BRAŃSZCZYK: Wyśpiewajmy razem historię (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Wyśpiewajmy razem historię (foto)

15.11.2018
autor: ZSS Brańszczyk
Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 7 listopada w remizie OSP w Brańszczyku odbyła się wieczornica patriotyczna ,,Wyśpiewajmy razem historię”, przygotowana przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku.
 
Świętowano razem z dyrektor szkoły, nauczycielami, zaproszonymi gośćmi i samorządowcami. 
Dyrektor szkoły Elżbieta Piórkowska powitała gości, na wieczornicę przybyli m.in. starosta Bogdan Pągowski, naczelnik wydziału edukacji starostwa Krzysztof Arbaszewski, dyrektor DPS w Brańszczyku Danuta Ziomek, siostry ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi na czele z siostrą dyrektor Marianną Paziewską oraz nauczyciele, mieszkańcy Brańszczyka i rodzice uczniów. Obejrzeli montaż słowno-muzyczny ,,Wyśpiewajmy razem historię” w wykonaniu uczniów i nauczycieli ZSS w Brańszczyku oraz zaprzyjaźnionych solistów: Mai, Zuzi i Michała.
Uczniowie inscenizacją, wierszem i piosenką poprowadzili widzów od pięknej jesieni, przez smutne lata zaborów, aż do 11 listopada 1918 r. Wśród utworów patriotycznych nie mogło zabraknąć piosenek: ,,Taki kraj”, ,,Wolność”, ,,Serce w plecaku”, ,,Wojenko, wojenko”, ,,Legiony”, ,,Przybyli ułani pod okienko” czy ,,Piechota”. Niezwykle radosny nastrój udzielił się uczestnikom uroczystości podczas wspólnego śpiewania – dla każdego był przygotowany śpiewnik patriotyczny, a ponadto teksty utworów były wyświetlane na ekranie.
Przedstawienie było ciekawą lekcją historii, która dostarczyła zebranym wielu wzruszeń, a aktorzy i chórzyści zostali nagrodzeni owacjami na stojąco.
Bardzo cieszy, że w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w brańszczykowskiej remizie spotkali się przedstawiciele różnych pokoleń naszej Małej Ojczyzny. 
Frekwencja i zebrane opinie pozwalają stwierdzić, że istnieje zapotrzebowanie na tego rodzaju projekty. Wieczornica pokazała, że uczniowie ZSS potrafią w sposób dojrzały odnieść się do historii państwa polskiego i okazać szacunek narodowym bohaterom.
Wieczornicę zakończyły rozmowy prowadzone przy herbatce i ciastach (ufundowanych przez Piekarnię Wawie w Brańszczyku). 
Społeczność ZSS w Brańszczyku serdecznie dziękuje gościom za przybycie.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Obroniła się wykonana przez nas robota

DŁUGOSIODŁO: Obroniła się wykonana przez nas robota

- wyniki wyborów wójta podsumowuje zwycięzca, dotychczasowy wójt Stanisław Jastrzębski. Skład rady gminy zmieni się, ale – jak uważa wójt – na lepsze.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Najwięcej nauczycieli dyplomowanych

RZĄŚNIK: Najwięcej nauczycieli dyplomowanych

Na sesji 30 września zastępca wójta Paweł Abramczyk przedstawił sytuację w gminnej oświacie na rozpoczęcie roku szkolnego. W sumie w gminnych szkołach uczy się 821 uczniów (wraz z zerówkami).  Średnio w klasie jest prawie 14 uczniów (13,6), najliczniejsze oddziały są w Zespole Szkół w Rząśniku – śr. 21,2, najmniej liczne w Bielinie – śr. 9,3. Nauczyciele pracują w sumie prawie na 88 etatach. Wśród nich dominują pedagodzy z najwyższym stopniem awansu zawodowego, czyli dyplomowani – prawie 59 etatów (67%).
zobacz więcej
SOMIANKA: Autobusy nie wjeżdżają do Popowa Kościelnego

SOMIANKA: Autobusy nie wjeżdżają do Popowa Kościelnego

Nasza czytelniczka skarży się, że Popowo Kościelne od lat ma bardzo słabą komunikację autobusową. W ostatnich dniach sytuacja jeszcze się pogorszyła. Poinformowała o tym wójta i poprosiła o interwencję. Problemem dla pasażerów jest też brak oznakowania przystanków i aktualnych rozkładów jazdy. – To, co jest w kompetencji gminy, na pewno zrobimy – zapewnia wójt Andrzej Żołyński.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Gminne inwestycje

RZĄŚNIK: Gminne inwestycje

Został ogłoszony po raz trzeci, bo oferty były za wysokie, przetarg na remont i modernizację budynku OSP w Rząśniku. Świetlica po remoncie, dzięki zapleczu socjalnemu, będzie mogła funkcjonować zarówno jako strażnica dla OSP Rząśnik, jak i sala zebrań wiejskich. Termin składania ofert – 12 maja godz. 9.30.
zobacz więcej
Zitcom