Zakończenie wakacji świetlicy „Słoneczna” (foto)

Od czytelników

Zakończenie wakacji świetlicy „Słoneczna” (foto)

12.09.2017
autor: Kierownik świetlicy Jadwiga Kamieniecka
Na zakończenie wakacji Świetlica „Słoneczna” odwiedziła Warszawę.
Pierwszym punktem wyjazdu był Zamek Królewski. Dzieci obejrzały pokaz multimedialny dotyczący dziejów zamku przed II wojną światową i po jej zakończeniu. Młodsi uczestnicy wzięli udział w lekcji muzealnej pt. „Spotkanie z królem”, a starsi - „Rycerze i ich świat”. Młodsze dzieci podczas obu lekcji dowiedziały się, jak wyglądał król Stanisław August Poniatowski, gdzie mieszkał i co robił. Spacer po salach zamkowych przybliżył im osobę króla i pamiątki po nim, m.in. tron, insygnia. Starsze dzieci zapoznały się z edukacją rycerską oraz obowiązkami i przywilejami rycerzy średniowiecznych. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zapoznać się także z malarstwem Jana Matejki.
Drugim punktem wycieczki była wizyta w Centrum Rozrywki „Hulakula”, gdzie dzieci miały okazję pograć w kręgle i pobawić się na placu zabaw. Na zakończenie zregenerowali swoje siły podczas posiłku w McDonaldzie.
Realizacją wyjazdu możliwa była dzięki wsparciu Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Wyszkowie i Szkół dla Dorosłych „Pascal” w Wyszkowie. Serdecznie dziękujemy!
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Rachunek sumienia. Być przyzwoitym, rozumieć

Rachunek sumienia. Być przyzwoitym, rozumieć

To, że każdy z nas uważa się za przyzwoitego i rozumnego człowieka, nie ulega wątpliwości, zatem nie powinna stanowić problemu chwila autorefleksji, czy zgodnie z obowiązującymi regułami i standardami, tak w istocie jest.
zobacz więcej
Noc mikołajkowa w "Language" (foto)

Noc mikołajkowa w "Language" (foto)

W I Językowej Szkole Podstawowej „Language” 8 - 9 grudnia odbyła się niezwykła, jedyna w roku noc mikołajkowa pod hasłem „Mikołajkowi detektywi”. Nasze grono, przy nieocenionej i niezawodnej pomocy młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych ZDZ w Wyszkowie przygotowało dla dzieci moc niezapomnianych wrażeń.
zobacz więcej
Szesnasta Pielgrzymka z Leszczydołu-Nowin (foto)

Szesnasta Pielgrzymka z Leszczydołu-Nowin (foto)

43-osobowa delegacja z Zespołu Szkół w Leszczydole-Nowinach uczestniczyła w XVI Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem: „Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia”. 
zobacz więcej
Sztuka łączy pokolenia (foto)

Sztuka łączy pokolenia (foto)

Rodzina i pan domu,odbywający wyimaginowany spacer na Kopiec Kościuszki, dwie córki- pensjonarki, dorosły syn, który uwodzi służącą i wreszce ona, nieugięta strażniczka rodzinnej moralności. Znamy ich dobrze, to Dulscy, bohaterowie sztuki „ Moralność pani Dulskiej” G. Zapolskiej. Postać tytułowej bohaterki weszła na trwałe do swiadomości, a słowo „dulszczyzna” stało się najlapidarniejszym określeniem mieszczańskiej obłudy.” Z tą właśnie propozycją przybyli do naszej szkoły niezwykli wykonawcy, aktorzy teatru „Pomimo”, działającego przy Domu Dziennego Pobytu „ Senior”w Wyszkowie, którego kierowniem jest Dorota Wojtkowska.
zobacz więcej