BRAŃSZCZYK: Pożegnalne hece w bibliotece

Powiat

BRAŃSZCZYK: Pożegnalne hece w bibliotece

24.07.2018
autor: Marta Gołębiewska
W Gminnej Bibliotece w Brańszczyku 20 lipca zakończyły się dwutygodniowe zajęcia „Wakacyjne Hece w Bibliotece”. Pogoda pokrzyżowała odrobinę szyki, ale to nie przeszkodziło w dobrej zabawie. 
 
Tydzień rozpoczął się od debaty: „Kebab czy lody?”. Po burzliwych obradach okazało się, że więcej fanów wśród nas mają lody. Jednak o ostatecznym zwycięstwie zdecydować miały piosenki – przeróbki znanych utworów, sławiące te właśnie dania, wykonane w trakcie Festiwalu Talentów „Ferajna 2018”. W szanownym jury zasiedli: Pani Maryla Puścian – dyrektor Gminnego Domu Kultury oraz Kamil Pałubiński – muzyk. Wszyscy wykonawcy podeszli do zadania z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem. Publiczność była zachwycona, a jury miało niemały orzech do zgryzienia. O werdykcie miała zdecydować dogrywka na zakończenie zajęć wakacyjnych. Z niecierpliwością czekaliśmy na kolejny dzień. Spotkaliśmy się w Skansenie im. Marii Żywirskiej, gdzie gościła nas jego kustosz Justyna Jarosz. Zwyciężyły dziewczynki – fanki zimnych słodkości. 
Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali dyplomy i nagrody. Później były kiełbaski prosto z ogniska i wspólne zabawy. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu ogniska. I mówimy do zobaczenia wkrótce!
 
Ps. Niech „Osiołek” będzie z Wami!
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Wycieczka do Sejmu

ZABRODZIE: Wycieczka do Sejmu

38 uczniów ze szkół Gminy Zabrodzie oraz 5 opiekunów 3 października 2018 roku wzięło udział w wycieczce do Sejmu RP, zorganizowanej przez Waldemara Kazimierza Manieckiego, radnego Gminy Zabrodzie, na zaproszenie ministra środowiska Henryka Kowalczyka. Była to nagroda za najlepsze wyniki w nauce w roku szkolnym 2017/2018 dla uczniów Szkoły Podstawowej w Zabrodziu, Adelinie, Dębinkach oraz Gimnazjum w Zabrodziu.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Sport i relaks (foto)

DŁUGOSIODŁO: Sport i relaks (foto)

Już po raz kolejny Gminne Centrum Informacji, Kultury Sportu i Rekreacji było organizatorem obozu sportowo-rekreacyjnego w Zawoi, położonej w Beskidzie Żywieckim u podnóża Babiej Góry.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Jest za co Bogu i ludziom dziękować (foto)

BRAŃSZCZYK: Jest za co Bogu i ludziom dziękować (foto)

Polska wieś już od dawna nie żyje tylko z rolnictwa i nie tylko rolnictwem. Kultywując tradycje, otwarta jest na współczesność. Nikt nie zatrzyma biegu historii, ale ważne, aby wraz z nadejściem nowego nie utracić wartości, które decydują o naszej kulturze i tożsamości – charakter współczesnych dożynek, podczas niedzielnego (3 września) gminnego święta plonów trafnie oddał wójt Mieczysław Pękul.
zobacz więcej
SOMIANKA: Ma powstać targowisko

SOMIANKA: Ma powstać targowisko

Gmina kończy prace nad projektem Programu Rewitalizacji dla Gminy Somianka na lata 2016-2023, który jeszcze do 27 września będzie konsultowany z mieszkańcami. Jednym z zdań rewitalizacyjnych w tym projekcie jest budowa targowiska gminnego w Somiance-Parcelach na terenie za urzędem gminy (obok placu zabaw). Radni na sesji 14 września postanowili 15 tys. zł przeznaczyć na wykonanie projektu tego targowiska. 
zobacz więcej
mrówka - nowe godziny
mrówka - nowe godziny
Bricomarche