)

DŁUGOSIODŁO: Wiedzą, jak zapobiegać pożarom (foto)

Młodzież z czterech szkół wzięła udział w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Organizatorem i fundatorem nagród było Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle.
zobacz więcej