BRAŃSZCZYK: Konkurs na dyrektora Gminnego Domu Kultury

Powiat

BRAŃSZCZYK: Konkurs na dyrektora Gminnego Domu Kultury

14.05.2019
autor: Opr. EB
Wójt Gminy Brańszczyk ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Gminnego Domu Kultury. Po zwolnieniu, przebywającej nadal na zwolnieniu lekarskim wieloletniej dyrektor GDK Marii Puścian, przez 3 miesiące p.o. dyrektor jest Monika Andrzejewska. Wybranemu w drodze konkursu kandydatowi wójt chce powierzyć stanowisko dyrektora na 3 lata. Kandydaci mogą zgłaszać się do 17 maja do godz. 15. Ogłoszenie o konkursie na stronie internetowej gminy zostało zamieszczone 9 maja. 
 
Kandydat na stanowisko dyrektora GDK musi spełnić: 
- wymagania niezbędne, takie jak m.in.: nieposzlakowana opinia, znajomość zagadnień związanych z zarządzaniem i finansowaniem instytucji kultury, znajomość odpowiednich aktów prawnych, zdolności menedżerskie i organizatorskie oraz umiejętność kierowania zespołem – poświadczone pisemnym opracowaniem „Koncepcja funkcjonowania i rozwoju Gminnego Domu Kultury w Brańszczyku” (m.in. propozycje rozwoju istniejących i nowych form, koncepcje współpracy z różnorodnymi podmiotami, wskazanie źródeł finansowania)’
- wymagania dodatkowe: doświadczenie na stanowisku kierowniczym w instytucji kultury, znajomość pozyskiwania pozabudżetowych środków finansowych, predyspozycje do organizowania i prowadzenia przedsięwzięć promocyjnych w gminie, znajomość języka obcego, obsługa komputera, prawo jazdy kat.B).
Zakres zadań jest rozległy, składa się z 10 punktów (m.in. organizacja imprez kulturalnych i promujących historię oraz tradycję lokalną, prowadzenie różnorodnych form edukacji kulturalnej, inicjowanie zespołowego uczestnictwa w kulturze w formie ognisk, teatrzyków, zespołów artystycznych i kół zainteresowań, współpraca ze środowiskiem).
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Patriotycznie i radośnie (foto)

DŁUGOSIODŁO: Patriotycznie i radośnie (foto)

Na uroczysty koncert z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości „Bo to Polska właśnie” miłośników muzyki zaprosili Wójt Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji. Wystąpili soliści Polskiej Opery Kameralnej, ale była też sympatyczna niespodzianka – na scenie zaśpiewał dziecięcy zespół „Śpiewające sercem”, z białoruskiej Polonii.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: 40 lat minęło...

DŁUGOSIODŁO: 40 lat minęło...

W 1978 r. Kuratorium Oświaty i Wychowania w Ostrołęce powołało w Długosiodle Zasadniczą Szkołę Rolniczą. W tym samym roku utworzono również Średnie Studium Zawodowe dla dorosłych na podbudowie programowej szkoły podstawowej kształcące w zawodzie rolnika. Organem prowadzącym był wtedy Urząd Wojewódzki Wydział Rolnictwa, Leśnictwa i Skupu w Ostrołęce. Teraz placówkę – pod nazwą Zespół Szkół – prowadzi Starostwo Powiatowe w Wyszkowie.
zobacz więcej
Długosiodło: Finał WOŚP

Długosiodło: Finał WOŚP

W niedzielę 13 stycznia sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Długosiodle zaprasza na finał.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Myśl nasza wdzięcznością się wypełnia

RZĄŚNIK: Myśl nasza wdzięcznością się wypełnia

- Spotykamy się dziś, aby chociaż raz w roku podziękować naszym nauczycielom za ich trud, serce oraz wkład w nasze wychowanie i nauczanie – podkreślili uczniowie na wstępie uroczystości zorganizowanej z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej  im. ks. Jana Trzaskomy w Porządziu.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku