XI Gala Klubu Impuls w Centrum Pieniądza (foto)

Od czytelników

XI Gala Klubu Impuls w Centrum Pieniądza (foto)

30.11.-0001
autor: Beata Sierzan
W Narodowym Banku Polskim w Warszawie po raz jedenasty najbardziej aktywni nauczyciele i uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zostali uhonorowani przez NBP za realizację projektów edukacyjnych z zakresu ekonomii, finansów i przedsiębiorczości w roku szkolnym 2015/2016. Drugie miejsce w województwie mazowieckim zajęło I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie, a trzecie Zespół Szkół w Długosiodle.
Wyróżnione szkoły na Gali reprezentowała Beata Sierzan, nauczyciel podstaw przedsiębiorczości oraz uczniowie Małgorzata Zając i Hubert Zieliński.
Galę uświetnił prof. Adam Glapiński. Prezes NBP, który w swoim przemówieniu podkreślił, że nauka to dobra inwestycja, a przedsiębiorczość to zasób XXI w. Warto rozwijać umiejętności kluczowe, tym bardziej, że NBP - jako instytucja ciesząca się największym prestiżem w Polsce - wspomaga naukę przedsiębiorczości poprzez inicjowanie różnych projektów. 
Kolejnym prelegentem był Zbigniew Modrzewski, Prezes Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, instytucji, która podobnie jak NBP rozwija postawy przedsiębiorcze poprzez programy z zakresu finansów i ekonomii.
Gościem specjalnym Gali była Dorota Bartyzel-Dukaczewska, m.in. dziennikarka i trenerka mindfulness – umysłowego fitness, twórczej destrukcji, nowoczesnych metod uwolnienia się od automatyzmu i pielęgnowanie wewnętrznego „ aha”.
W swojej prezentacji podała przykłady ludzi, którzy osiągnęli sukces, stosując twórczą destrukcję, otwierając się na nowo, wyzbywając tego, co nas blokuje i niszczy. Trenerka podała przykład Steva Jobsa, współzałożyciela, prezesa i przewodniczącego rady nadzorczej Apple Inc, twórcy iPhone, iPada. i komputera iMac oraz Elona Maska, przedsiębiorcy, twórcy samochodu elektrycznego Tesla. Musk twierdził, że „jeśli coś robisz i nie ponosisz porażki, to znaczy, że nie jesteś dosyć innowacyjny” i, „ że jest jak najbardziej możliwe, żeby zwykły człowiek zdecydował się być niezwykły i żeby niezwykłym się stał”.
Podsumowując swoje wystąpienie pani Bartyzel-Dukaczewska zacytowała słowa Dalie Camegie „Ludzie rzadko osiągają sukces, jeżeli nie kochają tego co robią…”
Kolejnym punktem imprezy był wystawny bankiet, podczas którego można było porozmawiać o dobrych praktykach, wymienić doświadczenia i podsłuchać przedsiębiorczych pomysłów.
Zaproszeni na Galę mieli także okazję, na zakończenie, zwiedzić fascynujący świat pieniądza, czyli wystawy Centrum Pieniądza im. Sławomira S. Skrzypka. Na zwiedzających czekało wiele unikalnych atrakcji: mogli  porozmawiać z wirtualnym bankierem, wejść do skarbca i podnieść sztabę złota ważącą 12,5 kg o wartości około 2 mln zł, zapoznać się z jedną z większych w kraju kolekcji polskich monet, uczestniczyć w strategicznych grach ekonomicznych czy zbadać w laboratorium autentyczność własnych pieniędzy. Mogli także usiąść w fotelu Prezesa i pomarzyć o byciu członkiem Rady Polityki Pieniężnej ( jak widać na załączonych zdjęciach).
Składamy serdeczne podziękowania Koordynatorowi Klubu Impuls Pani Kindze Sternik i Pani Małgorzacie Maryjewskiej za życzliwość i okazaną pomoc. Dziękujemy także przedstawicielom firm i instytucji, którzy prowadzą ciekawe zajęcia w szkole, opiekują się uczniami podczas Dnia Przedsiębiorczości oraz innych programów i projektów z zakresu edukacji finansowej, ekonomicznej i przedsiębiorczości.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wyjątkowa wystawa Ludwiki Borzymek

Wyjątkowa wystawa Ludwiki Borzymek

10 czerwca do Piotrkowa Trybunalskiego zjechali polscy Ormianie oraz liczni goście z Armenii, Libanu, Austrii i Węgier, by z ambasadorem Armenii w Polsce Edgarem Ghazaryanem wspólnie świętować 650. rocznicę istnienia w Polsce diaspory ormiańskiej. Wśród wielu atrakcji była wystawa „Sceny z życia piotrkowskich Ormian” przygotowana przez pochodzącą z Wyszkowa malarkę Ludwikę Borzymek.
zobacz więcej
"Otwarta firma" – biznes przy tablicy

"Otwarta firma" – biznes przy tablicy

Już po raz dziewiąty został zorganizowany w Polsce Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w 143 krajach świata. Jego celem jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.
zobacz więcej
Każą zgłaszać i nic nie robią

Każą zgłaszać i nic nie robią

Do naszej redakcji zgłosiła się Czytelniczka, która kupiła na targu w pawilonie dzierżawionym od urzędu miejskiego polędwicę wołową. W trakcie krojenia znalazła w niej coś, co wzbudziło jej podejrzenie. – Chciałam dobrze dla ludzi – mówi – bo to może być tasiemiec (nie mógł to być tasiemiec, bo występuje tylko w mięsie wieprzowym – red.). Poszła więc z tym kawałkiem mięsa do powiatowego sanepidu, by zrobiono badanie. I wtedy się zaczęło. Wydawałoby się prosta sprawa, okazała się bardzo skomplikowaną.  – Każą zgłaszać i nic nie robią – skomentowała nasza Czytelniczka, która kierowała się troską o zdrowie innych klientów.
zobacz więcej
Konferencja podsumowująca staż w Granadzie (foto)

Konferencja podsumowująca staż w Granadzie (foto)

Konferencja podsumowująca staż zagraniczny uczniów CEZiU „Kopernik” w ramach projektu Erasmus+ „Solidny zawód sposobem na sukces na europejskim rynku pracy” odbyła się 30 listopada. Uroczystość prowadzili Adrian Kałuski z IV TPS i Radosław Rakowski z IV TE.
zobacz więcej
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche
manhattan