BRAŃSZCZYK: Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny

Powiat

BRAŃSZCZYK: Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny

10.12.2016
autor: Ewa Elward (opr.)
W ramach kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”, prowadzonej przez Urząd Marszałkowski, ponad 200 uczniów Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Brańszczyku uczestniczyło w spotkaniu promującym noszenie elementów odblaskowych. Akcję wspierali wyszkowscy policjanci i strażacy.
Kampania skierowana była do uczniów klas III-VI szkoły podstawowej i kl. I-II gimnazjum. Jej ideą było uświadomienie, że elementy odblaskowe znacząco zwiększają bezpieczeństwo na drodze. Podczas poruszania się rowerem lub pieszo po drodze nieoświetlonej po zmroku w terenie niezabudowanym odblaski są obowiązkowe.
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie wyświetlili film „…tak, chcę być bezpieczny” oraz wytłumaczyli zawarte w nim zagadnienia. Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce przeprowadzili naukę jazdy po torze rowerowym, a strażacy zaprezentowali zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Wszyscy uczniowie otrzymali zestawy BRD, składające się z 2 opasek na rękę oraz 2 zawieszek, które można przypiąć na ubranie. 
fot. KPP Wyszków
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Bricomarche
Bricomarche
Bricomarche