BRAŃSZCZYK: Wracamy do siedmiu szkół podstawowych

Powiat

BRAŃSZCZYK: Wracamy do siedmiu szkół podstawowych

01.03.2017
autor: Elżbieta Borzymek
Rada gminy przyjęła uchwałę w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego. – Nie robimy rewolucji, wracamy do tego, co było przed 1999 r. – do siedmiu szkół ośmioklasowych. Na żadne inne rozwiązanie nie ma czasu – mówi odpowiedzialny za gminną oświatę zastępca wójta Andrzej Łapiński. Klasy wygaszanych gimnazjów w Porębie i Brańszczyku zostaną włączone do tamtejszych szkół podstawowych.
Gmina przewiduje, że koszty zmian związanych z reformą będą wyższe niż subwencja oświatowa. – Próbowałem to policzyć, ale dopóki nie będę miał siatki godzin i arkusza organizacyjnego, nie jest to możliwe.  To jedna wielka niewiadoma. 
Szacuje się, że w klasach zmniejszy się znacznie liczba uczniów. Do tej pory średnia w gminie wynosiła 20 uczniów, przewiduje się, że średnio w klasie może być 10 uczniów. Obwody 8-klasowych szkół podstawowych:
PSP w Brańszczyku: Brańszcyzk, Nowy Brańszczyk, Przyjmy, Trzcianka nr 1-25, Stare Budy nr 45-60
PSP w Porębie: Dudowizna, Poreba-Kocęby, Poręba Sednia, Udrzyn, Udrzynek
PSP w Białymbocie: Białebłota: Kobyla, Kurza, Stara Wieś, Nowa Wieś, Dalekei-Tartak
PSP w Trzciance: Trzcianka nr 26-266, Ojcowizna
PSP w Nowych Biudach: Nowe Budy , Stare Budy nr 1-44, Tuchlin
PSP w Turzynie: Turzyn
PSP w Knurowcu: Knurowiec, Budykierz.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Ich życie drogowskazem dla nas (foto)

DŁUGOSIODŁO: Ich życie drogowskazem dla nas (foto)

W tym roku obchodzona jest 72. rocznica bitwy pod Pecynką i ludobójstwa w Lipniaku Majoracie. Jak corocznie, by uczcić pamięć poległych, odbyły się uroczystości patriotyczne.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Nie chcą niszczenia wydmy

ZABRODZIE: Nie chcą niszczenia wydmy

Oburzenie wielu mieszkańców gminy Zabrodzie, w szczególności Anastazewa i Mostówki, wywołała sprawa niszczenia wału wydmowego, odległego ok. 120 m od Europejskiej Sieci Ekologicznej NATURA 2000. Zbierane są podpisy, by zablokować wydobywanie stamtąd piasku. Właścicielka działki ma zgodę na odkrywkową eksploatację kopaliny. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Bal karnawałowy przedszkolaków (foto)

DŁUGOSIODŁO: Bal karnawałowy przedszkolaków (foto)

O tym, że prawie każde dziecko bardzo lubi taniec, wiedzą chyba wszyscy. Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Długosiodle też uwielbiają taniec i zabawę więc 8 lutego sala Gminnego Centrum Kultury aż huczała od skocznej muzyki, tupotu tańczących nóg i okrzyków radości.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Narodowe Czytanie w Komorowie

RZĄŚNIK: Narodowe Czytanie w Komorowie

7 września 2018 r. o godz. 11.30 społeczność Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Komorowie wsłuchiwała się w słowa powieści „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, czytanej przez zaproszonych gości oraz nauczycieli. Szkoła znalazła się w gronie 3 tys. miejscowości, które włączyły się w akcję Narodowe Czytaniepod patronatem prezydenta RP Andrzjea Dudy i jego małżonki Joanny Kornhauser-Dudy oraz w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem akcji, w tym roku odbywającej się po raz siódmy, jest przede wszystkim promocja czytelnictwa, by stało się ono ważnym elementem życia każdego Polaka.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku