Zjazd szkół im. kard. Stefana Wyszyńskiego (foto)

Od czytelników

Zjazd szkół im. kard. Stefana Wyszyńskiego (foto)

25.10.2018
autor: Joanna Kozon
Trzynastoosobowa delegacja Szkoły Podstawowej w Leszczydole Starym wraz z panią Joanną Kozon oraz dyrektor Agnieszką Drążewską 18 października wzięło udział w I Mazowieckim Zjeździe Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. 
 
Zjazd zorganizował Instytut Jana Pawła II we współpracy z Metropolitą Warszawskim i Marszałkiem Województwa Mazowieckiego. Na zaproszenie odpowiedziało ponad 30 placówek edukacyjnych. Delegacje szkół z pocztami sztandarowymi uczestniczyły we Mszy św., której przewodniczył Jego Ekscelencja ks. bp Piotr Jarecki, w Świątyni Opatrzności Bożej.  
Podczas oficjalnego otwarcie zjazdu dr Ewa Katarzyna Czaczkowska wygłosiła prelekcję „Katolicki czy pogański? Kardynał Wyszyński o nacjonalizmie i patriotyzmie”. 
Po poczęstunku uczniowie wraz o opiekunami zwiedzali Świątynię Opatrzności Bożej, Panteon Wielkich Polaków, wystawy Instytutu Jana Pawła II oraz uczestniczyli w warsztatach, prowadzone przez aktorów z Teatru Grot. 
Zjazd zakończył się o godz. 16. Uczestnicy powrócili do szkół oraz domów umocnieni wiarą i przekonani, że są cząstką wyjątkowej społeczności, która kieruje się wartościami wyznawanymi przez Wielkiego Patrona.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Staże uczniów i wyjazd szkoleniowy nauczycieli ZS3 - Hiszpania 2018

Staże uczniów i wyjazd szkoleniowy nauczycieli ZS3 - Hiszpania 2018

W okresie wakacyjnym 2018 roku zrealizowaliśmy drugi etap działań w ramach projektu „Mobilność uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Nr 3 w Wyszkowie fundamentem sukcesu zawodowego”. Projekt został sfinansowany z funduszy Komisji Europejskiej w ramach Programu Erasmus+ Edukacja zawodowa.
zobacz więcej
Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku… (foto)

Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku… (foto)

Jest taki dzień w polskiej tradycji chrześcijańskiej, w którym gasną wszelkie spory, a radość  ogarnia wszystkich. Ten dzień to Wigilia Bożego Narodzenia. Przy stole zasiada rodzina, wszyscy dzielą się opłatkiem, śpiewają kolędy, przychodzi Święty Mikołaj. Można śmiało powiedzieć, że to dzień szczególnie oczekiwany i przez tych dużych, i tych małych. Przed tą rodzinną Wigilią często w takich wspólnych spotkaniach uczestniczą różne grupy zawodowe, członkowie fundacji i stowarzyszeń. I właśnie takie spotkania opłatkowe odbyły się w Leszczydole-Nowinach. Przy wspólnym stole 21 grudnia spotkali się członkowie stowarzyszenia „Wspólna przyszłość”, a 22 grudnia - rada parafialna i sołecka.
zobacz więcej
500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji

500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji

Klienci ZUS składają wnioski o 500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. O nowe świadczenie można zapytać także w Centrum Obsługi Telefonicznej.
zobacz więcej
Najlepszy w Polsce! I miejsce w konkursie „Żyj finansowo”

Najlepszy w Polsce! I miejsce w konkursie „Żyj finansowo”

Uczeń I LO im. C.K.Norwida w Wyszkowie Adam Bedecki zajął I miejsce w konkursie ekonomicznym Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej, który odbywał się w ramach projektu „Żyj finansowo! czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym”.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną
Zitcom
Zitcom