Zwady nie od Parady

Od czytelników

Zwady nie od Parady

06.05.2018
autor: pion. Zuzanna Kukwa
Św. Jerzy to patron wszystkich harcerzy. Na jego cześć, w dniach 27-29 kwietnia, zorganizowane zostały „XX Zwady nie od Parady Rajd Św. Jerzy 2018”.
W tym roku istniała możliwość wyboru jednej z dwóch tras. Harcerska- dostosowana do młodszych uczestników, obejmowała tematykę „Władcy Pierścieni”. Jej celem było zniszczenie złego pierścienia Saurona. Harcerze, zapoznając się bliżej z przyjacielskim Bilbo Bagginsem, ruszyli w podróż, gdzie czyhały na nich mniejsze i większe kłopoty. Pomimo wysokich temperatur oraz przebytych kilometrów, poradzili sobie z utworzeniem magicznej maści, rozwiązaniem trudnych zagadek oraz oszukaniem trolli. Pierścień został unicestwiony, a świat ocalony.
Na drugiej trasie panował niepokój i konspiracja, ponieważ uczestnicy przenieśli się do Londynu, a następnie Polski w latach 40. Podczas przygotowań do tajnej misji sprawdzana była ich sprawność fizyczna, jak i psychiczna. Cichociemni, bo tak nazwani zostali uczestnicy, bez problemu poradzili sobie z niebezpiecznym polem minowym, sterowaniem samolotem w trudnych warunkach, a nawet z ostatecznym starciem z wrogiem - podczas gry w paintball. W ten sposób wędrownikom udało się dotrzeć do bezpiecznego miejsca noclegowego w Pułtusku.
W Zwadach udział wzięło 110 harcerzy z Wyszkowa, a także z Ostrowi Mazowieckiej i Ostrołęki. Organizatorzy Rajdu chcieliby serdecznie podziękować grupie „Operacja Paintball” w Gładczynie za miłą obsługę oraz przyjazną atmosferę podczas gry.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom