DŁUGOSIODŁO: 15 lat z Patronem (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: 15 lat z Patronem (foto)

22.10.2019
autor: SP w Blochach
Społeczność Szkoły Podstawowej w Blochach 18 października obchodziła 15. rocznicę nadania imienia Papieża Jana Pawła II.
 
Uroczystość rozpoczęła się uroczystą Mszą św. w intencji uczniów, rodziców i nauczycieli odprawioną przez ks. Andrzeja Waszczeniuka w kościele parafialnym pw. św. Rocha w Długosiodle. Druga część obchodów miała miejsce w szkole. Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych i odśpiewaniu hymnu państwowego przybyłych na uroczystość gości i całą społeczność szkolną przywitała dyrektor szkoły Justyna Łempicka. W przemówieniu nawiązała do historii nadania imienia, postaci Papieża Jana Pawła II i działań szkolnych na rzecz pracy z tak wybitnym Patronem.
Po odśpiewaniu hymnu szkoły i wyprowadzeniu pocztów sztandarowych głos zabrali uczniowie, którzy zaprezentowali montaż słowno-muzyczny z prezentacją multimedialną. Należy podkreślić, że w części artystycznej udział wzięli przedstawiciele Klubu Seniora z Bloch, którzy wykonali pieśń „Szczęśliwa dla Polski godzina wybiła”. Postać Jana Pawła II swą osobowością i głoszonymi naukami łączy ze sobą pokolenia i tych doświadczonych życiowo i tych, którzy dopiero stawiają swe pierwsze kroki. Święto Szkoły miało więc charakter wielopokoleniowy, umożliwiło wspólne spędzenie czasu i snucie refleksji nad wartością życia i przemijających chwil.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom