Zjazd szkół im. kard. Stefana Wyszyńskiego (foto)

Od czytelników

Zjazd szkół im. kard. Stefana Wyszyńskiego (foto)

25.10.2018
autor: Joanna Kozon
Trzynastoosobowa delegacja Szkoły Podstawowej w Leszczydole Starym wraz z panią Joanną Kozon oraz dyrektor Agnieszką Drążewską 18 października wzięło udział w I Mazowieckim Zjeździe Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. 
 
Zjazd zorganizował Instytut Jana Pawła II we współpracy z Metropolitą Warszawskim i Marszałkiem Województwa Mazowieckiego. Na zaproszenie odpowiedziało ponad 30 placówek edukacyjnych. Delegacje szkół z pocztami sztandarowymi uczestniczyły we Mszy św., której przewodniczył Jego Ekscelencja ks. bp Piotr Jarecki, w Świątyni Opatrzności Bożej.  
Podczas oficjalnego otwarcie zjazdu dr Ewa Katarzyna Czaczkowska wygłosiła prelekcję „Katolicki czy pogański? Kardynał Wyszyński o nacjonalizmie i patriotyzmie”. 
Po poczęstunku uczniowie wraz o opiekunami zwiedzali Świątynię Opatrzności Bożej, Panteon Wielkich Polaków, wystawy Instytutu Jana Pawła II oraz uczestniczyli w warsztatach, prowadzone przez aktorów z Teatru Grot. 
Zjazd zakończył się o godz. 16. Uczestnicy powrócili do szkół oraz domów umocnieni wiarą i przekonani, że są cząstką wyjątkowej społeczności, która kieruje się wartościami wyznawanymi przez Wielkiego Patrona.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Dzień Pluszowego Misia (foto)

Dzień Pluszowego Misia (foto)

23 listopada dzieci z grup Kotki, Biedronki oraz Żabki Przedszkola nr 9, korzystając z zaproszenia Biblioteki Miejskiej, obejrzały teatrzyk „Gdzie jest Mały Miś? Czy to sen” w wykonaniu aktorów z Teatru Edu Artis w Krakowie.
zobacz więcej
Wielkanocne spotkanie w Szkole Przysposabiającej do Pracy (foto)

Wielkanocne spotkanie w Szkole Przysposabiającej do Pracy (foto)

Na wielkanocnej uroczystości spotkali się uczniowie i absolwenci Szkoły Przysposabiającej do Pracy, a także ich rodzice. Spotkania najstarszych uczniów ZSS w Brańszczyku są już tradycją szkoły.
zobacz więcej
Ślubowanie pierwszaków w Lucynowie (foto)

Ślubowanie pierwszaków w Lucynowie (foto)

„Witaj, pierwsza klaso!” – usłyszeliśmy 20 października 2016 r., kiedy jedenaścioro pierwszoklasistów miało swoje święto. Był to bardzo ważny dzień w ich szkolnym życiu, ponieważ zostali przyjęci do grona braci uczniowskiej i stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter.
zobacz więcej
List nauczycieli Gimnazjum nr 2 do burmistrza

List nauczycieli Gimnazjum nr 2 do burmistrza

Szanowny Panie Burmistrzu!
Zwracamy się do Pana z prośbą o podanie prawdziwych powodów braku Pana woli utworzenia wszystkich klas w nowo powstającej Szkole Podstawowej nr 4. Wiemy, że uważa Pan, iż funkcjonowanie w szkole tylko klas I, IV i VII najbardziej uwzględnia dobro dziecka. Chcemy dowiedzieć się, jakie argumenty przekonały Pana do takiej decyzji.
zobacz więcej
Bricomarche
Bricomarche
Bricomarche