BRAŃSZCZYK: Artystycznie, świątecznie i tradycyjnie

Powiat

BRAŃSZCZYK: Artystycznie, świątecznie i tradycyjnie

21.11.2016
autor: Ewa Elward
Gminny Dom Kultury ogłasza konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Prace można dostarczać do połowy grudnia.
Uczestnicy powinni własnoręcznie wykonać przestrzenną szopkę przy użyciu naturalnych surowców, tj. drewno, suszone rośliny, masa solna czy artykuły spożywcze, przemysłowe (makaron, mydło, papier). Szopka nie może zawierać elementów gotowych (np. figurki czy lalki). Szczególnie punktowana będzie inwencja twórcza, pomysłowość, oryginalność i nawiązanie do cech, walorów i tożsamości lokalnego środowiska. Prace można zaprezentować w trzech kategoriach: wykonanie rodzinne, zespołowe i indywidualne.
Szopkę wraz z formularzem zgłoszeniowym trzeba dostarczyć do GDK do 16 grudnia do godz. 15.30. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi na gminnym spotkaniu opłatkowym. Dla laureatów przewidziana jest nagroda w postaci wycieczki do Warszawy w okresie świątecznym, zwiedzanie najciekawszych szopek bożonarodzeniowych w stolicy oraz iluminacji świetlnej na Trakcie Królewskim, a także Zamku Królewskiego. Regulamin i formularz zgłoszeniowy na stronie gminy www.branszczyk.pl.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Mieszkańcy o gminie

DŁUGOSIODŁO: Mieszkańcy o gminie

Gmina zamierza opracować program rewitalizacji. Mieszkańcy otrzymali możliwość jego współtworzenia. Wypełnili prawie 500 ankiet, w których wskazali najważniejsze potrzeby i problemy gminy. Dokument może być gotowy jeszcze w tym roku. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Bezpieczniej, ale piwa nie ma gdzie wypić (foto)

ZABRODZIE: Bezpieczniej, ale piwa nie ma gdzie wypić (foto)

W ubiegłym tygodniu mieszkańcy dwukrotnie spotykali się z policją. We wtorek 23 maja odbyła się debata o bezpieczeństwie. Dwa dni później komendant powiatowy policji insp. Michał Toporkiewicz na sesji rady gminy podsumował stan bezpieczeństwa w gminie w ubiegłym roku. Oba spotkania mieszkańcy wykorzystali do zgłoszenia problemów, związanych głównie z bezpieczeństwem na drogach.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Piękne 100 lat życia (foto)

BRAŃSZCZYK: Piękne 100 lat życia (foto)

Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy dla naszego powiatu gminy i całej parafii – zwrócił się do obecnych 6 lutego na Mszy św. w kościele w Białymbłocie ks. proboszcz Tomasz Tymiński. – Przeżywamy 100-lecie urodzin Józefy Jechny. Dziękujemy Bogu za te piękne 100 lat życia i prosimy o następne lata w zdrowiu i szczęściu. Z tej okazji Pani Józefa zaprosiła nas wszystkich, abyśmy mogli się cieszyć jej szczęściem. „Ciągle potrzebujemy doświadczenia i mądrości, rad osób takich jak Pani” – napisała w liście gratulacyjnym do Dostojnej Jubilatki premier Beata Szydło. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Droga w Słopsku jeszcze w tym roku

ZABRODZIE: Droga w Słopsku jeszcze w tym roku

Wójt Tadeusz Michalik zdecydował, że jeszcze w tym roku Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg w Ostrowi Maz. zbuduje 715-metrowy odcinek drogi transportu rolnego w Słopsku. Radni na sesji 14 września zwiększyli o 215 tys. zł wydatki na tę inwestycję. 
zobacz więcej
Mrówka listopad 2017
lesne wrota
Mrówka listopad 2017