BRAŃSZCZYK: W "Farmie Iluzji"

Powiat

BRAŃSZCZYK: W "Farmie Iluzji"

09.08.2018
autor: opr. EB
Gminny Dom Kultury w Brańszczyku 27 lipca zorganizował wyjazd do Parku Edukacji i Rozrywki „Farma Iluzji” w Mościskach. 
 
Po ogromnym, kilkuhektarowym terenie „Farmy Iluzji” przez ok. 3 godz. oprowadzała nas przewodniczka. Pokazała największe atrakcje m.in.: zaraz za bramą wejściową kran, z którego samoistnie leciała woda, „latającą chatę tajemnic”, w której doskonale czuły się dzieci, a dorośli jednak mieli mocne zawroty głowy, „głowę na talerzu” (wchodząc pod stół, oraz przekładając głowę w odpowiednim miejscu, każdy mógł poczuć się jak niedzielny obiad). W „pokoju Amesa” dzieci mogły zamienić się wzrostem z dorosłymi – po ustawieniu się w odpowiednich miejscach, jedna osoba była ogromna, a druga bardzo mała. 
Po pożegnaniu z przewodniczką nadszedł czas na samodzielne zwiedzanie farmy. Atrakcji było tak wiele, że nie sposób wszystkie opisać, m.in.: lewitujące piłeczki, labirynt luster, tunel zapomnienia, park wodny, kolejka, muzeum iluzji, pałac cieni, studnia nieskończoności, meble olbrzyma. 
Te atrakcje do dziś przywołują wspomnienia i uśmiech na twarzach.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Wycieczka do Sejmu

ZABRODZIE: Wycieczka do Sejmu

38 uczniów ze szkół Gminy Zabrodzie oraz 5 opiekunów 3 października 2018 roku wzięło udział w wycieczce do Sejmu RP, zorganizowanej przez Waldemara Kazimierza Manieckiego, radnego Gminy Zabrodzie, na zaproszenie ministra środowiska Henryka Kowalczyka. Była to nagroda za najlepsze wyniki w nauce w roku szkolnym 2017/2018 dla uczniów Szkoły Podstawowej w Zabrodziu, Adelinie, Dębinkach oraz Gimnazjum w Zabrodziu.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Geniusze w akcji

DŁUGOSIODŁO: Geniusze w akcji

Rekrutacja do projektu „Uniwersytet Młodego Geniusza” została ukończona, trwają pierwsze zajęcia.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Będzie muzeum w Dębinkach?

ZABRODZIE: Będzie muzeum w Dębinkach?

Coraz bardziej staje się prawdopodobne utworzenie we dworze w Dębinkach w najbliższym czasie muzeum Norwida (w maju minie 135. rocznica jego śmierci). Na poniedziałkowym, 4 grudnia, spotkaniu starosty z wójtem gm. Zabrodzie ustalono, że wkrótce ma być podpisana umowa Powiatu Wyszkowskiego z Gminą Zabrodzie w sprawie dzierżawy nieruchomości na okres 10 lat, z możliwością użyczenia jej Fundacji Museion Norwid. – Jeszcze w to nie wierzę, dopóki nie podpiszę papierów – mówi nam Jacenty Matysiak, prezes fundacji.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Pierwszy w powiecie pomnik Piłsudskiego (foto)

DŁUGOSIODŁO: Pierwszy w powiecie pomnik Piłsudskiego (foto)

Pan Jan Piórkowski, mieszkaniec Bud Przetycz wymarzył sobie, że przed domem postawi pomnik Józefa Piłsudskiego. Wcześniej stanęła drewniana rzeźba Papieża Jana Pawła II. I w tym szczególnym roku, w 100-lecie urodzin niepodległej Ojczyzny to marzenie postanowił spełnić. Wspierała go najbliższa rodzina, szczególnie żona Elżbieta, i Związek Piłsudczyków, którego od kilku lat jest aktywnym członkiem. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche