BRAŃSZCZYK: Nowa sekretarz

Powiat

BRAŃSZCZYK: Nowa sekretarz

04.01.2019
autor: Elżbieta Borzymek
Został rozstrzygnięty konkurs na sekretarza gminy. Spośród trojga kandydatów, którzy złożyli oferty na to stanowisko, najwięcej punktów uzyskała i najlepiej wypadła w rozmowie kwalifikacyjnej Elżbieta Paziewska (na fot.).
 
- Jest to osoba z dużym doświadczeniem – rekomendował na sesji 28 grudnia nową sekretarz wójt Wiesław Przybylski. – Dwukrotnie sprawowała funkcję sekretarza, była też burmistrzem jednej z dzielnic Warszawy (Włochy – red.). Ma duże doświadczenie samorządowe, wiedzę z tego zakresu, napisała też podręcznik, wykładała na wyższej uczelni. Jeśli chodzi o tę tematykę, bardzo wzmocni nasz samorząd. Pomoże, żeby nasz urząd funkcjonował sprawnie, żeby wszystkie sprawy były załatwiane terminowo ku zadowoleniu mieszkańców.
Nowa sekretarz rozpoczęła pracę po Nowym Roku, nie jest mieszkanką gminy.
Danuta Chmielewska, wieloletnia sekretarz gminy, która pracowała z obydwoma dotychczasowymi wójtami, została kierownikiem nowo utworzonego w Urzędzie Gminy Referatu ds. Oświaty, Kultury i Spraw Organizacyjnych.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Młynarze dają i proszą

ZABRODZIE: Młynarze dają i proszą

– Będziemy wdzięczni, jeśli rada gminy łaskawie będzie spoglądała na naszą miejscowość – na grudniowej sesji o potrzebach Młynarzy mówił Tomasz Babańczyk. Uważa, że wieś zasługuje na inwestycje ze względu na środki, które przekazuje do kasy gminy. – Wydatki wsi są duże, ale są wioski z większymi, a niedużo dostały – odpowiedział radny Janusz Pakuła.   
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Siedemnasty raz „Warszawska Syrenka”

BRAŃSZCZYK: Siedemnasty raz „Warszawska Syrenka”

Od 2000 r. włącza się w organizację Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”,  Gminny Dom Kultury. Gminne eliminacje cieszą się niesłabnącym powodzeniem wśród dzieci i młodzieży kochających poezję, w tym roku uczestniczyło w nich 18 recytatorów, 9 z nich będzie reprezentować gminę w etapie powiatowym 6 kwietnia w wyszkowskiej bibliotece.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Pierwszy opłatek klubu seniora (foto)

BRAŃSZCZYK: Pierwszy opłatek klubu seniora (foto)

Panie z Klubu Seniora „Turzyńska Seniorada” zorganizowały swoje pierwsze klubowe spotkanie opłatkowe. Do wigilijnego stołu 17 grudnia zaprosiły gości, by wspólnie przełamać się opłatkiem i złożyć życzenia.
zobacz więcej
SOMIANKA: Kolory morza, słońca i… sportu (foto)

SOMIANKA: Kolory morza, słońca i… sportu (foto)

Słońce, plaża i uśmiechnięte buzie oraz miłe wspomnienia o czasie spędzonym na koloniach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Społeczno - Kulturalne „Nasza Gmina Somianka” pozostały 45 kolonistom z gmin Somianka i Zatory. Miejscem pobytu była malownicza miejscowość Chłapowo koło Władysławowa położona na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Dwutygodniowy pobyt upłynął po hasłem „Kolory sportu”.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche
Bricomarche