BRAŃSZCZYK: W "Farmie Iluzji"

Powiat

BRAŃSZCZYK: W "Farmie Iluzji"

09.08.2018
autor: opr. EB
Gminny Dom Kultury w Brańszczyku 27 lipca zorganizował wyjazd do Parku Edukacji i Rozrywki „Farma Iluzji” w Mościskach. 
 
Po ogromnym, kilkuhektarowym terenie „Farmy Iluzji” przez ok. 3 godz. oprowadzała nas przewodniczka. Pokazała największe atrakcje m.in.: zaraz za bramą wejściową kran, z którego samoistnie leciała woda, „latającą chatę tajemnic”, w której doskonale czuły się dzieci, a dorośli jednak mieli mocne zawroty głowy, „głowę na talerzu” (wchodząc pod stół, oraz przekładając głowę w odpowiednim miejscu, każdy mógł poczuć się jak niedzielny obiad). W „pokoju Amesa” dzieci mogły zamienić się wzrostem z dorosłymi – po ustawieniu się w odpowiednich miejscach, jedna osoba była ogromna, a druga bardzo mała. 
Po pożegnaniu z przewodniczką nadszedł czas na samodzielne zwiedzanie farmy. Atrakcji było tak wiele, że nie sposób wszystkie opisać, m.in.: lewitujące piłeczki, labirynt luster, tunel zapomnienia, park wodny, kolejka, muzeum iluzji, pałac cieni, studnia nieskończoności, meble olbrzyma. 
Te atrakcje do dziś przywołują wspomnienia i uśmiech na twarzach.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Prosimy o dofinansowanie potrzeb placówki

RZĄŚNIK: Prosimy o dofinansowanie potrzeb placówki

Na zakończenie sesji rady gminy, która odbyła się 14 lutego, przewodniczący rady Krzysztof Soliwoda odczyta list, którą mieszkańcy sołectw, należących do obwodu Szkoły Podstawowej w Bielinie, skierowali do rady gminy. Zwracaj się w nim z prośbą o dofinansowanie modernizacji budynku szkoły, która w tym roku obchodzić będzie 55-lecie.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Proszę o gospodarskie spojrzenie

DŁUGOSIODŁO: Proszę o gospodarskie spojrzenie

Wójt apeluje do mieszkańców sołectw o zaangażowanie w utrzymanie lokalnych świetlic, boisk, placów zabaw. - Powstały na prośbę mieszkańców – argumentuje.
zobacz więcej
SOMIANKA: Kolonie w Zakopanem (foto)

SOMIANKA: Kolonie w Zakopanem (foto)

Wakacje, słońce, urokliwe widoki za oknem, beztroska… Pozostały tylko miłe wspomnienia na myśl o czasie spędzonym na koloniach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Społeczno - Kulturalne „Nasza Gmina Somianka”.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Upowszechniamy historię Białegobłota (foto)

BRAŃSZCZYK: Upowszechniamy historię Białegobłota (foto)

Stowarzyszenie Inicjatywa Białebłoto we współpracy z PSP im. Papieża Jana Pawła II w Białymbłocie zorganizowało spotkanie z Jackiem Żukowskim, pracownikiem naukowym UW, etnografem, etnologiem, pasjonatem kultury ludowej oraz Piotrem Karsznią, rysownikiem, twórcą murali, autorem książek, znawcą historii militarnej, regionalistą. Była to interesująca lekcja historii dla każdego, i młodego, i dorosłego słuchacza, opowiedziana przez pana Jacka i namalowana przez pana Piotra. 
zobacz więcej
fotobudka star - czarne tło
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star - czarne tło