Aleksandra Kalinowska honorową obywatelką Gminy Somianka (foto)

Powiat

Aleksandra Kalinowska honorową obywatelką Gminy Somianka (foto)

24.08.2016
autor: Elżbieta Szczuka
Rada Gminy Somianka na nadzwyczajnej sesji nadała honorowe obywatelstwo Aleksandrze Ewie Kalinowskiej, mieszkance Jackowa Górnego, opiekunce zespołu ludowego „Przepióreczka”.
Treść uchwały, podjętej 19 sierpnia 2016 r., podczas niedzielnych uroczystości dożynkowych odczytał przewodniczący rady Krzysztof Rakowski. Honorowe obywatelstwo jest wyrazem szczególnego wyróżnienia i uznania za działalność na rzecz Gminy Somianka. 
Aleksandra Kalinowska urodziła się w Warszawie, jest absolwentką SGGW, razem z późniejszym mężem Jarosławem tańczyła w zespole „Promni”. Do gminy Somianka przyszła „za mężem”. Była nauczycielką, a potem długoletnią dyrektorką szkoły podstawowej w Jackowie Górnym.
- Jestem bardzo, bardzo zaskoczona, nie spodziewałam się tego wielkiego zaszczytu – mówiła wzruszona pani Aleksandra. – To, co robię, robię dla naszej małej ojczyzny z wielką ochotą, bo bardzo to kocham. Bardzo kocham kulturę i muzykę ludową, tym się interesuję, jest to dla mnie czysta przyjemność.
Podziękowała władzom gminy za to wielkie wyróżnienie.
- To my dziękujemy pani dyrektor – odpowiedział wójt Andrzej Żołyński. – Państwo domyślacie się, że to wyróżnienie jest za działalność pani dyrektor, która nie tylko w Polsce, ale i w Europie rozsławia naszą gminę.
Więcej na ten temat w papierowym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, już w sklepach i kioskach.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Piękny historyczny dzień (foto)

SOMIANKA: Piękny historyczny dzień (foto)

Do tego dnia parafianie przygotowali się od wielu miesięcy. Wymodlili przepiękną pogodę, organizacyjnie wraz ze swoim proboszczem ks. Tadeuszem Suchtą dopięli wszystko na ostatni guzik. Nie zawiedli goście. Dziękczynną Mszę św. za 100 lat parafii pw. św. Izydora w Woli Mystkowskiej w niedzielę 25 września 2016 r. koncelebrowali: ks. bp. Janusz Stepnowski, ks. bp Stanisław Stefanek oraz ks. rektor Jarosław Kotowski.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: To puzzle, które trzeba umieć składać (foto)

BRAŃSZCZYK: To puzzle, które trzeba umieć składać (foto)

Dariusz Szymanowski, autor książki „Gdzie spoczywa Hubal?” spotkał się 24 września z uczestnikami obchodów 78. rocznicy pobytu mjr. Henryka Dobrzańskiego w parafii Poręba. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Dzień Ziemi z Mrówką

SOMIANKA: Dzień Ziemi z Mrówką

Międzynarodowy Dzień Ziemi na stałe wpisał się w kalendarium wydarzeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Ulasku.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Korespondują po kontroli

RZĄŚNIK: Korespondują po kontroli

Podczas sesji 14 lutego wójt Paweł Kołodziejski (na fot.) poinformował, że gmina prowadzi korespondencję z władzą wdrażającą i firmą wykonawczą, ponieważ rutynowa kontrola projektu, polegającego na dostarczeniu 700 beneficjentom bezpłatnie szerokopasmowego  Internetu, wykazała pewne nieprawidłowości. Gmina jest zdecydowana podjąć działania zmuszające firmę Viatelecome do przywrócenia na swój koszt stanu zgodnego z projektem. Jak powiedział wójt, została zmieniona technologia odbioru Internetu bez zgody inwestora i najprawdopodobniej bez wiedzy jednostki wdrażającej, a tym zasłaniał się wykonawca. Zamontowano 150 anten innych niż w projekcie. 
zobacz więcej
lesne wrota
lesne wrota
lesne wrota