BRAŃSZCZYK: Święto łowieckie

Powiat

BRAŃSZCZYK: Święto łowieckie

06.07.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
„Łowiectwo Puszczy Białej” i 70 lat Koła Łowieckiego nr 2 „Dzik” – w sobotę 22 lipca zapraszają obchodzące jubileusz koło łowieckie i wójt Gminy Brańszczyk.
Uroczystość o godz. 12 rozpocznie Msza św. w kościele w Brańszczyku. O godz. 13.30 planowany jest przemarsz na teren skansenu, gdzie odbędzie się część oficjalna oraz koncerty: sygnalistów „Pasja” z Radzymina, orkiestry „Darmanista” z Brańszczyka, kapeli „Puszcza Biała” z Długosiodła. Będzie też prezentacja Koła Łowieckiego „Dzik”, wystawa historii łowiectwa w Puszczy Białej, pokaz sokolniczy oraz degustacja potraw myśliwskich.
Zabawa z zespołem BMD przewidziana jest do godz. 22.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Taki dzień się zdarza raz

BRAŃSZCZYK: Taki dzień się zdarza raz

Najstarsze pary małżeńskie świętowały swoje jubileusze w sobotę 7 października. - Jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego należy do uroczystości, w których uczestniczymy z wielkim wzruszeniem – zauważyła kierownik USC. Tak było i tym razem. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Najlepsi matematycy w gminie (foto)

SOMIANKA: Najlepsi matematycy w gminie (foto)

Gminny konkurs matematyczny odbył 17 marca w Zespole Szkół  w Somiance. Rywalizowały dwuosobowe reprezentacje klas I, II i III dwóch gminnych gimnazjów, w Somiance i Woli Mystkowskiej.  Pierwsze miejsca w każdym z poziomów klas zajęli uczniowie ZS w Woli Mystkowskiej. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Biblioteka w liczbach

BRAŃSZCZYK: Biblioteka w liczbach

Z Gminnej Biblioteki Publicznej w Brańszczyku oraz czterech filii: w Porębie, Trzciance, Białymbłocie i Turzynie korzysta 907 czytelników, którzy w 2015 r. dokonali 16.689 wypożyczeń. Na tle innych bibliotek dane sprawdzające jej funkcjonowanie dobrze wyglądają.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: W górę, wszystkie ręce w górę

RZĄŚNIK: W górę, wszystkie ręce w górę

Festyn rodzinny, zorganizowany przez gminę w niedzielę 29 lipca na forum spotkań w Rząśniku, zgromadził wiele osób i to nie tylko mieszkańców gminy. Na targowicy już od 16.30 wiele się działo, szczególnie dla rodzin z dziećmi. Od 19.00 scenę opanowały zespoły disco polo. Przed barierkami miejsca zajęli ich wierni fani, którzy momentami chóralnie zastępowali wokalistów, bo tak świetnie znali słowa i melodię ich przebojów. 
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom
Zitcom