BRAŃSZCZYK: Byście czuli rodzinę wokół siebie (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Byście czuli rodzinę wokół siebie (foto)

18.09.2018
autor: Elżbieta Borzymek
13. Familijne Pożegnanie Lata, które odbyło się 12 września w Brańszczyku,  stało się okazją do świętowania także zakończenia termomodernizacji budynków DPS w Brańszczyku oraz 100-lecia niepodległości Polski. Tym razem świętowano w stylu ludowym – mile widzianym elementem stroju każdego uczestnika tego spotkania, osób niepełnosprawnych i ich rodzin był ludowy akcent.
 
Starosta Bogdan Pągowski poinformował, że powiat dołożył prawie 2 mln zł do remontu. – To jest duży wysiłek dla budżetu powiatu, ale przy tego typu inwestycjach zawsze dochodzą dodatkowe prace – wyjaśnił.
Podziękował radnym powiatowym, „którzy zadecydowali, że ten duży projekt był realizowany”, wydziałowi inwestycji z Ryszardem Sędziakiem na czele, i wicestaroście Adamowi Mrozowi, pod którego kierunkiem inwestycja była realizowana. – Dzisiaj mamy co świętować, to jakby prezent dla mieszkańców DPS z okazji 100-lecia niepodległości, 20-lecia samorządu powiatowego i z okazji 13. naszego pożegnania lata – posumował starosta.
Podziękowania od starosty i dyrektor DPS Danuty Ziomek „za kawał dobrej roboty” otrzymał przedstawiciel wykonawcy inwestycji Artur Piechotka.
- Państwo otrzymaliście taki piękny, odnowiony dom – zwrócił się do pensjonariuszy DPS wójt Mieczysław Pękul. – Warto o tym mówić, bo to właśnie najważniejsze, żeby każdy człowiek w swoim życiu miał dom, miał rodzinę, ludzi i miejsce, gdzie zawsze może wracać. I takim domem dla was w Brańszczyku jest  DPS. Gratuluję tej pięknej inwestycji, organizowanych tu imprez, bo jest to potrzebne, byście czuli rodzinę wokół siebie.
Cecylia Domżała i Marian Kurpiński, radni sejmiku wojewódzkiego, podziękowali za właściwe przygotowanie wniosku, który jako jedyny w pierwszym podejściu dostał dofinansowanie i za wykonanie inwestycji. Przekazali gratulacje od marszałka Adama Struzika.
Stałym punktem Familijnego Pożegnania Lata jest wręczanie dyplomów wszystkim mieszkańcom DPS-u.  Sprawiają im dużą radość. Są wyrazem tego, „jak wspaniale pracują, dają z siebie to, co mają najlepszego, jak tworzą, poznają nowe rzeczy i dzielą się nimi”. 
Na scenie wystąpili pracownicy DPS na czele z panią dyrektor oraz mieszkańcy, m.in. kabaret Nadbużanie, a także Klub Seniora z Brańszczyka oraz orkiestra „Darmanista” pod batutą Dariusza Pieńkosa.
Panowała sympatyczna piknikowa atmosfera, serwowano dania z grilla, gorącą grochówkę, pyszne ciasta. Na plenerowych wystawach można było obejrzeć prace wykonane na zajęciach przez mieszkańców DPS.
MajsterPlus728x240 (powtórzenie)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku