BRAŃSZCZYK: Wigilia w rodzinie samorządowej (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Wigilia w rodzinie samorządowej (foto)

23.12.2017
autor: Elżbieta Borzymek
- Spotykamy się na samorządowej, rodzinnej wigilii, żeby złożyć sobie najserdeczniejsze życzenia, przełamać się opłatkiem – powitał licznie zebranych 19 grudnia w remizie mieszkańców, samorządowców i urzędników przewodniczący rady gminy Sławomir Gałązka. 
Wójt Mieczysław Pękul również podkreślił, że Boże Narodzenie to święta rodziny, a jest nią też rodzina samorządowa. – Wielka radość panuje na sali, że jesteśmy dzisiaj jedną wielką rodziną, żeby tak było zawsze – zauważył.
Gośćmi spotkania byli m.in. radny sejmiku wojewódzkiego Marian Krupiński, księża proboszczowie Andrzej Grzybowski i Tomasz Tymiński, siostry franciszkanki, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych Elżbieta Piórkowska, dyrektor OPS Danuta Ziomek.
Marian Krupiński chwalił, że mieszkańcy gminy są tak aktywni. Prężnie działają OSP, kluby seniora, koła gospodyń: – To dzięki państwu gmina jest cieplejszą, przyjazną . Podzielił się informacją, że w uchwalonym właśnie budżecie województwa (w wys. 3,5 mld zł) ponad 1,1 mld zł zaplanowano na inwestycje, m.in. drogi (wojewódzkie 470 mln zł, powiatowe 50 mln zł, gminne 30 mln zł). 
Dyr. Elżbieta Piórkowska podziękowała za to, że gmina jest tak życzliwa i otwarta dla osób niepełnosprawnych, czego potwierdzeniem jest m.in. wszechstronna pomoc w organizacji niedzielnych jasełek plenerowych w skansenie.
Łowczy Koła Łowieckiego „Dzik” Sławomir Jechna, podkreślił, że ta wigilia to ważny moment dla życia społeczności, łączący mieszkańców. 
Sekretarz Danuta Chmielewska odczytała fragment Ewangelii o narodzeniu Chrystusa
- Dzisiaj dużo mówi się o dobrej zmianie – rozpoczął ks. Andrzej Grzybowski. – Ale nam, tutaj zebranym w okresie adwentu, a szczególnie w Boże Narodzenie, chodzi o dobrą zmianę, która dokonałaby się w nas, w naszych sercach i w naszym życiu. Przychodzący Jezus może nam w tej dobrej zmianie pomóc. Po to przychodzi – podkreślił. – Chodzi o to, żeby z naszej strony było jak najwięcej miłości, bo tylko miłość, jak ktoś pięknie powiedział, zbawia świat.
Po życzeniach księdza i włodarzy gminy, wszyscy indywidualnie składali sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem. 
Klimat świąteczny współtworzyły kolędy w wykonaniu seniorek z Brańszczyka i Orkiestry Darmanista pod dyrekcją Dariusza Pieńkosa. Potrawy wigilijne przygotowały panie Koła Gospodyń w Brańszczyku.
 
Najpiękniejsze szopki
 
Była to też okazja, by nagrodzić twórców 9 szopek zgłoszonych na konkurs, ogłoszony przez Gminny Dom Kultury. Komisja konkursowa – s. Irena Paziewska,  Anna Nasiadka,  Ewa Mróz, Danuta Chmielewska,   Adam Karpiński – wydała następujący werdykt:

I miejsce w kategorii „Rodzina” – Jakub i Michał  Sylwestrzakowie (opiekun Katarzyna Sylwestrzak), w kat. „Zespołowo” – PSP Trzcianka: Maja Kania, Damian Komor, Zuzanna Marszał, Patrycja Oleksiak, Mikołaj Sępkowski, Dawid Szymański (op. Marta Wyszomirska i Tomasz Łyskawy), w kat. „Indywidualnie” ex aequo – Andrzej Szymański i Jacek Radzioch; obydwaj DPS Brańszczyk. 
 
II miejsce: Klub Seniora Turzyńska Seniorada: Teresa Piórkowska, Jadwiga Rozenek, Renata Kulesza; Sylwia Tryc Ojcowizna. III miejsce – Magda Krzeczkowska. Tuchlin.
 
Wyróżnienia: Kamila Szymańska, Knurowiec  (op. Katarzyna Szymańska), Weronika Puchalska, Białebłoto-Kobyla (op. Natalia Puchalska).
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Tylko dla pań?

SOMIANKA: Tylko dla pań?

Z okazji Dnia Kobiet GOK w Somiance zaprosił 10 marca mieszkanki gminy na spotkanie. Miały okazję, by dobrać najlepsze dla siebie kosmetyki firmy Avon oraz spotkać się z Małgorzatą Rogalą i jej twórczością. Pisarka debiutowała w 2012 r., ale ma już na swoim koncie kilka książek, które zyskały popularność. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Piękne 100 lat życia (foto)

BRAŃSZCZYK: Piękne 100 lat życia (foto)

Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy dla naszego powiatu gminy i całej parafii – zwrócił się do obecnych 6 lutego na Mszy św. w kościele w Białymbłocie ks. proboszcz Tomasz Tymiński. – Przeżywamy 100-lecie urodzin Józefy Jechny. Dziękujemy Bogu za te piękne 100 lat życia i prosimy o następne lata w zdrowiu i szczęściu. Z tej okazji Pani Józefa zaprosiła nas wszystkich, abyśmy mogli się cieszyć jej szczęściem. „Ciągle potrzebujemy doświadczenia i mądrości, rad osób takich jak Pani” – napisała w liście gratulacyjnym do Dostojnej Jubilatki premier Beata Szydło. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Narodowe Czytanie w Komorowie

RZĄŚNIK: Narodowe Czytanie w Komorowie

7 września 2018 r. o godz. 11.30 społeczność Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Komorowie wsłuchiwała się w słowa powieści „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, czytanej przez zaproszonych gości oraz nauczycieli. Szkoła znalazła się w gronie 3 tys. miejscowości, które włączyły się w akcję Narodowe Czytaniepod patronatem prezydenta RP Andrzjea Dudy i jego małżonki Joanny Kornhauser-Dudy oraz w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem akcji, w tym roku odbywającej się po raz siódmy, jest przede wszystkim promocja czytelnictwa, by stało się ono ważnym elementem życia każdego Polaka.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Wielokulturowe wakacje z wolontariuszami z zagranicy

DŁUGOSIODŁO: Wielokulturowe wakacje z wolontariuszami z zagranicy

Po raz drugi w gminie odbędzie się tzw. workcamp. Wolontariusze z zagranicy przez 2 tygodnie będą prowadzić zajęcia wakacyjne w pięciu miejscowościach.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku