BRAŃSZCZYK: Pożegnalne hece w bibliotece

Powiat

BRAŃSZCZYK: Pożegnalne hece w bibliotece

24.07.2018
autor: Marta Gołębiewska
W Gminnej Bibliotece w Brańszczyku 20 lipca zakończyły się dwutygodniowe zajęcia „Wakacyjne Hece w Bibliotece”. Pogoda pokrzyżowała odrobinę szyki, ale to nie przeszkodziło w dobrej zabawie. 
 
Tydzień rozpoczął się od debaty: „Kebab czy lody?”. Po burzliwych obradach okazało się, że więcej fanów wśród nas mają lody. Jednak o ostatecznym zwycięstwie zdecydować miały piosenki – przeróbki znanych utworów, sławiące te właśnie dania, wykonane w trakcie Festiwalu Talentów „Ferajna 2018”. W szanownym jury zasiedli: Pani Maryla Puścian – dyrektor Gminnego Domu Kultury oraz Kamil Pałubiński – muzyk. Wszyscy wykonawcy podeszli do zadania z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem. Publiczność była zachwycona, a jury miało niemały orzech do zgryzienia. O werdykcie miała zdecydować dogrywka na zakończenie zajęć wakacyjnych. Z niecierpliwością czekaliśmy na kolejny dzień. Spotkaliśmy się w Skansenie im. Marii Żywirskiej, gdzie gościła nas jego kustosz Justyna Jarosz. Zwyciężyły dziewczynki – fanki zimnych słodkości. 
Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali dyplomy i nagrody. Później były kiełbaski prosto z ogniska i wspólne zabawy. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu ogniska. I mówimy do zobaczenia wkrótce!
 
Ps. Niech „Osiołek” będzie z Wami!
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Piękny historyczny dzień (foto)

SOMIANKA: Piękny historyczny dzień (foto)

Do tego dnia parafianie przygotowali się od wielu miesięcy. Wymodlili przepiękną pogodę, organizacyjnie wraz ze swoim proboszczem ks. Tadeuszem Suchtą dopięli wszystko na ostatni guzik. Nie zawiedli goście. Dziękczynną Mszę św. za 100 lat parafii pw. św. Izydora w Woli Mystkowskiej w niedzielę 25 września 2016 r. koncelebrowali: ks. bp. Janusz Stepnowski, ks. bp Stanisław Stefanek oraz ks. rektor Jarosław Kotowski.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Basen już czynny

DŁUGOSIODŁO: Basen już czynny

Rozpoczął się sezon na odkrytym basenie w Długosiodle. W regularnych godzinach, codziennie od 11 do 19, basen będzie czynny od soboty 23 czerwca (do tego czasu w godz. 15 - 19).
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Wianki 2017 w klimacie średniowiecznym

RZĄŚNIK: Wianki 2017 w klimacie średniowiecznym

Tradycyjnie już powitanie lata w gminie Rząsnik odbywa się w Lubielu Nowym nad Narwią. W tym roku w klimacie średniowiecznym. W sobotę 24 czerwca już o 17.00 rozpoczyna się Sobótka. Ciekawie zapowiada się program animacyjny „Dwór Piastowskiego Księcia”, m.in. inscenizacja bitwy średniowiecznej, pokazy walk, konkursy rycerskie z nagrodami. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Survival w Anastazewie (foto)

ZABRODZIE: Survival w Anastazewie (foto)

W gospodarstwie agroturystycznym „Anastazy” w Anastazewie w niedzielę 24 lutego Stowarzyszenie Szkoła Sztuk Walki i Samoobrony KOBRA zorganizowało edycję zimową SURVIVAL TEAM CHALLENGER (zespół rywalizujący o przetrwanie). Patronat honorowy nad imprezą objęli wójt Gminy Zabrodzie oraz burmistrz Tłuszcza. Można było zapisać się na bieg terenowy z przeszkodami na 10 km lub 5 km.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom