Aleksandra Kalinowska honorową obywatelką Gminy Somianka (foto)

Powiat

Aleksandra Kalinowska honorową obywatelką Gminy Somianka (foto)

24.08.2016
autor: Elżbieta Szczuka
Rada Gminy Somianka na nadzwyczajnej sesji nadała honorowe obywatelstwo Aleksandrze Ewie Kalinowskiej, mieszkance Jackowa Górnego, opiekunce zespołu ludowego „Przepióreczka”.
Treść uchwały, podjętej 19 sierpnia 2016 r., podczas niedzielnych uroczystości dożynkowych odczytał przewodniczący rady Krzysztof Rakowski. Honorowe obywatelstwo jest wyrazem szczególnego wyróżnienia i uznania za działalność na rzecz Gminy Somianka. 
Aleksandra Kalinowska urodziła się w Warszawie, jest absolwentką SGGW, razem z późniejszym mężem Jarosławem tańczyła w zespole „Promni”. Do gminy Somianka przyszła „za mężem”. Była nauczycielką, a potem długoletnią dyrektorką szkoły podstawowej w Jackowie Górnym.
- Jestem bardzo, bardzo zaskoczona, nie spodziewałam się tego wielkiego zaszczytu – mówiła wzruszona pani Aleksandra. – To, co robię, robię dla naszej małej ojczyzny z wielką ochotą, bo bardzo to kocham. Bardzo kocham kulturę i muzykę ludową, tym się interesuję, jest to dla mnie czysta przyjemność.
Podziękowała władzom gminy za to wielkie wyróżnienie.
- To my dziękujemy pani dyrektor – odpowiedział wójt Andrzej Żołyński. – Państwo domyślacie się, że to wyróżnienie jest za działalność pani dyrektor, która nie tylko w Polsce, ale i w Europie rozsławia naszą gminę.
Więcej na ten temat w papierowym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, już w sklepach i kioskach.
Fotobudka Star - 728x90
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Dzień Ziemi w przedszkolu (foto)

DŁUGOSIODŁO: Dzień Ziemi w przedszkolu (foto)

22 kwietnia każdego roku na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z okazji tego ważnego święta w Przedszkolu Samorządowym w Długosiodle w tygodniu poprzedzającym Dzień Ziemi w każdej grupie odbywały się zajęcia, mające na celu uświadomienie dzieciom, jakie niebezpieczeństwo grozi środowisku naturalnemu ze strony człowieka, rozwijanie troski o obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi oraz zapoznanie maluchów z pojęciem „recykling” i istotą segregowania śmieci.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: To znak pojednania, przebaczenia (foto)

RZĄŚNIK: To znak pojednania, przebaczenia (foto)

Ostatnia przed świętami Bożego Narodzenia sesja rady gminy, która odbyła się 18 grudnia, stała się okazją do podzielnia opłatkiem i złożenia sobie życzeń.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Projekt studium do wglądu

RZĄŚNIK: Projekt studium do wglądu

Projekt Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Rząśnik będzie wyłożony do publicznego wglądu od 8 lutego do 6 marca w urzędzie gminy w pokoju nr 10 w godz. 9-15. Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie Studium odbędzie się 22 lutego o godz. 10. Uwagi do studium można składać do 10 kwietnia.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Mokrego dyngusa, szczególnie paniom (foto)

ZABRODZIE: Mokrego dyngusa, szczególnie paniom (foto)

W czwartek 13 kwietnia w sali GOK w Zabrodziu na przedświątecznym spotkaniu zebrali się gminni samorządowcy: radni, sołtysi, szefowie gminnych jednostek. Życzenia świąteczne złożyli zebranym wójt Tadeusz Michalik i przewodniczący rady Janusz Marian Pakuła.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku