BRAŃSZCZYK: Walczyli o Puchar Wójta (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Walczyli o Puchar Wójta (foto)

20.02.2019
autor: Piotras, opr. red., fot. organizatorzy
Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Brańszczyk 9 lutego w Szkole Podstawowej w Trzciance zorganizowało Stowarzyszenie BOCIAN KRiS. Sportowych emocji nie brakowało zarówno w fazie grupowej, jak i w kolejnych etapach turnieju. W swoich kategoriach zwyciężyli: Oliwia Wróbel, Maksymilian Bajor, Dorota Budnicka i Artur Kasprzak.
 
Ponad 50 osób rywalizowało w dwóch kategoriach wiekowych – JUNIOR oraz OPEN. Rozpoczęli najmłodsi sympatycy tenisa stołowego. Wspierali ich rodzice oraz nauczyciele. Wśród dziewcząt na najniższym stopniu podium stanęła Oliwia Zalewska, II miejsce zajęła Zuzanna Marszał, zwyciężyła Oliwia Wróbel. 
Wśród chłopców III miejsce zajął Hubert Marszał, II – Marcel Damętko. Puchar za I miejsce powędrował do Maksymiliana Bajora. 
W kategorii OPEN panie rywalizowały w formule każda z każdą, dzięki czemu kibice obserwowali wiele ciekawych pojedynków. Końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco: III miejsce – Katarzyna Iwańska, II – Milena Rosińska, I – Dorota Budnicka.
Panowie rozpoczęli od losowania przeciwników, z którymi zmierzyli się w I rundzie, następnie rywalizacja o Puchar Wójta Gminy Brańszczyk przebiegała według systemu pucharowego do dwóch przegranych.
Wszyscy uczestnicy rozpoczęli rywalizację w finale A, ale w przypadku porażki na którymkolwiek szczeblu rozgrywek przechodzili do finału B, w którym rywalizowali o miejsce na podium. W razie porażki w finale B żegnali się z turniejem.
W finale A Wojciecha Łokietka pokonał Artur Kasprzak i to on ostatecznie zajął I miejsce w turnieju. Natomiast Wojciech Łokietek w finale B znów musiał uznać swojego przeciwnika, zajmując tym samym III miejsce. Zwycięzca tego pojedynku Marcin Dudziec zajął ostatecznie II miejsce, uległ jedynie zwycięzcy turnieju.
Wiele osób podkreślało, że jak na gminny turniej udało się uzyskać bardzo wysoki poziom. Wzięło w nim udział m.in. kilku zawodników mających za sobą występy w lidze. Zwycięzca – Artur Kasprzak z Warszawy jest dobrze znany w środowisku tenisa stołowego z profesjonalnego sprzętu oraz kolekcjonowania trofeów niemal wszystkich okolicznych rozgrywek.
Nagrody w kategorii JUNIOR wręczyli zastępca wójta Marek Zdziarstek oraz Paweł Kowalski ze Stowarzyszenia BOCIAN KRiS, natomiast w kategorii OPEN – wójt Wiesław Przybylski oraz Damian Jechna z zarządu Stowarzyszenia BOCIAN KRiS. Poza pucharami i pamiątkowymi statuetkami najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz kubki z dedykowaną na turniej grafiką.
Dla wszystkich uczestników był poczęstunek, wsparcia udzielił sklep „U Banana”.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Najczęściej komentowane