DŁUGOSIODŁO: Gmina odbierze śmieci od letników

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Gmina odbierze śmieci od letników

24.11.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Od 1 stycznia 2018 r. systemem odbioru śmieci przez gminę objęci zostaną letnicy. Na ostatniej sesji radni przyjęli zasady odbioru odpadów i wysokość opłaty ryczałtowej, którą będą ponosili letnicy.
Uchwała przewiduje, że rocznie z terenu jednej nieruchomości rekreacyjnej gmina będzie odbierała 6 pojemników o pojemności 120 litrów. Stawka opłaty za pojemnik wynosi 26 zł w przypadku zbiórki selektywnej i 52 zł – nieselektywnej. W przypadku śmieci segregowanych roczna stawka ryczałtowa wynosi 156 zł za rok, niesegregowanych – 312 zł za rok.
W związku ze zmianami w ustawie, gmina musiała zmienić także regulamin utrzymania czystości i porządku oraz zasady odbierania śmieci od mieszkańców. Przypomnijmy, że do niebieskich pojemników z napisem „papier” wrzuca się śmieci papierowe i tekturowe, do zielonych – opakowania szklane, żółtych z napisem „metale i tworzywa sztuczne” - śmieci plastikowe, metalowe i opakowania wielomateriałowe (np. kartony po mleku i sokach), do brązowych z napisem „bio” – odpady ulegające biodegradacji.
System odbioru odpadów w gminie, przynajmniej na razie, nie ulegnie zmianie. Podobnie opłaty dla mieszkańców, które obecnie wynoszą: śmieci segregowane: gospodarstwo jednoosobowe – 18 zł, pozostałe – 26 zł, śmieci niesegregowane: gospodarstwo jednoosobowe – 36 zł, pozostałe – 52 zł.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Ostatni etap drogi

SOMIANKA: Ostatni etap drogi

Starosta Bogdan Pągowski i wicestarosta Adam Mróz oraz skarbnik Anna Anuszewska podpisali umowę z wicemarszałek Janiną Ewą Orzełowską i członkiem zarządu wojewóztwa mazowieckiego Elżbietą Lanc na dofinansowanie budowy drogi powiatowej na odcinku Wyszków-Rybno-Kręgi Somianka – etap III odcinek długości 2,327 km. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Młodzi piłkarze robią postępy

RZĄŚNIK: Młodzi piłkarze robią postępy

W 2015 r. gmina przekazała 80 tys. zł dla WKS „na upowszechnianie kultury fizycznej i sportu”, w ramach Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego. W sumie w WKS trenowało ok. 100 zawodników i zawodniczek. Ich liczba znacznie wzrosła w porównaniu do lat ubiegłych, szczególnie w grupach młodzieżowych.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Strzelecka gmina

ZABRODZIE: Strzelecka gmina

Drużyna z Zabrodzia zajęła IV miejsce na Zawodach Strzeleckich z rewolweru o Puchar Komendanta WKU i Burmistrza Wyszkowa, które odbyły się 28 września w Troszynie.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Spotkanie opłatkowo-noworoczne

RZĄŚNIK: Spotkanie opłatkowo-noworoczne

Ostatnia w tym roku, odbywająca się 29 grudnia, budżetowa sesja rady gminy, zakończyła się świąteczno-noworocznym akcentem. – Zostałem zaproszony żebyśmy razem przeżyli popołudnie wigilijne – zwrócił się do obecnych proboszcz parafii w Rzaśniku ks. Robert Sulich. Życzenia na nowy rok złożyli także przewodniczący rady gminy oraz wójt, mimo że osobiście nie mógł uczestniczyć w spotkaniu. 
zobacz więcej
Zitcom