BRAŃSZCZYK: Trochę zimy, trochę lata (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Trochę zimy, trochę lata (foto)

05.05.2017
autor: Tekst i fot. Maryla Puścian (opr. red.)
Gminny Dom Kultury w niedzielę 23 kwietnia zaprosił na Zawilcowy  Rajd Rowerowy, który przebiegał zgodnie z ludowym przysłowiem: „Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata”. Nie zabrakło ani śniegu, ani słońca. 
Ponad dwudziestoosobowei grupy rowerzystów nie zniechęciła śnieżyca, która spotkała ich tuż za Niemirami w drodze na Porębę. Pedałowali dalej w płaszczach i nasuniętych na czoła kapturach, piaszczystym duktem leśnym aż do Udrzynka, by jak najszybciej rozgrzać się gorącą herbatką u strażaków OSP Poręba i posilić pysznymi rogalikami z piekarni GS. Przyjęli ich ciepło w swojej strażnicy prezes OSP Andrzej Rosiński i naczelnik Paweł Szymański. Przewodniczący rady gminy Sławomir Gałązka przybliżył im historię porębskich terenów. 
Żegnając Porębę, już w słońcu, zrobili sobie zdjęcie na tle muralu upamiętniającego pobyt w tym miejscu mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Potem droga, za cmentarzem, wiodła znów duktem leśnym, co dla niektórych było wyzwaniem, chociaż pogoda zaczęła naprawdę rozpieszczać. Zrobiło się niemal letnio, gdy rowerzyści dotarli do miejsca zakończenia rajdu. Już w suchych ubraniach zasiedli do kiełbasek z grilla, przygotowanych przez instruktora GDK Marka Rozenka  wraz z dziećmi. Nie zabrakło przewodniczącego komisji oświaty, kultury i promocji gminy Grzegorza Kaflika. 
GDK dziękuje wszystkim zaangażowanym w udział i organizację zawilcowego rajdu.
Majster plus 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Ferie z GOK (foto)

SOMIANKA: Ferie z GOK (foto)

Pierwszy tydzień ferii, zorganizowanych przez GOK w Somiance, można zaliczyć do bardzo udanych. Minął bardzo szybko, bo był pełen atrakcji i fantastycznych zajęć. Na poszczególne formy spędzenia czasu podczas ferii można się było zapisywać od 17 stycznia.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Piękne 100 lat życia (foto)

BRAŃSZCZYK: Piękne 100 lat życia (foto)

Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy dla naszego powiatu gminy i całej parafii – zwrócił się do obecnych 6 lutego na Mszy św. w kościele w Białymbłocie ks. proboszcz Tomasz Tymiński. – Przeżywamy 100-lecie urodzin Józefy Jechny. Dziękujemy Bogu za te piękne 100 lat życia i prosimy o następne lata w zdrowiu i szczęściu. Z tej okazji Pani Józefa zaprosiła nas wszystkich, abyśmy mogli się cieszyć jej szczęściem. „Ciągle potrzebujemy doświadczenia i mądrości, rad osób takich jak Pani” – napisała w liście gratulacyjnym do Dostojnej Jubilatki premier Beata Szydło. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Jubileusz szkoły - część II (foto)

BRAŃSZCZYK: Jubileusz szkoły - część II (foto)

Jubileusz szkoły w Trzciance to doskonała okazja do zaprezentowania jej dorobku, talentu uczniów, zaangażowania nauczycieli i rodziców, a także do podziękowań dla wszystkich, którzy szkołę wspierali i wspierają.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Taki mosteczek

RZĄŚNIK: Taki mosteczek

Czytelnik, mieszkaniec Rogóźna, po raz kolejny upomina się o remont mosteczka w Rogóźnie. Wcześniej był m.in. na sesji rady gminy, teraz przysłał do redakcji list. Sekretarz gminy prostuje, to nie mostek, ale zwykły przepływ pod drogą. Zapewnia, że dla użytkowników jest bezpieczny i nie wymaga remontu. 
zobacz więcej
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku