BRAŃSZCZYK: Pierwszy opłatek klubu seniora (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Pierwszy opłatek klubu seniora (foto)

24.12.2016
autor: Ewa Elward
Panie z Klubu Seniora „Turzyńska Seniorada” zorganizowały swoje pierwsze klubowe spotkanie opłatkowe. Do wigilijnego stołu 17 grudnia zaprosiły gości, by wspólnie przełamać się opłatkiem i złożyć życzenia.
Spotkanie przy smakowicie wyglądającym stole odbyło się w szkole podstawowej w Turzynie, z którą seniorki współpracują od początku działalności klubu. – Składamy sobie życzenia w okresie przedświątecznym, mówimy, żebyśmy byli blisko siebie, nie zawsze nam się te życzenia w pełni spełniają. Jeżeli patrzymy na Turzyn, w dużej części nam się spełniają – mówił wójt Mieczysław Pękul. – Potrafiliście wspólnie, od podstaw, stworzyć ten klub seniora. Nigdzie indziej do tej pory się nie udało. Jak się kobiety zbierają i coś robią, jest efekt.
W imieniu marszałka Adama Struzika i własnym za zaproszenie dziękował i składał życzenia Marian Krupiński, radny sejmiku wojewódzkiego.  
– Myślę, że ten rok był dla gminy Brańszczyk dobry. Gmina rozwija się prężnie, dynamicznie. Był też dobry dla samorządu województwa mazowieckiego – podsumował. – Życzę świąt wypełnionych spokojem, życzliwością, uśmiechem, spełnienia marzeń, niech ten rok będzie lepszy od tego, który mija. 
Po przełamaniu się opłatkiem i poczęstunku, zebrani obejrzeli prezentowane dzieła rąk gospodyń, m.in. serwety, koronki, hafty. Następnie zapoznali się z prezentacją działalności grupy, przygotowaną przez szefową klubu Ewę Zdziarstek. Spotkanie przebiegło w miłej, świątecznej atmosferze i z pewnością tradycja ta będzie kontynuowana.
Spotkanie założycielskie klubu odbyło się 26 lutego 2016 r. W zarządzie zasiadają: przewodnicząca Ewa Zdziarstek, zastępczynie Jadwiga Rozenek i Marianna Szymanik, sekretarz Elżbieta Maciejczuk, skarbnik Jadwiga Dąbrowska. Panie za cel działania postawiły integrację pokoleń i kultywowanie tradycji. W tym celu organizują i uczestniczą w wielu imprezach gminnych, często współpracując ze szkołą w Turzynie. Dotąd odbyło się m.in. spotkanie z okazji Dnia Kobiet, 3 Maja, pożegnanie lata. Panie było widać np. na miodowej imprezie w skansenie, dożynkach gminnych (wykonały piękny wieniec), przeglądzie piosenki żołnierskiej i patriotycznej, zrobiły 2,5-metrową palmę. Chętnie uczestniczą w wycieczkach, rajdach rowerowych. W nadchodzącym roku 2017 zamierzają „odkleić seniora od telewizora” poprzez aktywny wypoczynek: wycieczki, zajęcia sportowe. Ważna jest dalsza współpraca ze szkołą, może prowadzenie warsztatów plastycznych, kulinarnych z uczniami. Panie zapewniają, że będzie się wiele działo, i zapraszają do współpracy.
 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom