BRAŃSZCZYK: Spotkanie wigilijne dla chorych i samotnych (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Spotkanie wigilijne dla chorych i samotnych (foto)

28.12.2017
autor: Na podst. tekstu Maryli Puścian, opr. red.
- organizowane od wielu lat przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z wójtem Mieczysławem Pękulem i dyrektorem  Centrum Księdza Orione ks. Łukaszem Mikołajczykiem, odbyło się 12 grudnia w gościnnym Domu Emeryta nad Bugiem.
Uroczystość poprzedziła Msza św. w intencji chorych i samotnych, którą wspólnie odprawili  kapłani na czele z prowincjałem Zgromadzenia Zakonnego Małego Dzieła Boskiej Opatrzności Księży Orionistów ks. Krzysztofem Baranowskim, który wygłosił kazanie. Mówił, że całe nasze życie jest to jeden wielki adwent, bowiem zawsze na coś czekamy.
Życzył, by adwent zawsze był oczekiwaniem pełnym nadziei i tęsknoty, czasem oczyszczania i uregulowania przede wszystkim duchowych spraw. By w te święta Bóg rzeczywiście mógł narodzić się w naszych sercach.
Wigilijne potrawy przygotowali pracownicy CKO. Wystąpili uczniowie szkoły w Trzciance pod kierunkiem nauczycielek Mirosławy Kurowskieej i Bożeny Tarcickiej. Życzenia świąteczne złożyła dyrektor szkoły Honorata Pękul. 
Po wspólnym śpiewie kolęd nadszedł moment podzielenia się opłatkiem i wzajemnego składania życzeń. Wójt Mieczysław Pękul symbolicznym kwiatem – gwiazdą betlejemską podziękował organizatorom spotkania. 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom