BRAŃSZCZYK: Bocian nie opuszcza jeszcze Gniazda

Powiat

BRAŃSZCZYK: Bocian nie opuszcza jeszcze Gniazda

21.01.2020
autor: Elżbieta Borzymek (opr.)
Jak już informowaliśmy, Stowarzyszenie Bocian Kris, decyzją wójta, do końca stycznia miało opuścić użyczony mu przez gminę lokal w Zakładzie Gospodarki Komunalnej, nazywany „Gniazdem”. Na nadzwyczajnej sesji rady gminy 8 stycznia wójt Wiesław Przybylski zaprosił wszystkich członków stowarzyszenia na spotkanie, do którego dosżło  20 stycznia. Ponieważ przedstawione stowarzyszeniu propozycje nowej lokalizacji nie były zbyt konkretne, „Gniazdo” w dotychczasowym miejscu może pozostać do 20 lutego. – Jedno jest pewne, pozostajemy w Brańszcyzku – mówi NW prezes stowarzyszenia Piotr Deptuła.
 
„20 stycznia odbyło się spotkanie Członków Stowarzyszenia BOCIAN KRiS z Panem Wójtem Wiesławem Przybylskim. Dostaliśmy propozycję przenosin do Gminnego Domu Kultury, ale co do szczegółów to zdecydowanie za wcześnie, żeby cokolwiek mówić o tej lokalizacji, ponieważ jest zbyt wiele niewiadomych” – można przeczytać na facebooku Stowarzyszenia Bocian Kris. – „Była również mowa o przenosinach do szkoły, co jest jeszcze mniej prawdopodobne niż GDK. Propozycje Pana Wójta wymagają czasu, w związku z czym zostaliśmy powiadomieni o możliwości przedłużenia korzystania z lokalu do 20 lutego. Mamy nadzieję, że dostaniemy jakieś pismo potwierdzające te słowa oraz że nie jest to ostateczne odroczenie naszej przeprowadzki.
Zarząd Stowarzyszenia BOCIAN KRiS rozważa inne rozwiązania co do ewentualnego lokalu, chcemy, aby GNIAZDO było niezależne od Urzędu Gminy w Brańszczyku, ponieważ wiemy, że historia lubi się powtarzać. Chcielibyśmy uniknąć tego typu sytuacji w przyszłości i spokojnie budować założenia długofalowego rozwoju naszej organizacji. 
Na chwilę obecną myślimy o Walnym Zebraniu Członków Stowarzyszenia BOCIAN KRiS, które przed nami, i które będzie miało wiodący wpływ na przyszłość GNIAZDA.
Dziękujemy wszystkim za słowa wsparcia oraz za zebrane podpisy w sprawie lokalu. Jest to dla nas bardzo mobilizujące i z pewnością dodaje nam skrzydeł”.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: W gronie uczniowskiej braci (foto)

SOMIANKA: W gronie uczniowskiej braci (foto)

Uroczystym dniem dla szesnaściorga pierwszaków, ich rodziców i wychowawczyni Danuty Gałązki był 19 października 2017r. W tym dniu dzieci zostały włączone w poczet uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Somiance. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Lato ze sztuką i teatrem

DŁUGOSIODŁO: Lato ze sztuką i teatrem

W niedzielę w Długosiodle odbył się pierwszy Letni Festiwal Sztuki, połączony z obchodami 3. urodzin Teatru Gaudium. Na scenie swoje talenty zaprezentowali najmłodsi i seniorzy. O teatrze, jego założeniach i misji mówił założyciel grupy Karol Pych.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Modernizacja, jeśli pogorszą się parametry (foto)

RZĄŚNIK: Modernizacja, jeśli pogorszą się parametry (foto)

Nasz Czytelnik, w imieniu mieszkańców Plewicy i Rogóźna, zwrócił się do Nowego Wyszkowiaka z prośbą o interwencję w sprawie podłączenia obydwu miejscowości do nowej infrastruktury energetycznej i transformatora, ponieważ obecna sieć jest dość awaryjna. Zły jej stan potwierdzają przysłane zdjęcia. Rzeczniczka PGE w odpowiedzi argumentuje, że zmiana stacji transformatorowej sytuacji nie poprawi, ponieważ obydwie są zasilane z tej samej linii średniego napięcia, a to od niej w głównej mierze zależy „pewność zasilania odbiorcy”. Do przyłączenia wszystkich mieszkańców Rogóźna i Plewicy potrzebna byłaby dodatkowa inwestycja sieciowa plus modernizacja istniejącej infrastruktury.
zobacz więcej
SOMIANKA: Koniec wakacji pełen wrażeń (foto)

SOMIANKA: Koniec wakacji pełen wrażeń (foto)

Gminny Ośrodek Kultury w Somiance zorganizował na koniec wakacji dwudniowy, rodzinny wyjazd do Krakowa i Parku Rozrywki „Energylandia” w Zatorze.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną