BRAŃSZCZYK: Pierwsi sołtysi wybrani

Powiat

BRAŃSZCZYK: Pierwsi sołtysi wybrani

05.04.2019
autor: Elżbieta Borzymek
Pierwsze sołeckie zebranie wyborcze odbyło się 28 marca, ostatnie zaplanowano na 28 kwietnia. Przypomnijmy, że według nowych zasad, kandydat na sołtysa musi najpierw być zgłoszony w urzędzie gminy z listą popierających go minimum 5 mieszkańców sołectwa. Kandydaci do rady sołeckiej zgłaszani są podczas zebrania. Jak dotąd frekwencja na zebraniach nie jest wysoka (od 11,6% do 38%).
 
Podajemy pierwszych wybranych na 5-letnią kadencję sołtysów i skład rad sołeckich (od 3 do 5 osób): 
Białebłoto-Kurza: Grzegorz Szredziński, rada sołecka Anna Bączek (poprzednia sołtys), Irena Kulesza, Paweł Szydlik, frekwencja 11,6% (obecnych 18 osób/uprawnionych 155)
 
Nowe Budy: sołtys – Walerian Wiśniewski (kontrkandydat – Bożena Wiśniewska), rada sołecka: Zdzisław Czarnecki, Damian Deptuła, Dorota Kania, Krzysztof Rosiński, Roman Wyszyński; frekwencja 38% (obecnych 97/254)
 
Tuchlin: sołtys – Krzysztof Podleś (kontrkandydat – Jerzy Szymański), rada sołecka: Jerzy Szymański, Agnieszka Pyśk, Justyna Jarosz, Klaudia Roguszewska, Mariola Najmoła; frekwencja 26,7% (obecnych 50/187) 
 
Udrzynek: sołtys – Martyna Fijałkowska-Robak, rada sołecka: Anna Sówka, Renata Olbryś, Beata Zalewska, Mieczysław Heronimek, Sławomir Gałązka; frekwencja 14% (obecnych 40/285) 
 
Stare Budy: sołtys – Mariusz Pawłowski, rada sołecka: Renata Łapińska, Wiesław Karolkieiwcz, Zbigniew Rudzki, Beata Pieńkos, Stanisław Wójcikfrekwencja 32% (obecnych 47/ 148) 
 
Białebłoto-Stara Wieś: sołtys – Joanna Rogalska, rada sołecka: Marta Orłowska, Dorota Biernat, Agnieszka Michalak, Beata Kanciała, Małgorzata Wieczorek; frekwencja  11% (obecnych 24/ 211)
 
Ojcowizna: sołtys – Agnieszka Ponichtera, rada sołecka: Anna Fijałkiewicz, Ewa Owsianka, Elżbieta Piórkowska, Ewa Szymańska; frekwencja 24% (obecnych 21/ 88)  
 
Terminy kolejnych zebrań sołeckich (w nawiasie termin zgłaszania kandydatów na sołtysów)
•  Udrzyn  Nowa Wieś – 5 kwietnia godz. 19, szkoła
•  Dudowizna – sobota 6 kwietnia godz. 14, remiza w Porębie
•  Poręba-Kocęby – sobota 6 kwietnia godz. 17, remiza w Porębie
•  Dalekie-Tartak – niedziela 7 kwietnia godz. 15, świetlica
•  Turzyn – niedziela 7 kwietnia godz. 18, szkoła  
•  Knurowiec – poniedziałek 8 kwietnia godz.18 świetlica 
•  Przyjmy – wtorek 9 kwietnia godz. 18, remiza  
•  Nowy Brańszczyk – środa 10 kwietnia godz. 17, u sołtysa N. Brańszczyk 22  
•  Brańszczyk – czwartek 11 kwietnia godz. 18, remiza  
•  Białebłoto-Kobyla (do 5 kwietnia) – sobota 13 kwietnia godz. 16, szkoła 
•  Budykierz (do 5 kwietnia) – sobota 13 kwietnia godz. 19, świetlica 
•  Poręba Średnia (do 18 kwietnia) – piątek 26 kwietnia godz. 18, remiza w Porębie 
•  Niemiry (do 19 kwietnia) – niedziela 28 kwietnia godz. 14, remiza w Brańszczyku 
•  Trzcianka (do 19 kwietnia) – niedziela 28 kwietnia godz. 17 – szkoła
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Mrówka - styczeń - luty 2020