BRAŃSZCZYK: Religijnie i charytatywnie (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Religijnie i charytatywnie (foto)

18.07.2016
autor: Elżbieta Borzymek, Ewa Elward
Odpust parafialny odbył się w sobotę 16 lipca w Porębie w parafii pw. św. Barbary. Rysowanie karykatur było kolejną formą zbierania środków na zakup protezy dla uczennicy wyszkowskiego I Liceum Ogólnokształcącego Kasi Kamińskiej. 
Odpust był przede wszystkim okazją do rodzinnych spotkań. Na placu bawiły się całe rodziny. Najmłodsi m.in. malowali buzie, robili bańki mydlane, dorośli chętnie korzystali z poczęstunku przygotowanego przez parafian. Odbyły się konkursy na domowy chleb, ser i masło. Do późna trwała wspólna zabawa z zespołem MIX z Brańszczyka. Ok. godz. 21 odbyło się losowanie nagród głównych loterii fantowej: I nagroda to rower ufundowany przez Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Brańszczyku, II – telefon dotykowy, III – trzydniowa wycieczka w Sudety, następne dwie nagrody – pieniężne.
Janina Demetriou-Warburton z Towarzystwa Inicjatyw Wiejskich Tuchełka w Udrzynie zaproponowała, by  na odpuście odpłatnie rysował karykatury Ireneusz Bieliński. Miał pełne ręce roboty, bo to twórczość czasochłonna. – Udało się zebrać 850 zł – informuje Maria Oleksiak z Fundacji Usłysz Marzenia, organizatora akcji „Gramy dla Kasi”, mającej na celu zebranie środków na protezę dla Kasi Kamińskiej. – Pomysł bardzo się spodobał. Największe zainteresowanie karykaturami było na koniec. Powstały m.in. karykatury ks.  proboszcza i ks. wikarego. Nie dla wszystkich zainteresowanych starczyło czasu. Każda kwota w naszej akcji się liczy i każda inicjatywa. W niedzielę był mecz w Zabrodziu (piszemy na str. 13), planujemy zbierać pieniądze w Kamieńczyku podczas uroczystości 15 sierpnia.
fot. Cezary Oleksiak, Katarzyna Bralewska
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom