Zjazd szkół im. kard. Stefana Wyszyńskiego (foto)

Od czytelników

Zjazd szkół im. kard. Stefana Wyszyńskiego (foto)

25.10.2018
autor: Joanna Kozon
Trzynastoosobowa delegacja Szkoły Podstawowej w Leszczydole Starym wraz z panią Joanną Kozon oraz dyrektor Agnieszką Drążewską 18 października wzięło udział w I Mazowieckim Zjeździe Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. 
 
Zjazd zorganizował Instytut Jana Pawła II we współpracy z Metropolitą Warszawskim i Marszałkiem Województwa Mazowieckiego. Na zaproszenie odpowiedziało ponad 30 placówek edukacyjnych. Delegacje szkół z pocztami sztandarowymi uczestniczyły we Mszy św., której przewodniczył Jego Ekscelencja ks. bp Piotr Jarecki, w Świątyni Opatrzności Bożej.  
Podczas oficjalnego otwarcie zjazdu dr Ewa Katarzyna Czaczkowska wygłosiła prelekcję „Katolicki czy pogański? Kardynał Wyszyński o nacjonalizmie i patriotyzmie”. 
Po poczęstunku uczniowie wraz o opiekunami zwiedzali Świątynię Opatrzności Bożej, Panteon Wielkich Polaków, wystawy Instytutu Jana Pawła II oraz uczestniczyli w warsztatach, prowadzone przez aktorów z Teatru Grot. 
Zjazd zakończył się o godz. 16. Uczestnicy powrócili do szkół oraz domów umocnieni wiarą i przekonani, że są cząstką wyjątkowej społeczności, która kieruje się wartościami wyznawanymi przez Wielkiego Patrona.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość