BRAŃSZCZYK:  Mądrość tkwi nie tylko w WiFi (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Mądrość tkwi nie tylko w WiFi (foto)

19.07.2019
autor: MG
Gminna Biblioteka Publiczna przygotowała dla najmłodszych czytelników wakacyjne atrakcje. Jedną z nich było przedstawienie ,,Prastara książnica – skarb i tajemnica... bo mądrość tkwi nie tylko w WiFi" przygotowane przez aktorów krakowskiego Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska”. 
 
Do zaginionej wyspy, na której ukryty jest skarb, wraz z piratką Kirą dotarli uczestnicy „Wakacyjnej Akademii Bibliomaniaka”. Jak sobie tam poradzić bez WiFi? Jak rozpalić ognisko? Jak rozbić obóz? Z pomocą przybywają nowi znajomi – Kangur i Tygrys. Prowadzą piratkę do Szamana, który podobno jest najmądrzejszym człowiekiem na całej planecie. Ten przekazuje jej pewną zagadkę. Na papirusie znajduje się napis „książnica”. Co oznacza? Co to za miejsce... I gdzie ukryty jest skarb? Na wszystkie te pytania, wspólnie z dziećmi, znaleźli odpowiedzi bohaterowie historii. 
Bajka promuje czytelnictwo oraz świadome korzystanie z Internetu w sposób, który dostarczył młodym widzom wielu emocji, odrobinę strachu i wielką dawkę radości. 
Po przedstawieniu aktorzy zaprosili uczestników do udziału w animacjach. Artyści gościli również w Filiach Bibliotecznych w Nowej Wsi i Porębie Średniej. 
Majster plus 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Spotkanie z pisarką

SOMIANKA: Spotkanie z pisarką

Autorka poczytnych powieści,  m.in. „Szkoła żon”, „Po prostu bądź” czy „Pierwsza na liście”,  Magdalena Witkiewicz spotka się ze swoimi  czytelnikami w sobotę 11 marca o godz. 13.30.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Pragniemy podtrzymać piękną polską tradycję (foto)

RZĄŚNIK: Pragniemy podtrzymać piękną polską tradycję (foto)

Gminę w Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Wyszkowie będą mieli zaszczyt reprezentować uczniowie szkół podstawowych w Rząśniku, Porządziu i Starym Lubielu. Dwa zespoły i solistka wyszli zwycięsko z gminnej rywalizacji, bardzo wyrównanej, budzącej emocje, chwilami wzruszenie. Organizatorem gminnego przeglądu, który odbył się 12 stycznia, była Szkoła Podstawowa w Komorowie. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: 90 lat OSP Brańszczyk

BRAŃSZCZYK: 90 lat OSP Brańszczyk

Ochotnicza Straż Pożarna w Brańszczyku świętuje 90-lecie powstania. Podczas głównej uroczystości, o której pisaliśmy już na łamach NW, prezes jednostki dh Adam Błoński przypomniał jej historię, która została też zapisana w okolicznościowej broszurze  opracowanej przez GOK.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Czy pozostanie  fundusz sołecki?

RZĄŚNIK: Czy pozostanie fundusz sołecki?

Rozpoczęły się zebrania w poszczególnych wsiach, ponieważ do 30 września jest czas, by zdecydować o wyodrębnieniu lub nie funduszu sołeckiego. - Jeszcze mamy fundusz sołecki – mówi zastępca wójta Paweł Abramczyk. – Jesteśmy w trakcie zebrań. Mieliśmy szkolenie dla sołtysów z prawnikiem, bo trzeba mocno pilnować, na co wydawane są środki. Szkolenie spowodowało, że mieszkańcy zrozumieli, że pewnych rzeczy nie można przeskoczyć. 
zobacz więcej
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom