Powiat

1 / 2

BRAŃSZCZYK: My się szkoły nie boimy, chętnie do niej przychodzimy...

17.11.2016
autor: Iwona Marszał
Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Porębie złożyli ślubowanie i zostali przyjęci w poczet uczniów szkoły.
Gości witała wychowawczyni Iwona Marszał. Uroczystość rozpoczęła się programem artystycznym. Mali artyści recytowali pięknie wiersze i z radością śpiewali piosenki. Następnie uczniowie przystąpili do egzaminu przed zaproszonymi gośćmi. Odbyło się wiele konkurencji sprawdzających wiedzę dzieci, spryt i spostrzegawczość. Egzamin został zdany śpiewająco.
Ważnym elementem uroczystości było pasowanie na ucznia, którego dokonała dyrektor Agnieszka Pękul, życząc im wielu sukcesów i wręczając pamiątkowe dyplomy i upominki. Uroczystość zakończyła się przygotowanym przez rodziców poczęstunkiem i zabawą muzyczną.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Plastycy o czystości wód (foto)

BRAŃSZCZYK: Plastycy o czystości wód (foto)

Dzięki współpracy ze Szkółką Wędkarskiej „Spławik” koło plastyczne działające w Gminnym Domu Kultury przystąpiło do XVI edycji konkursu „Tydzień Czystości Wód”, organizowanego przez Koło nr 53 przy Ministerstwie Sprawiedliwości, którego promotorem jest Okręg Mazowiecki Polskiego Związku Wędkarskiego.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Wniosek o odwołanie przewodniczącej rady

BRAŃSZCZYK: Wniosek o odwołanie przewodniczącej rady

Radny Piotr Deptuła zgłosił wniosek formalny o zmianę porządku obrad XIX sesji rady gminy, która odbyła się 7 maja. Zaproponował wprowadzenie punktu dotyczącego głosowania w sprawie odwołania z funkcji przewodniczącej rady radnej Ewy Wielgolaskiej. W naszej ocenie potwierdzenie przez przewodniczącą obecności w imieniu radnego, którego nie było w momencie stwierdzania kworum na posiedzeniu XVIII sesji rady gminy Brańszczyk w dniu 12 marca 2020 r., było zachowaniem niedopuszczalnym – napisano w uzasadnieniu wniosku. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Uroczysty pochówek żołnierzy (foto)

BRAŃSZCZYK: Uroczysty pochówek żołnierzy (foto)

W poniedziałek 15 maja w Brańszczyku odbył się uroczysty pochówek żołnierzy 201 Ochotniczego Pułku Piechoty: ppor. Tadeusza Wagnera i strzelca Józefa Jerzyńskiego, którzy polegli w sierpniu 1920 r. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Zamieszkaj pomiędzy nami (foto)

RZĄŚNIK: Zamieszkaj pomiędzy nami (foto)

– tak brzmiało hasło tegorocznych jasełek bożonarodzeniowych, wystawionych 20 grudnia przez uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Rząśniku.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom