DŁUGOSIODŁO: Magia andrzejkowego wieczoru (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Magia andrzejkowego wieczoru (foto)

02.12.2019
autor: GCIKSiR w Długosiodle
Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię świętego Andrzeja. Aby tradycji stało się zadość, w Centrum Kultury zorganizowano spotkanie dla wszystkich seniorów, którzy chętnie poddali się magii.
 
W przeszłości andrzejki traktowano bardzo poważnie i przeprowadzano w ogromnym skupieniu. Towarzyszyły im magia i wiara w to, że przyszłość otwiera swoje tajemnice. Współcześnie przekształciły się w niezobowiązującą zabawę. Stanowią doskonałą okazję do spotkania i wspólnej zabawy, urozmaiconej wróżbami i przewidywaniem przyszłości. Taktowane są jednak z dużym przymrużeniem oka.
Aby tradycji stało się zadość w Centrum Kultury zorganizowano spotkanie dla wszystkich seniorów, którzy chętnie poddali się magii. Najchętniej przyłączali się do lania wosku, jednej z najpopularniejszych wróżb andrzejkowych. Wszyscy chcieli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości. Roztopiony wosk, przelewany przez dziurkę od klucza do miski z wodą, zastygając tworzył niesamowite kształty. Z interpretacją ich cieni na ścianie nie było problemów bo fantazja wszystkim dopisywała.
Były też muzyka, tańce, śpiew i dobra zabawa. Seniorzy z werwą i ochotą wchodzili na parkiet, aby oddać się tanecznemu szaleństwu. Po raz kolejny okazało się, że potrafią wspaniale się bawić, mają duże poczucie humoru oraz niespożytą energię. Andrzejki upłynęły w miłej atmosferze i z pewnością długo będą wspominane jako niezwykły, pełen magii wieczór.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom