BRAŃSZCZYK: Dziękujemy za samochód marzeń (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Dziękujemy za samochód marzeń (foto)

07.12.2017
autor: Elżbieta Szczuka
W mikołajki, 6 grudnia, Zespół Szkół Specjalnych otrzymał wspaniały, wyczekiwany, wytęskniony prezent - fabrycznie nowy samochód volkswagen caravelle, dziewięciomiejscowy, przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych (w tym na wózkach inwalidzkich). 
Samochód o numerze WWY 22222 (pięć dwójek daje w sumie 10, czyli tyle, ile lat czekała społeczność na nowy samochód), przewiązany czerwoną wstążką, przyprowadził osobiście na plac szkolny (jako kierowca) starosta Bogdan Pągowski - w czerwonej czapce Mikołaja. Samochód stał się własnością Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku, a kluczyki do niego starosta przekazał Karolinie Pleńskiej, kierowcy ZSS. Nowy nabytek warty 138 tys. zł poświęcił ks. proboszcz Paweł Stachecki.
Po tym społeczność szkolna i goście przenieśli się do remizy strażackiej na dalszą część tej sympatycznej uroczystości. Rozpoczęło się od radosnej części artystycznej w wykonaniu uczniów.
Wszystkich zebranych powitała dyrektor Elżbietą Piórkowska. - To samochód marzeń – podkreśliła. – W tej szkole powtarzamy sobie, że marzenia się spełniają.
Te drobne spełnione marzenia to m.in. łazienki, podjazd dla niepełnosprawnych. A obecnie nowy samochód, na który czekali około 10 lat (ich dotychczasowy samochód ma już 17 lat). Wiosną tego roku okazało się, że jest możliwość nabycia nowego samochodu. W jego pozyskanie zaangażowało się wiele osób. Pani dyrektor podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do zakupu samochodu, a w szczególności staroście Bogdanowi Pągowskiemu, wicestaroście Adamowi Mrozowi, Teresie Czajkowskiej z PCPR, nauczycielom Katarzynie Bloch i Markowi Zdziarstkowi (napisali dobry wniosek, przeprowadzili działanie ofertowe - po godzinach pracy), skarbnik powiatu Annie Anuszewskiej.
- Dla mnie to szczególny dzień – stwierdziła Elżbieta Piórkowska. – Ci, którzy dojeżdżają samochodem, doświadczą komfortowej, ale i bezpiecznej jazdy. Dziennie nasz samochód pokonuje ok. 200 km, wozimy dzieci z naszego powiatu.
Władzom powiatu, które prawie w połowie sfinansowały zakup (72.660 zł dał Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, 65.340 zł to środki własne Powiatu Wyszkowskiego) podziękowały przedstawicielki samorządu szkolnego i rodziców. Z rąk pani dyrektor starostowie i osoby zasłużone w pozyskaniu samochodu otrzymały oryginalne statuetki w kształcie samochodu, a także „certyfikat”  - obrazek zatytułowany „Samochód marzeń”.
Kolejną niespodzianką było dekorowanie pierników w kształcie serca, upieczonych przez uczniów. A na koniec uroczystości wjechał na scenę tort, upieczony przez nauczycielkę Katarzynę Jermacz, którym zostali poczęstowani wszyscy obecni.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Dotacje na książki

SOMIANKA: Dotacje na książki

Gmina otrzymała dotację z budżetu państwa w ramach rządowego programu „Książki naszych marzeń” na zakup książek niebędących podręcznikami do bibliotek szkolnych w wys. 3.900 zł oraz w wys. 18.480 zł na zakup nowości czytelniczych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Oświata i samorząd czekają na konkrety

DŁUGOSIODŁO: Oświata i samorząd czekają na konkrety

Zwolnienia, przenosiny, likwidacja, nadmiar czy brak miejsca? Zapowiedziana reforma oświaty budzi zrozumiałe emocje w środowisku nauczycieli i samorządowców. Jednak poza ogólnymi zapowiedziami zmian nie ma aktów prawnych, regulujących szczegóły. Na wiele pytań nie ma jeszcze odpowiedzi, a reforma wchodzi w życie od przyszłego roku szkolnego.
zobacz więcej
SOMIANKA: Jaka to samorządność, skoro podjęto decyzję za nas

SOMIANKA: Jaka to samorządność, skoro podjęto decyzję za nas

Na sesji 22 listopada radni przyjęli uchwały stwierdzające przekształcenia 6-klasowych szkół podstawowych oraz zespołów szkół, w skład których wchodzą 6-letnie szkoły podstawowe, w 8-letnie szkoły podstawowe. Chociaż była to właściwie formalność, bo szkoły te od 1 września 2017 r. funkcjonują na mocy ustawy sejmowej, wywołała dyskusje na komisjach rady gminy. Podczas głosowania niektórzy radni, m.in. przewodniczący rady, wstrzymali się od głosu lub w ogóle nie uczestniczyli w głosowaniu.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Siedemnasty raz „Warszawska Syrenka”

BRAŃSZCZYK: Siedemnasty raz „Warszawska Syrenka”

Od 2000 r. włącza się w organizację Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”,  Gminny Dom Kultury. Gminne eliminacje cieszą się niesłabnącym powodzeniem wśród dzieci i młodzieży kochających poezję, w tym roku uczestniczyło w nich 18 recytatorów, 9 z nich będzie reprezentować gminę w etapie powiatowym 6 kwietnia w wyszkowskiej bibliotece.
zobacz więcej
ITAMED

Najczęściej komentowane

Mrówka grudzień2 2017
Mrówka grudzień2 2017