DŁUGOSIODŁO: Małżeńskie jubileusze (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Małżeńskie jubileusze (foto)

06.11.2017
autor: Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji
Przyznane przez Prezydenta RP Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie pary z Gminy Długosiodło odebrały podczas uroczystości w Centrum Kultury 27 października.
Jubilatów powitała zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Joanna Brejnak. Słowa uznania dla małżonków wyrazili przewodnicząca rady gminy Maria Gałązka, wójt Stanisław Jastrzębski i jego zastępczyni Ewa Karczewska. Dziękowali jubilatom za to, że przez lata wspólnego życia z troską i oddaniem pielęgnują i umacniają wartość, jaką stanowi rodzina, a tym samym świadomie i odpowiedzialnie wychowują kolejne pokolenia naszej lokalnej społeczności. Jubilatów obchodzących złote gody udekorowali medalami przyznanymi przez prezydenta, a małżonkowie z 25-letnim stażem otrzymali dyplomy. Nie zabrakło toastu za ich zdrowie, gromkiego „Sto lat” i weselnego tortu. Przy stole jubilaci wraz ze swoimi bliskimi i organizatorami śpiewali stare, znane piosenki oraz wspominali minione lata. Dla jubilatów wystąpili uczniowie z Zespołu Szkół w Starym Bosewie, prezentując piękne utwory o miłości, życiu i pragnieniach.
 
Medale i dyplomy za 50 lat małżeństwa otrzymali w tym roku:
Maria i Wojciech Bardyszewscy, Jadwiga i Tadeusz Długołęccy, Barbara i Jan Gałązkowie, Krystyna i Kazimierz Gorzelany, Celina i Jan Paśkowie, Halina i Bonifacy Skalikowie, Wiesława i Tadeusz Szyszkowscy, Zofia i Mieczysław Wróblowie.
 
Dyplomy za 25 lat małżństwa otrzymali:
Elżbieta i Jacek Osowieccy, Barbara i Przemysław Mietrzwińscy, Sylwia i Dariusz Gruszkowie, Elżbieta i Jerzy Puchalscy, Anna i Leszek Machnowscy.
Majster plus 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Zwyciężyła w konkursie im. Jerzego Różyckiego

RZĄŚNIK: Zwyciężyła w konkursie im. Jerzego Różyckiego

W Konkursie Matematyczno-Informatyczny im. Jerzego Różyckiego, po raz trzeci zorganizowanym przez I LO im. C.K. Norwida 22 października w najmłodszej kategorii wiekowej, klas III-IV zwyciężyła Patrycja Skoczeń, uczennica Szkoły Podstawowej w Komorowie, wyróżnienie w tej samej kategorii zdobył Kacper Kumek ze Szkoły Podstawowej w Rząśniku.
zobacz więcej
SOMIANKA: Pamiętnik inteligenta

SOMIANKA: Pamiętnik inteligenta

Bardzo interesująca, szczególnie dla mieszkańców gmin Somianka i Wyszków, książka Jerzego Rakowieckiego „Pamiętnik inteligenta. Historie wesołe, a ogromnie przez to smutne” ukazała się w marcu. Dużo miejsca poświęcił w niej rodzinnym Skorkom.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Skansen imienia Marii Żywirskiej (foto)

BRAŃSZCZYK: Skansen imienia Marii Żywirskiej (foto)

Od 13 października 2017 r. Skansen w Brańszczyku ma imię. Uchwałą Rady Gminy jego patronką została Maria Żywirska, z domu Byczyńska, urodzona w Brańszczyku etnografka, muzealniczka, uczennica i nauczycielka w wyszkowskim Gimnazjum Koedukacyjnym Szkoły Średniej (obecnie I LO im. C.K. Norwida), autorka monografii „Puszcza Biała. Jej dzieje i kultura”, nad którą pracowała ponad 60 lat. Świadkami tej historycznej chwili były córka, wnuczka i prawnuczka badaczki. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Szczególne święto szkoły (foto)

DŁUGOSIODŁO: Szczególne święto szkoły (foto)

Dwa szczególne święta: 35-lecie nadania naszej szkole imienia Tadeusza Kościuszki oraz 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości obchodziła Szkoła Podstawowa w Długosiodle.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom