XIII Marsz Niepodległości (foto)

Od czytelników

XIII Marsz Niepodległości (foto)

16.11.2017
autor: Beata Glinka, fot. Krzysztof Rogowski
Już po raz 13. pan Jurek Sitek, opiekun Klubu Przyrodniczo-Turystycznego „Leśna Szkoła” zorganizował 11 listopada Marsz Niepodległości.
14 entuzjastów tego, co proponuje pan Sitek i aktywnego spędzania wolnego czasu (członkowie klubu turystycznego „Białe Kruki”, działającego przy Uniwersytecie III Wieku w Wyszkowie, mniej i bardziej dorośli oraz jeden 3,5 latek z trochę starszą od siebie siostrą – brawo dla rodziców za piękną postawę i odwagę !!!) wybrało się, mimo bardzo niepewnej pogody, na długi (14-kilometrowy) patriotyczny spacer. Do Dalekiego dotarliśmy pociągiem. Stamtąd pięknymi duktami leśnymi Puszczy Białej podążaliśmy w kierunku Dębu „Wieszatiel”, Pulw i Sieczych, a następnie Zygmuntowa Mazowieckiego, skąd wróciliśmy do Wyszkowa także pociągiem. 
Pogoda nam dopisała, pięknie świeciło słońce, las był jeszcze bardzo jesienny, kolorowy i pełen grzybów. Na spotkanie wyszło nam ogromne stado saren i bardzo szybki dzik. Chwile zadumy przy odwiedzanych miejscach pamięci narodowej wprawiły nas w patriotyczny nastrój. Z biało-czerwonymi chorągiewkami wyglądaliśmy naprawdę malowniczo i uroczo. 
Trochę wysiłku, jaki włożyliśmy w pokonanie tej wcale niełatwej trasy, traktujemy jako hołd oddany tym, którzy 99 lat temu oraz wcześniej i później, walczyli o naszą wolność i niepodległość.
Każdy świętuje na miarę swoich możliwości. My cieszymy się, że tak mogliśmy spędzić ten ważny dla Polaków, jeszcze jesienny dzień. Dziękujemy panu Jurkowi Sitkowi za wytrwałość i ciągłe mobilizowanie nas do działania i aktywności. Już teraz zapraszamy na XIV Marsz Niepodległości w następnym roku. Naprawdę warto!
 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość