Zjazd szkół im. kard. Stefana Wyszyńskiego (foto)

Od czytelników

Zjazd szkół im. kard. Stefana Wyszyńskiego (foto)

25.10.2018
autor: Joanna Kozon
Trzynastoosobowa delegacja Szkoły Podstawowej w Leszczydole Starym wraz z panią Joanną Kozon oraz dyrektor Agnieszką Drążewską 18 października wzięło udział w I Mazowieckim Zjeździe Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. 
 
Zjazd zorganizował Instytut Jana Pawła II we współpracy z Metropolitą Warszawskim i Marszałkiem Województwa Mazowieckiego. Na zaproszenie odpowiedziało ponad 30 placówek edukacyjnych. Delegacje szkół z pocztami sztandarowymi uczestniczyły we Mszy św., której przewodniczył Jego Ekscelencja ks. bp Piotr Jarecki, w Świątyni Opatrzności Bożej.  
Podczas oficjalnego otwarcie zjazdu dr Ewa Katarzyna Czaczkowska wygłosiła prelekcję „Katolicki czy pogański? Kardynał Wyszyński o nacjonalizmie i patriotyzmie”. 
Po poczęstunku uczniowie wraz o opiekunami zwiedzali Świątynię Opatrzności Bożej, Panteon Wielkich Polaków, wystawy Instytutu Jana Pawła II oraz uczestniczyli w warsztatach, prowadzone przez aktorów z Teatru Grot. 
Zjazd zakończył się o godz. 16. Uczestnicy powrócili do szkół oraz domów umocnieni wiarą i przekonani, że są cząstką wyjątkowej społeczności, która kieruje się wartościami wyznawanymi przez Wielkiego Patrona.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wielka historia Małej Ojczyzny (foto)

Wielka historia Małej Ojczyzny (foto)

Stowarzyszenie „Wspólna przyszłość” aktywnie działa w Leszczydole-Nowinach już od kilku lat. Ma w swoim dorobku wiele ciekawych przedsięwzięć. Ważne miejsce w działalności zajmuje historia, szczególnie Małej Ojczyzny. Jednak po raz pierwszy stowarzyszenie przystąpiło do projektu kilkuetapowego i wielowątkowego. Wspólnym mianownikiem jest spisanie historii wioski - dla obecnych i następnych pokoleń mieszkańców oraz tych, których los przygna w tę piękną, otoczoną sosnowym borem okolicę. Tytuł projektu: „Wielka historia Małej Ojczyzny”.
zobacz więcej
Tydzień Kariery w „Koperniku” (foto)

Tydzień Kariery w „Koperniku” (foto)

„Bądź autorem swojej kariery” – pod takim hasłem odbyła się 8. już edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Akcja ma na celu promowanie wśród uczniów poradnictwa zawodowego – edukacji, zawodu, pracy i kariery.
zobacz więcej
Uczciliśmy pamięć poległych bohaterów (foto)

Uczciliśmy pamięć poległych bohaterów (foto)

Podniosła uroczystość miała miejsce 14 maja w kościele p.w. Chrystusa Sługi w Leszczydole-Nowinach. Ks. proboszcz Jan Soliwoda odprawił uroczystą Mszę Świętą, Apel Poległych odczytał Mirosław Widlicki, złożono kwiaty. Zaproszeni goście i mieszkańcy obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów Zespołu Szkół. Była to żywa lekcja historii, nie tylko tej lokalnej.
zobacz więcej
Przedszkolaki z „dziewiątki” w gospodarstwie agroturystycznym (foto)

Przedszkolaki z „dziewiątki” w gospodarstwie agroturystycznym (foto)

W pierwszych dniach września dzieci z Przedszkola nr 9 w Wyszkowie odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne „Virga” w Drogoszewie. 
zobacz więcej
mrówka - nowe godziny
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche

Sonda

3.46% (53 głosów)
3.14% (48 głosów)
27.96% (428 głosów)
3.00% (46 głosów)
2.61% (40 głosów)
4.44% (68 głosów)
30.63% (469 głosów)
3.66% (56 głosów)
2.35% (36 głosów)
2.61% (40 głosów)
16.13% (247 głosów)