BRAŃSZCZYK: Na rajdzie bocianim (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Na rajdzie bocianim (foto)

11.07.2017
autor: Maryla Puścian, fot. Karolina Rozenek
Od 14 lat Gminny Dom Kultury zaprasza na Rowerowy Rajd Rowerowy „Szlakiem Siedlisk Bocianich”, bowiem w lipcu można zaobserwować na gniazdach młode bocianki, które o tej porze jeszcze nie są zdecydowane na loty. Czekają na rodziców w siedliskach i próbują z wiatrem rozpościerać skrzydła. 
Szesnastoosobowa grupa na rowerach z technicznym zabezpieczeniem (autem) odbyła wycieczkę przez miejscowości, które cieszą się liczną obecnością siedlisk bocianich: Brańszczyk, Stare Budy, Tuchlin, Udrzyn, Porębę i Udrzynek. Liczyli po drodze gniazda, zachwycali się piękną pogodą i pachnąca przyrodą, jednocześnie sprawdzając swoją kondycję. Na zasłużonym grillowym poczęstunku wszyscy dzielili się emocjami, podziwiając przede wszystkim Kazika (lat 6) i Franka (lat 8), którzy z tatą dzielnie przebyli ponad 25 km. Dziękujemy wszystkim za piękną rodzinną wycieczkę rowerową – z nadzieją na następne, np. na odlot bocianów, które w naszej gminie naprawdę mają się dobrze, a na sejmik zbierają się ok. 13-16 sierpnia. Warto byłoby to zobaczyć i uwiecznić w fotografii.
ZDZ
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Sołtysi pobierają tylko dietę radnego

RZĄŚNIK: Sołtysi pobierają tylko dietę radnego

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił w czerwcu część uchwały Rady Gminy w Brańszczyku i zdecydował wyrokiem, że osoba będąca jednocześnie sołtysem i radnym będzie pobierała dwie diety. Uchwałę zaskarżył jeden z gminnych radnych. Sytuacja, że radni są jednocześnie sołtysami, powtarza się i w innych gminach. W gminie Rząśnik takich radnych jest aż pięcioro. Pobierają jedną dietę za udział w sesji.  
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Korzystajmy, póki jest możliwość

DŁUGOSIODŁO: Korzystajmy, póki jest możliwość

- tak o inwestycjach z udziałem środków unijnych mówili samorządowcy podczas niedawnego otwarcia boiska przy szkole w Dalekiem. Po części oficjalnej odbyło się spotkanie na temat pomocy unijnej z nowej perspektywy finansowej 2014-2020.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Nadszedł czas godnego upamiętnienia Obrońców Ojczyzny 1920 roku (foto)

BRAŃSZCZYK: Nadszedł czas godnego upamiętnienia Obrońców Ojczyzny 1920 roku (foto)

W Porębie odbyła się uroczystość upamiętniająca Obrońców Ojczyzny z czasów wojny polsko bolszewickiej 1919-1920. – Trzeba, aby ostatnie pokolenie tych, którzy pamiętają relacje swoich bliskich – uczestników walk, przekazało je potomnym” – uważa Sławomir Gałązka, przewodniczący Rady Gminy w Brańszczyku, piłsudczyk. „Teraz wreszcie nadszedł czas, aby nasi przodkowie doczekali się godnego upamiętnienia, dlatego odsłaniamy poświęconą im tablicę koło kościoła w Porębie” – podkreśla kmdr por. Jan Puścian, prezes Związku Oficerów Rezerwy RP im. J. Piłsudskiego Okręgu m.st. Warszawa, które jest inicjatorem tego ważnego nie tylko dla lokalnej społeczności wydarzenia. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Na dożynkach wystąpią bracia Morkowie

RZĄŚNIK: Na dożynkach wystąpią bracia Morkowie

Gminne dożynki odbędą się w niedzielę 3 września na forum spotkań (targowica) w Rząśniku. Uroczystości rozpocznie polowa Msza św. w intencji rolników. Wydarzeniem artystycznym będzie koncert, w którym usłyszymy najpiękniejsze melodie świata, z udziałem Ryszarda i Bogusława Morków. 
zobacz więcej
Mrówka wrzesień 2017
Akademia Humanistyczna
Akademia Humanistyczna
fotobudka star