XI Gala Klubu Impuls w Centrum Pieniądza (foto)

Od czytelników

XI Gala Klubu Impuls w Centrum Pieniądza (foto)

30.11.-0001
autor: Beata Sierzan
W Narodowym Banku Polskim w Warszawie po raz jedenasty najbardziej aktywni nauczyciele i uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zostali uhonorowani przez NBP za realizację projektów edukacyjnych z zakresu ekonomii, finansów i przedsiębiorczości w roku szkolnym 2015/2016. Drugie miejsce w województwie mazowieckim zajęło I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie, a trzecie Zespół Szkół w Długosiodle.
Wyróżnione szkoły na Gali reprezentowała Beata Sierzan, nauczyciel podstaw przedsiębiorczości oraz uczniowie Małgorzata Zając i Hubert Zieliński.
Galę uświetnił prof. Adam Glapiński. Prezes NBP, który w swoim przemówieniu podkreślił, że nauka to dobra inwestycja, a przedsiębiorczość to zasób XXI w. Warto rozwijać umiejętności kluczowe, tym bardziej, że NBP - jako instytucja ciesząca się największym prestiżem w Polsce - wspomaga naukę przedsiębiorczości poprzez inicjowanie różnych projektów. 
Kolejnym prelegentem był Zbigniew Modrzewski, Prezes Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, instytucji, która podobnie jak NBP rozwija postawy przedsiębiorcze poprzez programy z zakresu finansów i ekonomii.
Gościem specjalnym Gali była Dorota Bartyzel-Dukaczewska, m.in. dziennikarka i trenerka mindfulness – umysłowego fitness, twórczej destrukcji, nowoczesnych metod uwolnienia się od automatyzmu i pielęgnowanie wewnętrznego „ aha”.
W swojej prezentacji podała przykłady ludzi, którzy osiągnęli sukces, stosując twórczą destrukcję, otwierając się na nowo, wyzbywając tego, co nas blokuje i niszczy. Trenerka podała przykład Steva Jobsa, współzałożyciela, prezesa i przewodniczącego rady nadzorczej Apple Inc, twórcy iPhone, iPada. i komputera iMac oraz Elona Maska, przedsiębiorcy, twórcy samochodu elektrycznego Tesla. Musk twierdził, że „jeśli coś robisz i nie ponosisz porażki, to znaczy, że nie jesteś dosyć innowacyjny” i, „ że jest jak najbardziej możliwe, żeby zwykły człowiek zdecydował się być niezwykły i żeby niezwykłym się stał”.
Podsumowując swoje wystąpienie pani Bartyzel-Dukaczewska zacytowała słowa Dalie Camegie „Ludzie rzadko osiągają sukces, jeżeli nie kochają tego co robią…”
Kolejnym punktem imprezy był wystawny bankiet, podczas którego można było porozmawiać o dobrych praktykach, wymienić doświadczenia i podsłuchać przedsiębiorczych pomysłów.
Zaproszeni na Galę mieli także okazję, na zakończenie, zwiedzić fascynujący świat pieniądza, czyli wystawy Centrum Pieniądza im. Sławomira S. Skrzypka. Na zwiedzających czekało wiele unikalnych atrakcji: mogli  porozmawiać z wirtualnym bankierem, wejść do skarbca i podnieść sztabę złota ważącą 12,5 kg o wartości około 2 mln zł, zapoznać się z jedną z większych w kraju kolekcji polskich monet, uczestniczyć w strategicznych grach ekonomicznych czy zbadać w laboratorium autentyczność własnych pieniędzy. Mogli także usiąść w fotelu Prezesa i pomarzyć o byciu członkiem Rady Polityki Pieniężnej ( jak widać na załączonych zdjęciach).
Składamy serdeczne podziękowania Koordynatorowi Klubu Impuls Pani Kindze Sternik i Pani Małgorzacie Maryjewskiej za życzliwość i okazaną pomoc. Dziękujemy także przedstawicielom firm i instytucji, którzy prowadzą ciekawe zajęcia w szkole, opiekują się uczniami podczas Dnia Przedsiębiorczości oraz innych programów i projektów z zakresu edukacji finansowej, ekonomicznej i przedsiębiorczości.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wyszkowscy seniorzy w „Leśnej Górze” (foto)

Wyszkowscy seniorzy w „Leśnej Górze” (foto)

Tradycją lat ubiegłych seniorzy z Ośrodka Pomocy Społecznej - Domu Dziennego Pobytu „Senior” w Wyszkowie odwiedzili swoich równolatków z Domu Opieki „Leśna Góra”.
zobacz więcej
Ślubowanie pierwszaków w Lucynowie (foto)

Ślubowanie pierwszaków w Lucynowie (foto)

„Witaj, pierwsza klaso!” – usłyszeliśmy 20 października 2016 r., kiedy jedenaścioro pierwszoklasistów miało swoje święto. Był to bardzo ważny dzień w ich szkolnym życiu, ponieważ zostali przyjęci do grona braci uczniowskiej i stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter.
zobacz więcej
Licealiści z Norwida już po raz kolejny dowiedzieli się, jak osiągnąć sukces (foto)

Licealiści z Norwida już po raz kolejny dowiedzieli się, jak osiągnąć sukces (foto)

Jak osiągnąć sukces? Symulacyjna gra ekonomiczna podpowiedziała to uczniom kl. Ia, którzy wzięli udział w warsztatach z grą. Jest to projekt opracowany przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową w ramach działań Kongresu Obywatelskiego pod patronatem Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy. Moderatorem gry była nauczycielka podstaw przedsiębiorczości Beata Sierzan oraz absolwent naszego LO Szymon Wojtkowski.
zobacz więcej
Świąteczna „dwójka” (foto)

Świąteczna „dwójka” (foto)

Tuż przed świętami w Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe. Uczniowie bardzo licznie odpowiedzieli na zaproszenie do udziału w konkursach na świąteczne szopki i stroiki.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Levert
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan
manhattan