BRAŃSZCZYK: Niedziela w skansenie

Powiat

BRAŃSZCZYK: Niedziela w skansenie

23.06.2016
autor: Katarzyna Bralewska
W niedzielne popołudnie Gminny Dom Kultury z inicjatywy sołtys Przyjm Agnieszki Szczygielskiej zorganizował dla mieszkańców tej miejscowości piknik rodzinny w Skansenie w Brańszczyku.
Piękna pogoda zachęcała do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Rodziny, które zdecydowały się wziąć udział w pikniku, powitały pani sołtys i dyrektor GDK Maryla Puścian. Potem wszyscy zwiedzili skansen z jego opiekunem i wybili pamiątkowe monety w kuźni. Posileni kiełbaską z grilla, aktywnie uczestniczyli w konkurencjach rodzinnych, które zainicjował i poprowadził instruktor GDK Marek Rozenek. Zwycięskie drużyny otrzymały upominki od dyrektor GDK, a każda rodzina pamiątkowy dyplom udziału w pikniku. Wspaniałą atrakcją była również przejażdżka konno dzięki obecności 3 koni ze Stajni u Sobieskich w Starych Budach. 
Dobre humory dopisywały przez cały czas trwania imprezy. Była pierwsza tego typu zorganizowaną w skansenie, mamy nadzieję, że nie ostatnią.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Pomoc gminy dla przedsiębiorców

RZĄŚNIK: Pomoc gminy dla przedsiębiorców

Głównym punktem obrad sesji rady gminy 8 lipca była uchwała w sprawie: „wprowadzenia za część roku 2020 zwolnienia z podatku od nieruchomości: gruntów, budynków i budowli lub ich części związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej grupom przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19”. Na jej podstawie przedsiębiorcy mogą ubiegać się o zwolnienie z podatku od nieruchomości za trzy miesiące.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Ptasia grypa do nas jeszcze nie dotarła

BRAŃSZCZYK: Ptasia grypa do nas jeszcze nie dotarła

Mimo wielu informacji na temat grypy ptaków, apeli i ogłoszeń ze strony służb weterynaryjnych, okazuje się, że nie wszyscy rozumieją wagę tego zagrożenia i jego skutki. Taki wniosek można też wyciągnąć z dyskusji na ostatniej sesji Rady Gminy w Brańszczyku.
zobacz więcej
SOMIANKA: Przeżyliśmy chwile uniesienia (foto)

SOMIANKA: Przeżyliśmy chwile uniesienia (foto)

111. rocznica urodzin patrona Szkoły Podstawowej w Kręgach pilota Stefana Okrzei obchodzona była bardzo uroczyście 24 kwietnia. Po złożeniu kwiatów tradycyjnie na grobie na cmentarzu parafialnym w Wyszkowie i przy pomniku patrona przy drodze w Kręgach, gdzie zginął, zaproszeni goście, wśród nich wójt Andrzej Żołyński  i  piloci z Warszawsko-Mazowieckiego Oddziału Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP oraz Stowarzyszenia Lotników Polskich, obejrzeli w szkole program artystyczny poświęcony bohaterskiemu pilotowi. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Barwy Niepodległości (foto)

DŁUGOSIODŁO: Barwy Niepodległości (foto)

Patriotyzmu uczy poezja - rozbudza i kształtuje wrażliwość na piękno ojczystego języka, przypomina o wartościach, które przez wieki stanowiły o sile i tożsamości narodu polskiego. Swoje uczucia do Ojczyzny mogli wyrazić w niedzielę 7 października uczestnicy konkursu recytatorskiego „Barwy Niepodległości”.
zobacz więcej