BRAŃSZCZYK: Wielkanocne spotkanie (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Wielkanocne spotkanie (foto)

30.03.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Samorządowcy, sołtysi, urzędnicy, dyrektorzy gminnych instytucji, przedstawiciele lokalnych organizacji i stowarzyszeń, księża i emeryci spotkali się we wtorek 27 marca, by złożyć sobie świąteczne życzenia.
- To czas szczególny dla nas wszystkich, czas nadziei, że to, co nas spotyka, będzie lepsze – o zbliżającej się Wielkanocy mówił wójt Mieczysław Pękul. - Życzę wiary, nadziei i miłości oraz radosnych świąt.
Do życzeń przyłączył się przewodniczący rady gminy Sławomir Gałązka. - To dobrze, że nasza samorządowa rodzina trwa i możemy sobie złożyć życzenia – podkreślił. - Stanowimy wspólnotę. Czujemy to szczególnie teraz, gdy zbliżają się święta, gdy staramy się pamiętać o tym, co nas łączy. 
Życzenia wielkanocne złożył również stały gość gminy Brańszczyk radny sejmiku mazowieckiego Marian Krupiński.
O sensie Wielkanocy przypomniał proboszcz parafii w Białymbłocie ks. Tomasz Tymiński: - Gdyby wykreślić Niedzielę Zmartwychwstania z kalendarza, chrześcijaństwo utraciłoby sens, przestałoby istnieć. Życzę wam, abyście wiedzieli, że zmartwychwstały Jezus jest zawsze blisko nas, kroczy przy nas, jak przy apostołach. Żebyście pamiętali słowa Jezusa: „A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.”
W spotkaniu wzięli udział także proboszcz parafii w Porębie ks. Andrzej Grzybowski, dyrektor Centrum Księdza Orione w Brańszczyku ks. Łukasz Mikołajczyk i ks. kapelan Andrzej Mikos.
Piękną dekorację świątecznej uroczystości stanowiły wielkanocne ozdoby wykonane przez uczestników konkursu zorganizowanego przez SP w Trzciance. To jedna z tradycji polskiej kultury, tradycji – jak podkreślił wójt – „budowanej przez setki lat, która przetrwała, trwa i będzie trwać.”
Wielka Polska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość