DŁUGOSIODŁO: Jak zapobiegać pożarom? (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Jak zapobiegać pożarom? (foto)

11.02.2020
autor: GCIKSiR w Długosiodle
Gminne eliminacje ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” zostały przeprowadzone 7 lutego. Wygrali je uczniowie szkół w Sieczychach i Długosiodle.
 
Celem konkursu jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
W eliminacjach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z klas I-VI i VII – VIII. Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwała komisja w składzie: prezes OSP w Długosiodle Sylwester Suchta, dyr. GCIKSiR Ewa Krysiak oraz pracownicy Centrum Kultury Rafał Pawłowski i Marek Kaniewski.
W pierwszym etapie zawodnicy rozwiązywali test pisemny składający się z 30 pytań. Po ogłoszeniu wyników, przystąpiono do drugiego etapu turnieju, czyli finału ustnego, w którym udział wzięło po pięć osób z każdej grupy wiekowej. Zadaniem finalistów było udzielenie odpowiedzi na pytania z następujących zagadnień: zapobieganie pożarom, historia pożarnictwa, taktyka pożarnicza, ratownictwo medyczne oraz znajomość sprzętu pożarniczego.
Po podsumowaniu wyników, kolejność w poszczególnych grupach przedstawiała się następująco:
kl. I - VI: I miejsce - Miłosz Kulesza z SP w Sieczychach, II - Antoni Banaszek z ZS w Starym Bosewie, III - Kacper Andryszczyk z SP w Sieczychach
kl. VII - VIII: I miejsce - Wiktor Szymański z SP w Długosiodle, II - Kuba Brejnak z SP w Długosiodle, III - Oliwia Kania z SP w Starym Bosewie.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Najczęściej komentowane

Zitcom