BRAŃSZCZYK: Byście czuli rodzinę wokół siebie (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Byście czuli rodzinę wokół siebie (foto)

18.09.2018
autor: Elżbieta Borzymek
13. Familijne Pożegnanie Lata, które odbyło się 12 września w Brańszczyku,  stało się okazją do świętowania także zakończenia termomodernizacji budynków DPS w Brańszczyku oraz 100-lecia niepodległości Polski. Tym razem świętowano w stylu ludowym – mile widzianym elementem stroju każdego uczestnika tego spotkania, osób niepełnosprawnych i ich rodzin był ludowy akcent.
 
Starosta Bogdan Pągowski poinformował, że powiat dołożył prawie 2 mln zł do remontu. – To jest duży wysiłek dla budżetu powiatu, ale przy tego typu inwestycjach zawsze dochodzą dodatkowe prace – wyjaśnił.
Podziękował radnym powiatowym, „którzy zadecydowali, że ten duży projekt był realizowany”, wydziałowi inwestycji z Ryszardem Sędziakiem na czele, i wicestaroście Adamowi Mrozowi, pod którego kierunkiem inwestycja była realizowana. – Dzisiaj mamy co świętować, to jakby prezent dla mieszkańców DPS z okazji 100-lecia niepodległości, 20-lecia samorządu powiatowego i z okazji 13. naszego pożegnania lata – posumował starosta.
Podziękowania od starosty i dyrektor DPS Danuty Ziomek „za kawał dobrej roboty” otrzymał przedstawiciel wykonawcy inwestycji Artur Piechotka.
- Państwo otrzymaliście taki piękny, odnowiony dom – zwrócił się do pensjonariuszy DPS wójt Mieczysław Pękul. – Warto o tym mówić, bo to właśnie najważniejsze, żeby każdy człowiek w swoim życiu miał dom, miał rodzinę, ludzi i miejsce, gdzie zawsze może wracać. I takim domem dla was w Brańszczyku jest  DPS. Gratuluję tej pięknej inwestycji, organizowanych tu imprez, bo jest to potrzebne, byście czuli rodzinę wokół siebie.
Cecylia Domżała i Marian Kurpiński, radni sejmiku wojewódzkiego, podziękowali za właściwe przygotowanie wniosku, który jako jedyny w pierwszym podejściu dostał dofinansowanie i za wykonanie inwestycji. Przekazali gratulacje od marszałka Adama Struzika.
Stałym punktem Familijnego Pożegnania Lata jest wręczanie dyplomów wszystkim mieszkańcom DPS-u.  Sprawiają im dużą radość. Są wyrazem tego, „jak wspaniale pracują, dają z siebie to, co mają najlepszego, jak tworzą, poznają nowe rzeczy i dzielą się nimi”. 
Na scenie wystąpili pracownicy DPS na czele z panią dyrektor oraz mieszkańcy, m.in. kabaret Nadbużanie, a także Klub Seniora z Brańszczyka oraz orkiestra „Darmanista” pod batutą Dariusza Pieńkosa.
Panowała sympatyczna piknikowa atmosfera, serwowano dania z grilla, gorącą grochówkę, pyszne ciasta. Na plenerowych wystawach można było obejrzeć prace wykonane na zajęciach przez mieszkańców DPS.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
21.82% (199 głosów)
28.95% (264 głosów)
7.24% (66 głosów)
7.68% (70 głosów)
34.32% (313 głosów)
manhattan