Advertisement 
BRAŃSZCZYK: Marsz dla Niepodległej

Powiat

BRAŃSZCZYK: Marsz dla Niepodległej

14.11.2017
autor: Anna Gałązka
W przededniu 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, 10 listopada, Stowarzyszenie Inicjatywa Białebłoto wspólnie z PSP im. Papieża Jana Pawła II w Białymbłocie uczestniczyli w akademii przygotowanej przez panie Barbarę Łapińską i Magdalenę Sitek oraz w Marszu dla Niepodległej. 
Uczniowie klasy IV przypomnieli dzieje narodu polskiego walczącego przez 123 lata o odzyskanie wolności. Nie mogło zabrać pięknych pieśni patriotycznych i żołnierskich. Druga część uroczystości to Marsz dla Niepodległej. W biało-czerwonym korowodzie udaliśmy się do obelisku upamiętniającego pierwszych osadników Białegobłota, który znajduje się w pobliżu szkoły. 
Uczestnikami marszu byli uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz przedszkolaki z opiekunką  Agnieszką Heleniak z Przedszkola RoiSA – Rozwój i Samodzielność w Białymbłocie. Uczniowie złożyli kwiaty. Michał Marczak i dyrektor Barbara Wiśniewska podziękowali wszystkim za aktywny udział w uroczystości, bo to oznaka naszej przynależności do miejsca, z którego pochodzimy, gdzie mieszkamy, pracujemy, uczymy się. Jednocześnie oddanie hołdu tym, którzy walczyli o to, byśmy mogli być tutaj – w swojej Ojczyźnie.

Na fot. Biało-czerwony korowód wyruszył do obelisku ku pamięci pierwszych osadników Białegobłota.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku