Zrób zakupy, żeton weź (foto)

Od czytelników

Zrób zakupy, żeton weź (foto)

23.03.2017
autor: Elżbieta Borzymek
Klienci, którzy przyszli do Tesco w czwartek 23 marca w godz. 12-13, byli witani kwiatami.  Barwnymi bibułkowymi rękodziełami  dziękowano za wspieranie akcji Tesco „Decydujesz, pomagamy”. Na happening zachęcający do głosowania na projekt „Bardziej sprawni niepełnosprawni” zaprosił Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy, wspierany przez wolontariuszy z Zespołu Szkół na Polonezie. Zwycięstwo w głosowaniu, które trwa od 3 marca do 4 kwietnia, zapewni wyszkowskiej placówce grant w wys. 5 tys. zł.
Pieniądze będą przeznaczone na realizacje projektu, który promuje zdrowy styl życia, integrację i wsparcie rodzin niepełnosprawnych wychowanków; m.in. na wycieczkę osób niepełnosprawnych i ich rodzin.
- Bardzo prosimy o robienie zakupów w Tesco, odbieranie talonów przy kasie i wrzucanie ich do urny (czerwonej – red.) z nazwą naszego projektu „Bardziej sprawni niepełnosprawni” – zachęcała Joanna Grabowska, zastępca dyrektora OREW.
Dyrektor OREW Iwona Paszkiewicz wyjaśniła, że happening jest  po to, aby przybliżyć zasady akcji i głosowania.  Oczywiście organizatorom zależy, żeby wybierana była wyszkowska urna. – W ten sposób możecie pomóc – zwróciła się do klientów Tesco Iwona Paszkiewicz.
 
4900:3200
Żetony wrzucone do urn ustawionych w sklepach Tesco w Wyszkowie i Ostrołęce liczone są w każdy poniedziałek, a ich aktualna liczba podawana jest na stronie internetowej projektu. Po pierwszym tygodniu głosowania wyszkowski projekt prowadzi, uzyskał 4900 głosów, placówki z Ostrołęki – 3200.
 
Kto, jeśli nie ja, pomagać innym ma
Zabawy muzyczne poprowadziła Anna Ropelewska-Gerek, nauczycielka ZS. Wraz z nią wszyscy śpiewali kanon dwugłosowy (na melodię „Panie Janie”)” 
 
Zrób zakupy, żeton weź, 
Wspieraj dzisiaj Wyszków
Dobry gest.
Zachęcały do pomocy innym także słowa piosenki śpiewanej przez szkolny chór:  
Kto, jeśli nie my, kto, jeśli nie my,
kto, jeśli nie ja, pomagać innym ma.
oraz transparenty:
„Decydujesz, pomagamy wyszkowski projekt wspieramy”
„Niepełnosprawnych wspieramy, żeton do czerwonej urny wrzucamy”
„Z projektem Tesco niepełnosprawni bardziej sprawni”.
Wobec takiego zaangażowania trudno pozostać obojętnym, tym bardziej, że to nic nie kosztuje, wystarczy wrzucić żeton.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom