Powiat

1 / 2

BRAŃSZCZYK: Festyn i dożynki

14.08.2018
autor: Elżbieta Borzymek
Tradycyjnie 15 sierpnia (środa) Gminny Dom Kultury zaprasza na festyn sportowo- rekreacyjny, który odbędzie się na przystani w Brańszczyku. Natomiast w niedzielę 19 sierpnia gmina będzie świętowała dożynki, również w Brańszczyku w Skansenie imienia Marii Żywirskiej. Na scenie wystąpią rodzime talenty, a także zaproszone zespoły, m.in. cygański i ludowy. 
 
Środowy Festyn z GDK będzie miał charakter sportowo-rekreacyjny. Rozpocznie się o godz. 14. Rozegrane zostaną 19. Gminne Zawody Kajakowe oraz 11. Mazowieckie Zawody Łódką Pychówką o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego. O 17.00 – koncert „W harmonii z naturą”, w którym wystąpią regionalni akordeoniści, o 18.00 – koncert duetu akordeonistów Vertim&Mamzel.  
Uroczystości dożynkowe rozpocznie Msza św. o godz. 12. Korowód dożynkowy przejdzie do Skansenu imienia Marii Żywirskiej. Po podzieleniu się chlebem, ok. 14.00 obrzęd „Przepiórka” przedstawią Klub Seniora z Brańszczyka i Młodzieżowa Orkiestra „Darmanista”. Wystąpią zespoły: cygański Patrycja Runo & Gipsy Stars, Werblue, ludowy Rokiczanka, od 20.00 – zabawa taneczna z zespołem Bez przerwy.
A także: degustacja regionalnych potraw przy sołeckich stołach biesiadnych, dla dzieci – plac zabaw i animacje oraz atrakcje pszczelarskie w domu bartnym.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Radosne 100 plus (foto)

BRAŃSZCZYK: Radosne 100 plus (foto)

Sto pierwsze urodziny Józefy Jechny, mieszkanki Nowej Wsi w gminie Brańszczyk, stały się asumptem do zasięgnięcia wiedzy o tzw. matuzalemowych latach i średniej długości życia w Polsce i na całym świecie. Ale przede wszystkim do poinformowania, że we wtorek 6 lutego 2018 roku Szacowną Jubilatkę odwiedzili w jej rodzinnym domu, by złożyć życzenia, wójt Mieczysław Pękul, kierownik USC Teresa Kasprowicz, przewodniczący rady gminy Sławomir Gałązka, radny wojewódzki Marian Krupiński oraz proboszcz parafii Białebłoto ks. Tomasz Tymiński.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Punkty sprzedaży alkoholu bez zmian

BRAŃSZCZYK: Punkty sprzedaży alkoholu bez zmian

Radni sporo czasu na sesji 9 listopada poświęcili problemowi alkoholizmu. W kwestii punktów sprzedaży alkoholu w gminie na razie nic się nie zmieni. Głosowanie zakończyło się patem: za zwiększeniem liczby punktów do 18 zagłosowało 7 radnych, tyle samo było przeciw, 1 osoba wstrzymała się od głosu. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: 90 tysięcy na współpracę

RZĄŚNIK: 90 tysięcy na współpracę

Radni na sesji 29 listopada jednogłośnie przyjęli program współpraca gminy z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w 2017 roku. Przeznaczyli na ten cel 90 tys. zł.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: O krainie, która wyjątkowo się Panu Bogu udała

BRAŃSZCZYK: O krainie, która wyjątkowo się Panu Bogu udała

Ukazał się album „Gmina Brańszczyk Nadbużańskie Klimaty”. Poświęcony jest „krainie, która wyjątkowo się Panu Bogu udała”. Warto się z nim zapoznać – zachęca gmina, wydawca publikacji. – Kupując tę publikację, promujesz gminę i miejsca, które kochasz!
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku