DŁUGOSIODŁO: Czas refleksji, podziękowań i życzeń (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Czas refleksji, podziękowań i życzeń (foto)

20.12.2016
autor: Ewa Elward
Życzenia, podziękowania i optymistyczne spojrzenie w nadchodzący rok 2017 – tak upłynęło opłatkowe samorządowe spotkanie, 16 grudnia w centrum kultury. Mijający rok sprzyjał planom samorządowców, którzy mają nadzieję, że 2017 nie będzie gorszy.  
W wigilii uczestniczyli m.in. radni, sołtysi, dyrektorzy jednostek, radny wojewódzki Marian Krupiński, ks. proboszcz Stanisław Marzec, nadleśniczy Wojciech Kwiatkowski z zastępcą Robertem Wielkowskim, przedstawiciele organizacji, seniorzy. 
Spotkanie otworzyły jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Długosiodle pod kierunkiem Julity Gąsiewskiej i s. Joanny Sarnowskiej . 
– Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, niepowtarzalny. Atmosfera, którą możemy przeżywać, jest dla nas ważna – wójt Stanisław Jastrzębski wskazał na potrzebę łagodzenia napięć i unikanie bezproduktywnych kłótni. –Wolność, którą mamy, daje nam takie możliwości, że mamy prawo do różnych poglądów, ale  możemy się różnić pięknie. 
Mijający rok był dobry dla gminy, jej budżetu. Na wiele z zaplanowanych inwestycji są już zabezpieczone środki pomocowe. Wójt dziękował za wspieranie i współpracę sołtysom, radnym, społecznikom. Wspomniał też o czekającej w 2017 r. reformie oświaty. – Czas rozważań i dyskusji się skończył. Prawo zostało uchwalone, a my dołożymy wszelkich starań, żeby w sposób najlepszy, jaki będzie możliwy, ją wdrożyć – zapewnił. 
Życzenia składały m.in. przewodnicząca rady gminy Maria Gałązka, zastępca wójta Ewa Karczewska, Marian Krupiński. 
– Święta Bożego Narodzenia zajmują wyjątkowe miejsce w naszej tradycji, to czas podsumowań, refleksji, oceny dokonań, czas podziękowań i składania życzeń – mówił radny wojewódzki. – Dla województwa mazowieckiego był to dobry rok, zaczynamy wracać do naszych dawnych, dobrych lat, gdy mogliśmy wspierać w szerszym zakresie samorządy i różne organizacje. W budżecie jest nadwyżka 250 mln zł, to spora kwota. 
Wójt przypomniał, że dla gminy rok też był dobry, prawie wszystkie wnioski na drogi zostały zaakceptowane. Zwiększono też znacznie dofinansowanie na stadion leśny. – Pomożemy nadwyżkę zagospodarować – zapewnił.  
Piękne życzenia złożyła młodzież z gimnazjum. – Gimnazjum tak mocno wryło się w naszą rzeczywistość i obecność naszej społeczności, że nieważna jest nazwa. Ono będzie trwało – Stanisław Jastrzębski wyraził przekonanie wielu.
Miłym akcentem było wręczenie podziękowań osobom, które poprzez swoją działalność promują gminę, kultywują tradycje regionu, wspierają lokalną społeczność. Otrzymali je: Urszula i Maciej Zalegowie z Fundacji „Homo Homini”, rzeźbiarz Kazimierz Sikorski, strażak z OSP w Długosiodle Stanisław Kacpura (Kronikarz Roku 2016 OSP Województwa Mazowieckiego), pochodzący ze Starego Bosewa Marcin Naruszczka, sportowiec i  członek kadry narodowej MMA (mieszane style walki), Rafał Giziewicz, mistrz w lotach gołębi młodych w 2016 r., Jolanta Szyszkowska ze Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Gminy Długosiodło, Stowarzyszenie „Nasza Struga”, przedstawiciele drużyny piłkarskiej „Wymakracz Długosiodło” z trenerem Rafałem Gordziejczykiem.
Po modlitwie ks. Stanisława Marca, obecni przełamali się opłatkiem i zasiedli do wigilii.
Fotobudka Star - 728x90
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku