BRAŃSZCZYK: Pięknie czytali dla Niepodległej (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Pięknie czytali dla Niepodległej (foto)

07.06.2018
autor: Nauczyciel bibliotekarz Małgorzata Komor
Szkolny Konkurs Pięknego Czytania odbył się 17 maja w Zespole Placówek Oświatowych w Porębie. Jego czwarta już edycja przebiegała pod hasłem „Polskie drogi do niepodległości”, doskonale wpisującym się w obchody 100-lecia niepodległości. 
 
Do szkolnego konkursu przystąpiło 21 uczniów. Jury wybrało laureatów: 
- klasy I – III: I miejsce Bartosz Szulkowski (op. Grażyna Górecka), II – Angelina Durska (op. G. Górecka), III – Lena Brejnak (op. Dorota Kalińska), 
- klasy IV-VI:  Natalia Uzdowska  (op. Dominika Komor), II – Anna Wilczek (op. Nina Ulanowska), III – Maja Wiśniewska  (op. D. Komor), wyróżnienie – Dawid Dudka oraz Maja Kiliańska  (op. obojga – N. Ulanowska), 
- klasy gimnazjalne: I miejsce Paulina Bubrowiecka (op. D. Komor), II – Wiktoria Marszał  (op. N. Ulanowska), III – Angelika Zalewska (op. D. Komor).

Uczniowie pokazali, że czytaniem można zaciekawić i pobudzić wyobraźnię słuchających. Konkurs uatrakcyjniły uczennice gimnazjum: Maria Bloch, Julia Iwańska, Wiktoria Iwańska, Brabara Kimula, które prezentowały sentencje i cytaty o ojczyźnie, patriotyzmie i naszej narodowej historii. 
Wszystkich uczestników uhonorowano pamiątkowymi dyplomami. Laureaci otrzymali także nagrody książkowe i upominki. 
 
Serdecznie dziękujemy pani Marcie Gołębiewskiej, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej za udział w komisji konkursowej oraz ufundowanie upominków.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Pocztówka na Święto Niepodległości

SOMIANKA: Pocztówka na Święto Niepodległości

Do udziału w konkursie plastycznym ,,Walka. Krew. Ojczyzna” na projekt pocztówki zaprasza GOK w Somiance. Uczestnikami konkursu mogą być: przedszkolaki, uczniowie szkół  podstawowych i klas gimnazjalnych z terenu gminy. Prace należy składać do 17 listopada.
zobacz więcej
RZĄŚNIK:  Stacja „Złote gody” (foto)

RZĄŚNIK: Stacja „Złote gody” (foto)

Bardzo sympatyczna i ważna uroczystość odbyła się 10 listopada w Rząśniku. Jej mottem były słowa: „Prawdziwą miłość poznaje się nie po jej sile, lecz po czasie jej trwania”. Piętnaście par  wraz z bliskimi, w obecności władz gminy i powiatu oraz ks. proboszcza, świętowało 50- i 60-lecie małżeństwa. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Dwunaste familijne pożegnanie lata (foto)

BRAŃSZCZYK: Dwunaste familijne pożegnanie lata (foto)

Mieszkańcy DPS w Brańszczyku oraz ich rodziny i zaprzyjaźnione DPS-y  uczestniczyli 14 września w dwunastym już „Familijnym Pożegnaniu Lata”. Na ich ubraniach można było dostrzec różne motywy kwiatowe. Nie bez przyczyny – mieszkańcy, którzy w tym roku odwiedzili ogród botaniczny, są już teraz pewni: - U nas jest piękniej. Nawet nasza trawa jest bardziej zielona. Nie mówiąc o kwiatach. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Studium nie przeszło (foto)

ZABRODZIE: Studium nie przeszło (foto)

Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego nie zostało uchwalone. Długi czas opracowywania, uzgadniania i projektowania dokumentu ważnego dla rozwoju gminy przepadł w głosowaniu nad uwagami do studium. Radni większością głosów zdecydowali o przyjęciu jednej z nich, co zablokowało uchwalenie całego dokumentu.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
mrówka - nowe godziny
Bricomarche