Aleksandra Kalinowska honorową obywatelką Gminy Somianka (foto)

Powiat

Aleksandra Kalinowska honorową obywatelką Gminy Somianka (foto)

24.08.2016
autor: Elżbieta Szczuka
Rada Gminy Somianka na nadzwyczajnej sesji nadała honorowe obywatelstwo Aleksandrze Ewie Kalinowskiej, mieszkance Jackowa Górnego, opiekunce zespołu ludowego „Przepióreczka”.
Treść uchwały, podjętej 19 sierpnia 2016 r., podczas niedzielnych uroczystości dożynkowych odczytał przewodniczący rady Krzysztof Rakowski. Honorowe obywatelstwo jest wyrazem szczególnego wyróżnienia i uznania za działalność na rzecz Gminy Somianka. 
Aleksandra Kalinowska urodziła się w Warszawie, jest absolwentką SGGW, razem z późniejszym mężem Jarosławem tańczyła w zespole „Promni”. Do gminy Somianka przyszła „za mężem”. Była nauczycielką, a potem długoletnią dyrektorką szkoły podstawowej w Jackowie Górnym.
- Jestem bardzo, bardzo zaskoczona, nie spodziewałam się tego wielkiego zaszczytu – mówiła wzruszona pani Aleksandra. – To, co robię, robię dla naszej małej ojczyzny z wielką ochotą, bo bardzo to kocham. Bardzo kocham kulturę i muzykę ludową, tym się interesuję, jest to dla mnie czysta przyjemność.
Podziękowała władzom gminy za to wielkie wyróżnienie.
- To my dziękujemy pani dyrektor – odpowiedział wójt Andrzej Żołyński. – Państwo domyślacie się, że to wyróżnienie jest za działalność pani dyrektor, która nie tylko w Polsce, ale i w Europie rozsławia naszą gminę.
Więcej na ten temat w papierowym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, już w sklepach i kioskach.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom

Najczęściej komentowane