Powiat

1 / 3

DŁUGOSIODŁO: Karuzela eksperymentów w przedszkolu (foto)

16.03.2017
autor: Przedszkole w Długosiodle
W marcu w Przedszkolu Samorządowym w Długosiodle odbyły się warsztaty naukowe pt. „To, co ulotne, mokre i stałe” z cyklu „Fizyka dla Smyka”. Zajęcia miały na celu przybliżenie dzieciom tajemnic otaczającego nas świata. Poprzez zabawę i eksperymenty dzieci poznały trzy stany skupienia.
Na początku dzieci poznały ciała stałe tj. ściana, krzesło, podłoga, bawiły się „sprytną" plasteliną, która odbijała się od podłogi i im uciekała. Potem wspólnie wywnioskowały, że ciecz to np. woda, ocet, olej, herbata, a nawet kisiel. Poznały też właściwości gazów. Z wielkim zaangażowaniem i przejęciem eksperymentowały, zamieniając ciała stałe w ciecz, np. lód w wodę. Obserwując roztapianie cyny nad palnikiem Bunsena, dzieci zobaczyły, że nawet metal może zamienić się w ciecz. Bardzo ciekawe były eksperymenty z wykorzystaniem suchego lodu. Mnóstwo zabawy spowodowało łapanie pary i bąbelków powstałych na skutek polania kostek suchego lodu gorącą wodą i dodaniu kilku kropel płynu do mycia naczyń. Dzieci, z pomocą prowadzącej, także pompowały balony dwutlenkiem węgla, który powstał z połączenia sody i octu.
Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem brały udział w eksperymentach i zabawach. Zajęcia rozbudziły zainteresowania fizycznymi, chemicznymi i przyrodniczymi zjawiskami oraz znacznie wzbogaciły wiedzę i doświadczenia dzieci na temat otaczającego świata.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

Najczęściej komentowane

Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star
fotobudka star