BRAŃSZCZYK: Dziękujemy za samochód marzeń (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Dziękujemy za samochód marzeń (foto)

07.12.2017
autor: Elżbieta Szczuka
W mikołajki, 6 grudnia, Zespół Szkół Specjalnych otrzymał wspaniały, wyczekiwany, wytęskniony prezent - fabrycznie nowy samochód volkswagen caravelle, dziewięciomiejscowy, przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych (w tym na wózkach inwalidzkich). 
Samochód o numerze WWY 22222 (pięć dwójek daje w sumie 10, czyli tyle, ile lat czekała społeczność na nowy samochód), przewiązany czerwoną wstążką, przyprowadził osobiście na plac szkolny (jako kierowca) starosta Bogdan Pągowski - w czerwonej czapce Mikołaja. Samochód stał się własnością Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku, a kluczyki do niego starosta przekazał Karolinie Pleńskiej, kierowcy ZSS. Nowy nabytek warty 138 tys. zł poświęcił ks. proboszcz Paweł Stachecki.
Po tym społeczność szkolna i goście przenieśli się do remizy strażackiej na dalszą część tej sympatycznej uroczystości. Rozpoczęło się od radosnej części artystycznej w wykonaniu uczniów.
Wszystkich zebranych powitała dyrektor Elżbietą Piórkowska. - To samochód marzeń – podkreśliła. – W tej szkole powtarzamy sobie, że marzenia się spełniają.
Te drobne spełnione marzenia to m.in. łazienki, podjazd dla niepełnosprawnych. A obecnie nowy samochód, na który czekali około 10 lat (ich dotychczasowy samochód ma już 17 lat). Wiosną tego roku okazało się, że jest możliwość nabycia nowego samochodu. W jego pozyskanie zaangażowało się wiele osób. Pani dyrektor podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do zakupu samochodu, a w szczególności staroście Bogdanowi Pągowskiemu, wicestaroście Adamowi Mrozowi, Teresie Czajkowskiej z PCPR, nauczycielom Katarzynie Bloch i Markowi Zdziarstkowi (napisali dobry wniosek, przeprowadzili działanie ofertowe - po godzinach pracy), skarbnik powiatu Annie Anuszewskiej.
- Dla mnie to szczególny dzień – stwierdziła Elżbieta Piórkowska. – Ci, którzy dojeżdżają samochodem, doświadczą komfortowej, ale i bezpiecznej jazdy. Dziennie nasz samochód pokonuje ok. 200 km, wozimy dzieci z naszego powiatu.
Władzom powiatu, które prawie w połowie sfinansowały zakup (72.660 zł dał Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, 65.340 zł to środki własne Powiatu Wyszkowskiego) podziękowały przedstawicielki samorządu szkolnego i rodziców. Z rąk pani dyrektor starostowie i osoby zasłużone w pozyskaniu samochodu otrzymały oryginalne statuetki w kształcie samochodu, a także „certyfikat”  - obrazek zatytułowany „Samochód marzeń”.
Kolejną niespodzianką było dekorowanie pierników w kształcie serca, upieczonych przez uczniów. A na koniec uroczystości wjechał na scenę tort, upieczony przez nauczycielkę Katarzynę Jermacz, którym zostali poczęstowani wszyscy obecni.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
censor jpk
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku