Zabawa karnawałowa (foto)

Od czytelników

Zabawa karnawałowa (foto)

28.01.2019
autor: Joanna Kozon
Karnawał to czas radości i balów. 25 stycznia w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym również odbyła się tego typu impreza. W ten sposób społeczność hucznie zakończyła pierwsze półrocze i powitała ferie.  Na uczestników zabawy czekało wiele atrakcji, przygotowanych przez Samorząd Uczniowski, Klub Wolontariatu oraz rodziców. To właśnie młodzież zajęła się dekoracją sali, która mieniła się kolorami złota, srebra, czerni  i neonów. 
 
Na początek zaprezentowali się uczniowie drugiej klasy, którzy zabrali widzów w świat baśni, Królewny Śnieżki i krasnoludków. Po przedstawieniu rozpoczęła się zabawa. W przerwach przeprowadzono kilka konkursów, m.in. z balonami, taniec wokół krzesełek. Dziewczęta z kl. VIII zaprezentowały w rytm znanych przebojów kilka układów choreograficznych, do wykonania których przyłączyły się chętne osoby. Przy specjalnie przygotowanych stanowiskach można było pomalować sobie fantazyjnie twarz, wykonać kolorowe warkoczyki lub zrobić balony w różnych kształtach. Miłośnicy zdjęć fotografowali się na złotej ściance w śmiesznych perukach, kapeluszach, maskach i innych gadżetach. W trakcie imprezy wybierano Króla i Królową Balu. Jury brało pod uwagę prezencję i uczestnictwo w proponowanych formach rozrywki. Zwycięzców: A. Piotrowską, M. Mroza (kategoria kl. 0-IV), J. Gołębiewską, B. Rogólskiego (kl. V–VIII) uhonorowano koronami oraz medalami i zaproszono do wspólnego tańca. Poza tym w klasach rodzice przygotowali poczęstunki, a Mikołaj przyniósł paczki ze słodkościami. Przeprowadzona została też akcja charytatywna w ramach projektu edukacyjno-pomocowego UNICEF-u pod hasłem „Wszystkie Kolory Świata”, wspierająca dzieci z Afryki. Licytowano własnoręcznie uszyte przez rodziców i dzieci lalki. Dochód ze sprzedaży tych przepięknych zabawek przeznaczony będzie na zakup szczepionek. 
Impreza zakończyła się późnym wieczorem. Wszyscy bawili się świetnie dzięki różnorodności atrakcji, a także dlatego, że mogli połączyć przyjemne z pożytecznym.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku