BRAŃSZCZYK: Artystycznie, świątecznie i tradycyjnie

Powiat

BRAŃSZCZYK: Artystycznie, świątecznie i tradycyjnie

21.11.2016
autor: Ewa Elward
Gminny Dom Kultury ogłasza konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Prace można dostarczać do połowy grudnia.
Uczestnicy powinni własnoręcznie wykonać przestrzenną szopkę przy użyciu naturalnych surowców, tj. drewno, suszone rośliny, masa solna czy artykuły spożywcze, przemysłowe (makaron, mydło, papier). Szopka nie może zawierać elementów gotowych (np. figurki czy lalki). Szczególnie punktowana będzie inwencja twórcza, pomysłowość, oryginalność i nawiązanie do cech, walorów i tożsamości lokalnego środowiska. Prace można zaprezentować w trzech kategoriach: wykonanie rodzinne, zespołowe i indywidualne.
Szopkę wraz z formularzem zgłoszeniowym trzeba dostarczyć do GDK do 16 grudnia do godz. 15.30. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi na gminnym spotkaniu opłatkowym. Dla laureatów przewidziana jest nagroda w postaci wycieczki do Warszawy w okresie świątecznym, zwiedzanie najciekawszych szopek bożonarodzeniowych w stolicy oraz iluminacji świetlnej na Trakcie Królewskim, a także Zamku Królewskiego. Regulamin i formularz zgłoszeniowy na stronie gminy www.branszczyk.pl.
Family Gym
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Jesienna wycieczka

ZABRODZIE: Jesienna wycieczka

Samorządowcy, pracownicy urzędu gminy i członkinie zabrodzkiego Koła Gospodyń Wiejskich we wrześniu wyjechali na Węgry. Zwiedzili m.in. najbardziej urokliwe zakątki Budapesztu, zakole Dunaju.    
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Czas refleksji, podziękowań i życzeń (foto)

DŁUGOSIODŁO: Czas refleksji, podziękowań i życzeń (foto)

Życzenia, podziękowania i optymistyczne spojrzenie w nadchodzący rok 2017 – tak upłynęło opłatkowe samorządowe spotkanie, 16 grudnia w centrum kultury. Mijający rok sprzyjał planom samorządowców, którzy mają nadzieję, że 2017 nie będzie gorszy.  
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Babcia z Dziadkiem przy kominku bajki opowiada

DŁUGOSIODŁO: Babcia z Dziadkiem przy kominku bajki opowiada

Dzień Babci i Dziadka w szkole w Blochach obchodzony był uroczyście 23 stycznia. Na zaproszenie wnuczek i wnuków licznie do szkoły przybyli Babcie i Dziadkowie. Bardzo spodobał się im, przygotowany specjalnie dla nich program artystyczny.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Chcieliśmy oddać hołd temu wybitnemu Polakowi

ZABRODZIE: Chcieliśmy oddać hołd temu wybitnemu Polakowi

Publiczne Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zabrodziu 9 grudnia obchodziło święto szkoły.  Szczególna, ponieważ dokładnie 15 lat temu przyjęło imię Prymasa Tysiąclecia. Tak jak wtedy, w obecności uczniów, absolwentów, nauczycieli, rodziców i gości, ks. bp Kazimierz Romaniuk, w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, odprawił Mszę św. Podczas niej modlono się o beatyfikację patrona, błogosławieństwo dla uczniów, nauczycieli i rodziców oraz biskupa z okazji 65-lecia jego święceń kapłańskich. Były kwiaty, życzenia i pieśń ,,Życzymy, życzymy” w wykonaniu chóru i wszystkich obecnych.
zobacz więcej
skrzypczak
skrzypczak
mrówka maj 2017
fotobudka star