BRAŃSZCZYK: Spotkanie wigilijne dla chorych i samotnych (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Spotkanie wigilijne dla chorych i samotnych (foto)

28.12.2017
autor: Na podst. tekstu Maryli Puścian, opr. red.
- organizowane od wielu lat przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z wójtem Mieczysławem Pękulem i dyrektorem  Centrum Księdza Orione ks. Łukaszem Mikołajczykiem, odbyło się 12 grudnia w gościnnym Domu Emeryta nad Bugiem.
Uroczystość poprzedziła Msza św. w intencji chorych i samotnych, którą wspólnie odprawili  kapłani na czele z prowincjałem Zgromadzenia Zakonnego Małego Dzieła Boskiej Opatrzności Księży Orionistów ks. Krzysztofem Baranowskim, który wygłosił kazanie. Mówił, że całe nasze życie jest to jeden wielki adwent, bowiem zawsze na coś czekamy.
Życzył, by adwent zawsze był oczekiwaniem pełnym nadziei i tęsknoty, czasem oczyszczania i uregulowania przede wszystkim duchowych spraw. By w te święta Bóg rzeczywiście mógł narodzić się w naszych sercach.
Wigilijne potrawy przygotowali pracownicy CKO. Wystąpili uczniowie szkoły w Trzciance pod kierunkiem nauczycielek Mirosławy Kurowskieej i Bożeny Tarcickiej. Życzenia świąteczne złożyła dyrektor szkoły Honorata Pękul. 
Po wspólnym śpiewie kolęd nadszedł moment podzielenia się opłatkiem i wzajemnego składania życzeń. Wójt Mieczysław Pękul symbolicznym kwiatem – gwiazdą betlejemską podziękował organizatorom spotkania. 
PBS Wyszków - wygodny kredyt - RRSO
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO, BRAŃSZCZYK, RZĄŚNIK: Akademia mądrego życia

DŁUGOSIODŁO, BRAŃSZCZYK, RZĄŚNIK: Akademia mądrego życia

Stowarzyszenie Tradycyjnie Nowoczesnych dla Wsi rozpoczyna realizację projektu „Akademia mądrego życia”, a wraz z nim bezpłatne zajęcia kulturalno-edukacyjne dla dzieci i młodzieży.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Dożynki gminne i powiatowe

RZĄŚNIK: Dożynki gminne i powiatowe

Powiatowe dożynki w tym roku odbędą się w Rząśniku w niedzielę 28 sierpnia na forum spotkań (targowica). Rolnicy z całego powiatu zostaną uhonorowani odznaczeniami i nagrodami, będą też nagrodzeni twórcy najpiękniejszych wieńców dożynkowych. Gwiazdami imprezy będą zespoły disco-polo Faktor i Effect.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Nadszedł czas godnego upamiętnienia Obrońców Ojczyzny 1920 roku (foto)

BRAŃSZCZYK: Nadszedł czas godnego upamiętnienia Obrońców Ojczyzny 1920 roku (foto)

W Porębie odbyła się uroczystość upamiętniająca Obrońców Ojczyzny z czasów wojny polsko bolszewickiej 1919-1920. – Trzeba, aby ostatnie pokolenie tych, którzy pamiętają relacje swoich bliskich – uczestników walk, przekazało je potomnym” – uważa Sławomir Gałązka, przewodniczący Rady Gminy w Brańszczyku, piłsudczyk. „Teraz wreszcie nadszedł czas, aby nasi przodkowie doczekali się godnego upamiętnienia, dlatego odsłaniamy poświęconą im tablicę koło kościoła w Porębie” – podkreśla kmdr por. Jan Puścian, prezes Związku Oficerów Rezerwy RP im. J. Piłsudskiego Okręgu m.st. Warszawa, które jest inicjatorem tego ważnego nie tylko dla lokalnej społeczności wydarzenia. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Ścieki wyżej

ZABRODZIE: Ścieki wyżej

Od 10 lipca mieszkańcy gminy zapłacą więcej za odbiór ścieków. Cena wody pozostaje na dotychczasowym  poziomie. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku