BRAŃSZCZYK: Malarsko o szopkach (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Malarsko o szopkach (foto)

28.12.2016
autor: Gminny Dom Kultury w Brańszczyku
Na przedostatnim w tym roku spotkaniu koła plastycznego w Gminnym Domu Kultury tematem zajęć plastycznych z Adamem J. Karpińskim była szopka betlejemska. 
Najważniejsza w szopce jest Święta Rodzina, w sztuce istotnym elementem są także zwierzątka. Dlatego też prowadzący zajęcia p. Adam zasugerował dzieciom, które ze zwierząt są powszechnie umiejscawiane w szopkach, by następnie wspomóc w ich narysowaniu. Efekty prac były imponujące. Jak się okazało, chyba tylko owieczki było najłatwiej namalować, bo inne zwierzęta „ze stajenki” były „bardziej wymagające”. Najważniejsze jednak, że obok pasji malarskiej, dzieci skupiły większą uwagę na otoczenie Świętej Rodziny, by z powodzeniem wymienić, jakie zwierzątka są przedstawiane w szopkach.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Nie zginęła! Zmartwychwstała!

RZĄŚNIK: Nie zginęła! Zmartwychwstała!

98 lat temu, po 123 latach rozbiorów, Polska odzyskała swą suwerenność. 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data - symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Z tej okazji w Publicznej Szkole Podstawowej im. ks. Jana Trzaskomy w Porządziu. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Wracamy do siedmiu szkół podstawowych

BRAŃSZCZYK: Wracamy do siedmiu szkół podstawowych

Rada gminy przyjęła uchwałę w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego. – Nie robimy rewolucji, wracamy do tego, co było przed 1999 r. – do siedmiu szkół ośmioklasowych. Na żadne inne rozwiązanie nie ma czasu – mówi odpowiedzialny za gminną oświatę zastępca wójta Andrzej Łapiński. Klasy wygaszanych gimnazjów w Porębie i Brańszczyku zostaną  włączone do tamtejszych szkół podstawowych.
zobacz więcej
SOMIANKA: Kolory morza, słońca i… sportu (foto)

SOMIANKA: Kolory morza, słońca i… sportu (foto)

Słońce, plaża i uśmiechnięte buzie oraz miłe wspomnienia o czasie spędzonym na koloniach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Społeczno - Kulturalne „Nasza Gmina Somianka” pozostały 45 kolonistom z gmin Somianka i Zatory. Miejscem pobytu była malownicza miejscowość Chłapowo koło Władysławowa położona na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Dwutygodniowy pobyt upłynął po hasłem „Kolory sportu”.
zobacz więcej
SOMIANKA: Drogi jak nowe (foto)

SOMIANKA: Drogi jak nowe (foto)

Jesienią gmina zakończyła budowę dróg w Jasieńcu, Kręgach i Zdziebórz-Suwin.
zobacz więcej
fotobudka star 300x250
Mrówka festyn 2017 wersja 2
Akademia Humanistyczna