DŁUGOSIODŁO: Małżeńskie jubileusze (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Małżeńskie jubileusze (foto)

06.11.2017
autor: Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji
Przyznane przez Prezydenta RP Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie pary z Gminy Długosiodło odebrały podczas uroczystości w Centrum Kultury 27 października.
Jubilatów powitała zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Joanna Brejnak. Słowa uznania dla małżonków wyrazili przewodnicząca rady gminy Maria Gałązka, wójt Stanisław Jastrzębski i jego zastępczyni Ewa Karczewska. Dziękowali jubilatom za to, że przez lata wspólnego życia z troską i oddaniem pielęgnują i umacniają wartość, jaką stanowi rodzina, a tym samym świadomie i odpowiedzialnie wychowują kolejne pokolenia naszej lokalnej społeczności. Jubilatów obchodzących złote gody udekorowali medalami przyznanymi przez prezydenta, a małżonkowie z 25-letnim stażem otrzymali dyplomy. Nie zabrakło toastu za ich zdrowie, gromkiego „Sto lat” i weselnego tortu. Przy stole jubilaci wraz ze swoimi bliskimi i organizatorami śpiewali stare, znane piosenki oraz wspominali minione lata. Dla jubilatów wystąpili uczniowie z Zespołu Szkół w Starym Bosewie, prezentując piękne utwory o miłości, życiu i pragnieniach.
 
Medale i dyplomy za 50 lat małżeństwa otrzymali w tym roku:
Maria i Wojciech Bardyszewscy, Jadwiga i Tadeusz Długołęccy, Barbara i Jan Gałązkowie, Krystyna i Kazimierz Gorzelany, Celina i Jan Paśkowie, Halina i Bonifacy Skalikowie, Wiesława i Tadeusz Szyszkowscy, Zofia i Mieczysław Wróblowie.
 
Dyplomy za 25 lat małżństwa otrzymali:
Elżbieta i Jacek Osowieccy, Barbara i Przemysław Mietrzwińscy, Sylwia i Dariusz Gruszkowie, Elżbieta i Jerzy Puchalscy, Anna i Leszek Machnowscy.
PBS Wyszków - wygodny kredyt
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Zapraszają na kolonie

RZĄŚNIK: Zapraszają na kolonie

Stowarzyszenie Zespół Regionalny „Śwarni” ogłasza nabór na 14-dniowe, w dniach 16 – 29 sierpnia, kolonie w Białym Dunajcu dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS, które nie ukończyły 16. roku życia.
Kolonie organizuje również LGD Równiny Wołomińskiej.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Trzeźwość – Wolność – Niepodległość

RZĄŚNIK: Trzeźwość – Wolność – Niepodległość

W dniach 5 – 11 lipca organizowana jest Piesza Pielgrzymka Diecezji Łomżyńskiej. Pątnicy wyruszają z Ostrołęki spod kościoła pw. św. Antoniego, wędrują do Niepokalanowa do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask i św. Maksymiliana Marii Kolbego w intencji przebłagalnej trzeźwości narodu polskiego. Przechodzą przez parafie dekanantu wyszkowskiego, m.in. Lubiel i Rząśnik. Mają do pokonania ok. 180 km.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Konkurs wiedzy o Brańszczyku (foto)

BRAŃSZCZYK: Konkurs wiedzy o Brańszczyku (foto)

23 maja w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Brańszczyku. Do zmagań przystąpiło 13 uczestników. Do składu komisji konkursowej zaproszono dyrektor Gminnego Domu Kultury w Brańszczyku Marylę Puścian, dyrektor ZSS Elżbietę Piórkowską i nauczycielkę ZSS Ewelinę Ginko.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Hej kolęda, kolęda (foto)

ZABRODZIE: Hej kolęda, kolęda (foto)

Trzecie już rodzinne kolędowanie odbyło się w kościele Świętej Trójcy w Niegowie.  W niedzielę 7 stycznia wystąpiło 19 zespołów i jedna solistka. Liczba występujących z roku na rok wzrasta.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku