DŁUGOSIODŁO: Gmina odbierze śmieci od letników

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Gmina odbierze śmieci od letników

24.11.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Od 1 stycznia 2018 r. systemem odbioru śmieci przez gminę objęci zostaną letnicy. Na ostatniej sesji radni przyjęli zasady odbioru odpadów i wysokość opłaty ryczałtowej, którą będą ponosili letnicy.
Uchwała przewiduje, że rocznie z terenu jednej nieruchomości rekreacyjnej gmina będzie odbierała 6 pojemników o pojemności 120 litrów. Stawka opłaty za pojemnik wynosi 26 zł w przypadku zbiórki selektywnej i 52 zł – nieselektywnej. W przypadku śmieci segregowanych roczna stawka ryczałtowa wynosi 156 zł za rok, niesegregowanych – 312 zł za rok.
W związku ze zmianami w ustawie, gmina musiała zmienić także regulamin utrzymania czystości i porządku oraz zasady odbierania śmieci od mieszkańców. Przypomnijmy, że do niebieskich pojemników z napisem „papier” wrzuca się śmieci papierowe i tekturowe, do zielonych – opakowania szklane, żółtych z napisem „metale i tworzywa sztuczne” - śmieci plastikowe, metalowe i opakowania wielomateriałowe (np. kartony po mleku i sokach), do brązowych z napisem „bio” – odpady ulegające biodegradacji.
System odbioru odpadów w gminie, przynajmniej na razie, nie ulegnie zmianie. Podobnie opłaty dla mieszkańców, które obecnie wynoszą: śmieci segregowane: gospodarstwo jednoosobowe – 18 zł, pozostałe – 26 zł, śmieci niesegregowane: gospodarstwo jednoosobowe – 36 zł, pozostałe – 52 zł.
AKFinanse 728x240 (powtórzenie)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Mrówka - styczeń - luty 2020