Zwady nie od Parady

Od czytelników

Zwady nie od Parady

06.05.2018
autor: pion. Zuzanna Kukwa
Św. Jerzy to patron wszystkich harcerzy. Na jego cześć, w dniach 27-29 kwietnia, zorganizowane zostały „XX Zwady nie od Parady Rajd Św. Jerzy 2018”.
W tym roku istniała możliwość wyboru jednej z dwóch tras. Harcerska- dostosowana do młodszych uczestników, obejmowała tematykę „Władcy Pierścieni”. Jej celem było zniszczenie złego pierścienia Saurona. Harcerze, zapoznając się bliżej z przyjacielskim Bilbo Bagginsem, ruszyli w podróż, gdzie czyhały na nich mniejsze i większe kłopoty. Pomimo wysokich temperatur oraz przebytych kilometrów, poradzili sobie z utworzeniem magicznej maści, rozwiązaniem trudnych zagadek oraz oszukaniem trolli. Pierścień został unicestwiony, a świat ocalony.
Na drugiej trasie panował niepokój i konspiracja, ponieważ uczestnicy przenieśli się do Londynu, a następnie Polski w latach 40. Podczas przygotowań do tajnej misji sprawdzana była ich sprawność fizyczna, jak i psychiczna. Cichociemni, bo tak nazwani zostali uczestnicy, bez problemu poradzili sobie z niebezpiecznym polem minowym, sterowaniem samolotem w trudnych warunkach, a nawet z ostatecznym starciem z wrogiem - podczas gry w paintball. W ten sposób wędrownikom udało się dotrzeć do bezpiecznego miejsca noclegowego w Pułtusku.
W Zwadach udział wzięło 110 harcerzy z Wyszkowa, a także z Ostrowi Mazowieckiej i Ostrołęki. Organizatorzy Rajdu chcieliby serdecznie podziękować grupie „Operacja Paintball” w Gładczynie za miłą obsługę oraz przyjazną atmosferę podczas gry.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star