BRAŃSZCZYK: Spotkanie z ratownikiem medycznym (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Spotkanie z ratownikiem medycznym (foto)

01.03.2018
autor: Anna Gałązka
Uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej w Białymbłocie 22 lutego uczestniczyli w spotkaniu z Mariuszem Ragajsinem – ratownikiem medycznym. Zajęcia były ważne i ciekawe, gdyż uwrażliwiły dzieci na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i dostarczyły wiedzy, która może przyczynić się do uratowania komuś życia.
 
Pan Mariusz udzielił instruktażu oraz zademonstrował tok postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Mówił też, jak należy zachować się do momentu pojawienia się fachowej pomocy medycznej. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób sprawdzić, czy osoba poszkodowana straciła przytomność. Uczniowie przypomnieli numery telefonów alarmowych. Z zainteresowaniem wykonywali ćwiczenia na fantomie – podstawowe czynności ratownicze. Ratownik medyczny zademonstrował też, jak ułożyć rannego w pozycji bocznej – bezpiecznej dla osoby poszkodowanej. Pokazał wyposażenie torby ratowniczej. 
Uczestnicy spotkania dziękują panu Mariuszowi Ragajsinowi za profesjonalne warsztaty w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej.
PBS Wyszków - wygodny kredyt
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Bo to Polska właśnie

DŁUGOSIODŁO: Bo to Polska właśnie

Wspaniały koncert zapowiada się w sobotę 11 sierpnia. W parku w Długosiodle wystąpią artyści Polskiej Opery Kameralnej.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Młodzi piłkarze robią postępy

RZĄŚNIK: Młodzi piłkarze robią postępy

W 2015 r. gmina przekazała 80 tys. zł dla WKS „na upowszechnianie kultury fizycznej i sportu”, w ramach Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego. W sumie w WKS trenowało ok. 100 zawodników i zawodniczek. Ich liczba znacznie wzrosła w porównaniu do lat ubiegłych, szczególnie w grupach młodzieżowych.
zobacz więcej
SOMIANKA: Gmina zamawia przezroczyste urny

SOMIANKA: Gmina zamawia przezroczyste urny

Gminy muszą zakupić przezroczyste urny wyborcze. Na ten cel dostają dotację z budżetu państwa. Gmina Somianka zamawia 10 urn, wszystkie dla obwodów głosowania powyżej 750 wyborców. Przeprowadza rozeznanie cenowe dotyczące ich dostawy. Gotowe urny muszą dotrzeć do gminy do 20 sierpnia. Oferty firmy mogą składać do 20 lipca.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Czy pozostanie  fundusz sołecki?

RZĄŚNIK: Czy pozostanie fundusz sołecki?

Rozpoczęły się zebrania w poszczególnych wsiach, ponieważ do 30 września jest czas, by zdecydować o wyodrębnieniu lub nie funduszu sołeckiego. - Jeszcze mamy fundusz sołecki – mówi zastępca wójta Paweł Abramczyk. – Jesteśmy w trakcie zebrań. Mieliśmy szkolenie dla sołtysów z prawnikiem, bo trzeba mocno pilnować, na co wydawane są środki. Szkolenie spowodowało, że mieszkańcy zrozumieli, że pewnych rzeczy nie można przeskoczyć. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku