BRAŃSZCZYK: Wyśpiewajmy razem historię (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Wyśpiewajmy razem historię (foto)

15.11.2018
autor: ZSS Brańszczyk
Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 7 listopada w remizie OSP w Brańszczyku odbyła się wieczornica patriotyczna ,,Wyśpiewajmy razem historię”, przygotowana przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku.
 
Świętowano razem z dyrektor szkoły, nauczycielami, zaproszonymi gośćmi i samorządowcami. 
Dyrektor szkoły Elżbieta Piórkowska powitała gości, na wieczornicę przybyli m.in. starosta Bogdan Pągowski, naczelnik wydziału edukacji starostwa Krzysztof Arbaszewski, dyrektor DPS w Brańszczyku Danuta Ziomek, siostry ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi na czele z siostrą dyrektor Marianną Paziewską oraz nauczyciele, mieszkańcy Brańszczyka i rodzice uczniów. Obejrzeli montaż słowno-muzyczny ,,Wyśpiewajmy razem historię” w wykonaniu uczniów i nauczycieli ZSS w Brańszczyku oraz zaprzyjaźnionych solistów: Mai, Zuzi i Michała.
Uczniowie inscenizacją, wierszem i piosenką poprowadzili widzów od pięknej jesieni, przez smutne lata zaborów, aż do 11 listopada 1918 r. Wśród utworów patriotycznych nie mogło zabraknąć piosenek: ,,Taki kraj”, ,,Wolność”, ,,Serce w plecaku”, ,,Wojenko, wojenko”, ,,Legiony”, ,,Przybyli ułani pod okienko” czy ,,Piechota”. Niezwykle radosny nastrój udzielił się uczestnikom uroczystości podczas wspólnego śpiewania – dla każdego był przygotowany śpiewnik patriotyczny, a ponadto teksty utworów były wyświetlane na ekranie.
Przedstawienie było ciekawą lekcją historii, która dostarczyła zebranym wielu wzruszeń, a aktorzy i chórzyści zostali nagrodzeni owacjami na stojąco.
Bardzo cieszy, że w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w brańszczykowskiej remizie spotkali się przedstawiciele różnych pokoleń naszej Małej Ojczyzny. 
Frekwencja i zebrane opinie pozwalają stwierdzić, że istnieje zapotrzebowanie na tego rodzaju projekty. Wieczornica pokazała, że uczniowie ZSS potrafią w sposób dojrzały odnieść się do historii państwa polskiego i okazać szacunek narodowym bohaterom.
Wieczornicę zakończyły rozmowy prowadzone przy herbatce i ciastach (ufundowanych przez Piekarnię Wawie w Brańszczyku). 
Społeczność ZSS w Brańszczyku serdecznie dziękuje gościom za przybycie.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku