BRAŃSZCZYK: W krainie bajek (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: W krainie bajek (foto)

06.04.2018
autor: Elżbieta Borzymek
„Zabierz nas, zabierz do krainy bajek
Niezapomniany panie Andersenie.
Niechaj przez chwilę chociaż nam się zdaje,
Że może każde spełnić się marzenie”.
 
- takim mottem było opatrzone zaproszenie na spektakl „Zamieszanie w krainie bajek” 4 kwietnia w remizie OSP w Brańszczyku. Przedstawienie przygotowały i zagrały w nim nauczycielki Samorządowego Przedszkola „Krasnoludek” w Brańszczyku – Sylwia Kulesza, Aleksandra Godłoza, Ilona Gołębiewska, Ilona Stankiewicz i Anna Cichowska. 
 
Na scenie pojawiły się dobrze znane dzieciom bajkowe postacie: Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna, Kot w Butach, Wróżka i Krasnoludek, choć w zupełnie innych sytuacjach. Nie zabrakło piosenek i wspólnych zabaw z najmłodszymi widzami. 
– Napisałyśmy własny scenariusz – zdradziły twórczyni i zarazem aktorki spektaklu. – Ale na scenie nie zabrakło improwizacji. Takie przedstawienia robimy co roku. Premiera odbyła się w naszym przedszkolu. A teraz drugi raz wystawiamy.
- Taki fajny spektakl i tylko dwa razy zagrany?!
- Każda z nas robi awans zawodowy, więc na pewno będzie ciąg dalszy. I to coś innego. Spektakl bardzo się podobał. Dzieci z zainteresowaniem go oglądały, spontanicznie reagowały i głośno biły brawo.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Nadszedł czas godnego upamiętnienia Obrońców Ojczyzny 1920 roku (foto)

BRAŃSZCZYK: Nadszedł czas godnego upamiętnienia Obrońców Ojczyzny 1920 roku (foto)

W Porębie odbyła się uroczystość upamiętniająca Obrońców Ojczyzny z czasów wojny polsko bolszewickiej 1919-1920. – Trzeba, aby ostatnie pokolenie tych, którzy pamiętają relacje swoich bliskich – uczestników walk, przekazało je potomnym” – uważa Sławomir Gałązka, przewodniczący Rady Gminy w Brańszczyku, piłsudczyk. „Teraz wreszcie nadszedł czas, aby nasi przodkowie doczekali się godnego upamiętnienia, dlatego odsłaniamy poświęconą im tablicę koło kościoła w Porębie” – podkreśla kmdr por. Jan Puścian, prezes Związku Oficerów Rezerwy RP im. J. Piłsudskiego Okręgu m.st. Warszawa, które jest inicjatorem tego ważnego nie tylko dla lokalnej społeczności wydarzenia. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: A kiedy dzień nadchodzi, idziemy na jagody (foto)

ZABRODZIE: A kiedy dzień nadchodzi, idziemy na jagody (foto)

Po raz drugi w Kicinach odbyły się „Jagodowe żniwa za brodem”, sympatyczna impreza promująca gminę Zabrodzie i jej walory przyrodnicze, na której można było przyjemnie spędzić niedzielny czas. Były występy dzieci, konkursy, pokazy jazdy konnej, występy zespołów muzycznych. Największą publiczność przyciągnęła gwiazda wieczoru – zespół Enej.
zobacz więcej
SOMIANKA: Ma powstać targowisko

SOMIANKA: Ma powstać targowisko

Gmina kończy prace nad projektem Programu Rewitalizacji dla Gminy Somianka na lata 2016-2023, który jeszcze do 27 września będzie konsultowany z mieszkańcami. Jednym z zdań rewitalizacyjnych w tym projekcie jest budowa targowiska gminnego w Somiance-Parcelach na terenie za urzędem gminy (obok placu zabaw). Radni na sesji 14 września postanowili 15 tys. zł przeznaczyć na wykonanie projektu tego targowiska. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Koniec sezonu na basenie

DŁUGOSIODŁO: Koniec sezonu na basenie

W niedzielę 2 września po raz ostatni w tym sezonie będzie można skorzystać z otwartego basenu w Długosiodle.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche
Bricomarche
manhattan