BRAŃSZCZYK: Lato z plastyką

Powiat

BRAŃSZCZYK: Lato z plastyką

25.07.2016
autor: Ewa Elward
Wakacje trwają, sezon letnich wypraw i wycieczek w pełni. Tych, którzy pozostają w domach, GOK zaprasza na wakacyjne zajęcia plastyczne. W każdy czwartek można w gronie rówieśników, pod okiem instruktora, rozwijać swoje talenty plastyczne.
Warsztaty prowadzi Adam J. Karpiński w czwartki w godzinach12-14.30. Odbywają się w Gminnym Domu Kultury bądź w plenerze. W czwartek 21 lipca uczestnicy zajęć udali się do skansenu, gdzie szkicowali dawną architekturę: budynki, studnię. Ćwiczenia skoncentrowane były na zachowaniu perspektywy, uchwyceniu detali. 
W warsztatach mogą również uczestniczyć dzieci goszczące na wypoczynku w gminie.
fot. ajk
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Kręgi na festiwalu

SOMIANKA: Kręgi na festiwalu

IX Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw, organizowany przez Lokalną Grupę Działania Zalew Zegrzyński, odbędzie się w sobotę 8 września na terenie zespołu pałacowo-parkowego PAN w Jabłonnie. Gminę Somianka będzie reprezentowało sołectwo Kręgi. Rozpoczęcie o 13.00. Gwiazdami festiwalu będą zespół Radioaktywny Świat z Gosią Andrzejewską i Enej.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Zaprezentowaliście się fantastycznie (foto)

RZĄŚNIK: Zaprezentowaliście się fantastycznie (foto)

- Witam wszystkich, którzy przyjęli zaproszenie na wspólne kolędowanie w trakcie XX Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Rząśniku – zwróciła się do obecnych Katarzyna Abramczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Rząśniku, gdzie 11 stycznia odbywał się gminny finał. – Było dużo radości, było też dużo pogłębionej refleksji. Były wzruszenia, łzy w oczach. Za to wszystko wam dziękujemy – zwróciła się do wykonawców jedna z jurorek. Gminę Rząśnik w Wyszkowie będą reprezentować  uczniowie szkół w Rząśniku, Starym Lubielu i Porządziu. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Barwy Niepodległości (foto)

DŁUGOSIODŁO: Barwy Niepodległości (foto)

Patriotyzmu uczy poezja - rozbudza i kształtuje wrażliwość na piękno ojczystego języka, przypomina o wartościach, które przez wieki stanowiły o sile i tożsamości narodu polskiego. Swoje uczucia do Ojczyzny mogli wyrazić w niedzielę 7 października uczestnicy konkursu recytatorskiego „Barwy Niepodległości”.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Teatr w GDK

BRAŃSZCZYK: Teatr w GDK

Gminny Dom Kultury proponuje mieszkańcom nowe zajęcia – warsztaty teatralne. Najprawdopodobniej będą bezpłatne, prowadzić je będzie aktorka Eliza Ratajczyk (na fot).
zobacz więcej
Zitcom