BRAŃSZCZYK: Dziękujemy za samochód marzeń (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Dziękujemy za samochód marzeń (foto)

07.12.2017
autor: Elżbieta Szczuka
W mikołajki, 6 grudnia, Zespół Szkół Specjalnych otrzymał wspaniały, wyczekiwany, wytęskniony prezent - fabrycznie nowy samochód volkswagen caravelle, dziewięciomiejscowy, przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych (w tym na wózkach inwalidzkich). 
Samochód o numerze WWY 22222 (pięć dwójek daje w sumie 10, czyli tyle, ile lat czekała społeczność na nowy samochód), przewiązany czerwoną wstążką, przyprowadził osobiście na plac szkolny (jako kierowca) starosta Bogdan Pągowski - w czerwonej czapce Mikołaja. Samochód stał się własnością Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku, a kluczyki do niego starosta przekazał Karolinie Pleńskiej, kierowcy ZSS. Nowy nabytek warty 138 tys. zł poświęcił ks. proboszcz Paweł Stachecki.
Po tym społeczność szkolna i goście przenieśli się do remizy strażackiej na dalszą część tej sympatycznej uroczystości. Rozpoczęło się od radosnej części artystycznej w wykonaniu uczniów.
Wszystkich zebranych powitała dyrektor Elżbietą Piórkowska. - To samochód marzeń – podkreśliła. – W tej szkole powtarzamy sobie, że marzenia się spełniają.
Te drobne spełnione marzenia to m.in. łazienki, podjazd dla niepełnosprawnych. A obecnie nowy samochód, na który czekali około 10 lat (ich dotychczasowy samochód ma już 17 lat). Wiosną tego roku okazało się, że jest możliwość nabycia nowego samochodu. W jego pozyskanie zaangażowało się wiele osób. Pani dyrektor podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do zakupu samochodu, a w szczególności staroście Bogdanowi Pągowskiemu, wicestaroście Adamowi Mrozowi, Teresie Czajkowskiej z PCPR, nauczycielom Katarzynie Bloch i Markowi Zdziarstkowi (napisali dobry wniosek, przeprowadzili działanie ofertowe - po godzinach pracy), skarbnik powiatu Annie Anuszewskiej.
- Dla mnie to szczególny dzień – stwierdziła Elżbieta Piórkowska. – Ci, którzy dojeżdżają samochodem, doświadczą komfortowej, ale i bezpiecznej jazdy. Dziennie nasz samochód pokonuje ok. 200 km, wozimy dzieci z naszego powiatu.
Władzom powiatu, które prawie w połowie sfinansowały zakup (72.660 zł dał Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, 65.340 zł to środki własne Powiatu Wyszkowskiego) podziękowały przedstawicielki samorządu szkolnego i rodziców. Z rąk pani dyrektor starostowie i osoby zasłużone w pozyskaniu samochodu otrzymały oryginalne statuetki w kształcie samochodu, a także „certyfikat”  - obrazek zatytułowany „Samochód marzeń”.
Kolejną niespodzianką było dekorowanie pierników w kształcie serca, upieczonych przez uczniów. A na koniec uroczystości wjechał na scenę tort, upieczony przez nauczycielkę Katarzynę Jermacz, którym zostali poczęstowani wszyscy obecni.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
22.14% (188 głosów)
29.09% (247 głosów)
6.95% (59 głosów)
6.95% (59 głosów)
34.86% (296 głosów)
manhattan
manhattan