DŁUGOSIODŁO: Kolejna sportowa niedziela (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Kolejna sportowa niedziela (foto)

11.07.2017
autor: Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji
Tym razem Długosiodło zorganizowało Mazowiecki Turniej Tenisa Ziemnego.
Zgłosiło się 9 zawodników, turniej rozegrano systemem do dwóch porażek, by każdy uczestnik po pierwszym niepowodzeniu miał jeszcze szansę na kontynuowanie udziału z zawodach.
Tym razem aura sprzyjała rywalizacji. Tenisiści zostawili na kortach mnóstwo sił i potu. Mecze były bardzo wyrównane. Po kilku godzinach zmagań w meczach półfinałowych Michał Zdziera (Długosiodło) pokonał Pawła Choszczyka (Długosiodło), a Rafał Pawłowski (Długosiodło) zwyciężył Macieja Paska (Długosiodło). W meczu finałowym Rafał Pawłowski obronił tytuł sprzed roku, zwyciężając Michał Zdzierę 7:5. W meczu o drugie miejsce Michał Zdziera pokonał Michał Cichowskiego (Długosiodło) 7:5.
W turnieju wzięli udział także Dominik Iciński i Paweł Gałązka z Długosiodła oraz Tomasz Szymborski z Makowa Mazowieckiego i Daniel Szkopek z Wyszkowa.
Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Długosiodło, przy udziale finansowym Samorządu Województwa Mazowieckiego.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Syzyfowy wysiłek

BRAŃSZCZYK: Syzyfowy wysiłek

Bobry dają się we znaki mieszkańcom, niszczą drogi, ścinają drzewa, spiętrzają wodę, powodując podtopienia. Ponieważ od dłuższego czasu apelowali o pomoc w tej sprawie, gmina złożyła wniosek do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska o pozwolenie na odstrzał 100 sztuk zwierząt. Ma to kosztować gminę 50 tys. zł.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Warto odkrywać jego nauczanie (foto)

BRAŃSZCZYK: Warto odkrywać jego nauczanie (foto)

To już 12 lat, gdy Jan Paweł II odszedł do Domu Ojca. Uroczystości powiatowe przypominające ten trudny, szczególnie dla nas, Polaków, moment odbywają się tradycyjnie już w Brańszczyku. Przy tej okazji przypominamy sobie niezwykłą postać Papieża Polaka i jego zasługi dla naszego kraju, świata, Kościoła. Zastanawiamy się, co zostało z jego nauki. Starosta w swoim wystąpieniu przypomniał gorzkie słowa o. Zięby o dziedzictwie św. Jana Pawła II, że jest ono odkrywkową kopalnią złota, której złóż  nie eksploatujemy. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Hubertus 2019 (foto)

BRAŃSZCZYK: Hubertus 2019 (foto)

...odbył się w pięknej jesiennej scenerii, w sobotę 5 października, w Brańszczyku. Podczas przejazdu głównymi ulicami miejscowości można było podziwiać, jak wielu wspaniałych jeźdźców i koni przybyło. Ich niezwykłe umiejętności zachwyciły obserwatorów poszczególnych konkurencji. Szablę Najnerta, główną nagrodę w zawodach kawaleryjskich, zdobył Daniel Pietrzak. W gonitwach za lisem zwyciężyli Aneta Rostek i Jarosław Żmuda,w skokach na potęgę – Olga Wyszyńska.    
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Czas na festyny

RZĄŚNIK: Czas na festyny

W najbliższych miesiącach odbędzie się kilka imprez, które mają już swoich sympatyków, szczególnie Wesołe Lato z Disco Polo. Wystąpią Skalar, Spontan, Freaky Boys, Dejw.
zobacz więcej
Zitcom