BRAŃSZCZYK: Podatki bez zmian

Powiat

BRAŃSZCZYK: Podatki bez zmian

14.12.2016
autor: Ewa Elward
Radni uchwalili na ostatniej sesji, że stawki podatkowe na 2017 r. pozostają na poziomie 2016 r. 
Podatek od nieruchomości: 
- od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej – 0,74 zł/m2, położonych na terenach, dla których miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje przeznaczenie pod zabudowę mieszkaniową, usługową albo mieszaną, jeżeli od dnia wejścia w życie planu upłynęły 4 lata, a w tym czasie nie zakończono budowy – 2,98 zł/m2.
- od budynków lub ich części: mieszkalnych – 0,61 zł/m2, związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej – 18,99 zł/m2, związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych – 4,46 zł/m2, zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego – 7,62 zł/m2, budynków gospodarczych niezwiązanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego – 4,03 zł/m2, innych – 7,37 zł/m2.
Od budowli: 2% ich wartości.
Średnią cenę skupu żyta do obliczania podatku rolnego obniża się z 52,44 zł za tonę do 32 zł za tonę. 
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Spotkanie w sprawie ASF

BRAŃSZCZYK: Spotkanie w sprawie ASF

Ważne dla rolników. Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie zaprasza na szkolenie na temat: „Podatki w rolnictwie. Płatności na rzecz rolników kwalifikujących się do systemu dla małych gospodarstw, którzy trwale przekazali swoje gospodarstwo innemu rolnikowi” oraz „Zwalczanie Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF)”, które odbędzie 14 września o godz. 10 w urzędzie gminy w Brańszczyku.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Jesienno-dębowy Rajd Rowerowy

BRAŃSZCZYK: Jesienno-dębowy Rajd Rowerowy

W niedzielne południe 22 października odbył się Jesienno-dębowy Rajd Rowerowy, zorganizowany po raz czwarty. Tuż po 11.00 sprzed Gminnego Domu Kultury w Brańszczyku 20 rowerzystów, nie zważając na chłodną aurę, wyruszyło w stronę skweru Jana Pawła II. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Zwycięstwo sołectwa Wólka Somiankowska (foto)

SOMIANKA: Zwycięstwo sołectwa Wólka Somiankowska (foto)

VIII Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbył się w sobotę 9 września 2017r. w Jabłonnie. Uczestniczyło w nim 6 sołectw. Gminę Somianka reprezentowali mieszkańcy Wólki Somiankowskiej. Wygrali w kategorii prezentacja stoiska, III miejsce wywalczyli swoim występem na scenie.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Składamy wniosek z największym smutkiem (foto)

ZABRODZIE: Składamy wniosek z największym smutkiem (foto)

Nie maleją protesty mieszkańców w sprawie zgody na wydobywanie piasku z wału wydmowego w Anastazewie. Społeczny Komitet Mieszkańców i Działkowiczów „Zdrowy klimat” z Mostówki oraz Oddział Wyszkowski Ligi Ochrony Przyrody (siedziba w Choszczowem) 25 lipca wystąpiły do Starosty Powiatu Wyszkowskiego oraz do Wójta Gminy Zabrodzie o stwierdzenie nieważności ich decyzji dotyczącej wydobywania piasku ze złoża ANASTAZEW.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche
mrówka - nowe godziny