XI Gala Klubu Impuls w Centrum Pieniądza (foto)

Od czytelników

XI Gala Klubu Impuls w Centrum Pieniądza (foto)

30.11.-0001
autor: Beata Sierzan
W Narodowym Banku Polskim w Warszawie po raz jedenasty najbardziej aktywni nauczyciele i uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zostali uhonorowani przez NBP za realizację projektów edukacyjnych z zakresu ekonomii, finansów i przedsiębiorczości w roku szkolnym 2015/2016. Drugie miejsce w województwie mazowieckim zajęło I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie, a trzecie Zespół Szkół w Długosiodle.
Wyróżnione szkoły na Gali reprezentowała Beata Sierzan, nauczyciel podstaw przedsiębiorczości oraz uczniowie Małgorzata Zając i Hubert Zieliński.
Galę uświetnił prof. Adam Glapiński. Prezes NBP, który w swoim przemówieniu podkreślił, że nauka to dobra inwestycja, a przedsiębiorczość to zasób XXI w. Warto rozwijać umiejętności kluczowe, tym bardziej, że NBP - jako instytucja ciesząca się największym prestiżem w Polsce - wspomaga naukę przedsiębiorczości poprzez inicjowanie różnych projektów. 
Kolejnym prelegentem był Zbigniew Modrzewski, Prezes Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, instytucji, która podobnie jak NBP rozwija postawy przedsiębiorcze poprzez programy z zakresu finansów i ekonomii.
Gościem specjalnym Gali była Dorota Bartyzel-Dukaczewska, m.in. dziennikarka i trenerka mindfulness – umysłowego fitness, twórczej destrukcji, nowoczesnych metod uwolnienia się od automatyzmu i pielęgnowanie wewnętrznego „ aha”.
W swojej prezentacji podała przykłady ludzi, którzy osiągnęli sukces, stosując twórczą destrukcję, otwierając się na nowo, wyzbywając tego, co nas blokuje i niszczy. Trenerka podała przykład Steva Jobsa, współzałożyciela, prezesa i przewodniczącego rady nadzorczej Apple Inc, twórcy iPhone, iPada. i komputera iMac oraz Elona Maska, przedsiębiorcy, twórcy samochodu elektrycznego Tesla. Musk twierdził, że „jeśli coś robisz i nie ponosisz porażki, to znaczy, że nie jesteś dosyć innowacyjny” i, „ że jest jak najbardziej możliwe, żeby zwykły człowiek zdecydował się być niezwykły i żeby niezwykłym się stał”.
Podsumowując swoje wystąpienie pani Bartyzel-Dukaczewska zacytowała słowa Dalie Camegie „Ludzie rzadko osiągają sukces, jeżeli nie kochają tego co robią…”
Kolejnym punktem imprezy był wystawny bankiet, podczas którego można było porozmawiać o dobrych praktykach, wymienić doświadczenia i podsłuchać przedsiębiorczych pomysłów.
Zaproszeni na Galę mieli także okazję, na zakończenie, zwiedzić fascynujący świat pieniądza, czyli wystawy Centrum Pieniądza im. Sławomira S. Skrzypka. Na zwiedzających czekało wiele unikalnych atrakcji: mogli  porozmawiać z wirtualnym bankierem, wejść do skarbca i podnieść sztabę złota ważącą 12,5 kg o wartości około 2 mln zł, zapoznać się z jedną z większych w kraju kolekcji polskich monet, uczestniczyć w strategicznych grach ekonomicznych czy zbadać w laboratorium autentyczność własnych pieniędzy. Mogli także usiąść w fotelu Prezesa i pomarzyć o byciu członkiem Rady Polityki Pieniężnej ( jak widać na załączonych zdjęciach).
Składamy serdeczne podziękowania Koordynatorowi Klubu Impuls Pani Kindze Sternik i Pani Małgorzacie Maryjewskiej za życzliwość i okazaną pomoc. Dziękujemy także przedstawicielom firm i instytucji, którzy prowadzą ciekawe zajęcia w szkole, opiekują się uczniami podczas Dnia Przedsiębiorczości oraz innych programów i projektów z zakresu edukacji finansowej, ekonomicznej i przedsiębiorczości.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Ważne zmiany dla klientów Banku BPH

Ważne zmiany dla klientów Banku BPH

Najważniejsze zmiany dla klientów wynikające z planowanej fuzji prawnej wydzielonej części Banku BPH z Alior Bankiem.
zobacz więcej
Na V Forum Klubów Młodego Odkrywcy (foto)

Na V Forum Klubów Młodego Odkrywcy (foto)

W warszawskim Centrum Nauki Kopernik odbyło się spotkanie nauczycieli opiekunów KMO. To Kluby Młodych Odkrywców - jest ich w kraju już ponad 600 i zrzeszają pasjonatów w postaci prowadzących i ich podopiecznych, chcących w niekonwencjonalny sposób zgłębiać i odkrywać tajniki nauki i techniki. Kluby działają także na Ukrainie, na Białorusi, na Litwie i w Gruzji.
zobacz więcej
Ostatnie tygodnie wyścigu o Podwórka Talentów Nivea

Ostatnie tygodnie wyścigu o Podwórka Talentów Nivea

Ogólnopolskie głosowanie w konkursie Podwórko Talentów Nivea wchodzi w decydującą fazę! Do 31 lipca na stronie www.podworko.nivea.pl oraz przez aplikację mobilną można codziennie oddawać głosy na prezentacje utalentowanych dzieci, aby pomóc im wygrać jeden z 20 wyjątkowych placów zabaw. Zespół Szkół w Rybnie bardzo potrzebuje wsparcia, ponieważ niezmiennie zajmuje dopiero 136 pozycję.
zobacz więcej
Pielgrzymka na Jasną Górę i Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej

Pielgrzymka na Jasną Górę i Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej

54 osoby związane z wyszkowskim Kołem PSOUU (rodzice – członkowie Koła z dziećmi, uczestnicy WTZ i PŚDS, uczniowie SOS-W, zaprzyjaźnione osoby) w dniach 23 - 24 października br. wzięły udział w dwudniowej pielgrzymce na Jasną Górę – najważniejszego centrum kultu Maryjnego w Polsce. Szczególny okres pielgrzymki – w Roku Miłosierdzia – w czasie modlitwy, odnowy duchowej i uczynków miłosierdzia wobec tych, którzy ich najbardziej potrzebują, tworzyły dodatkowo  atmosferę zadumy, oderwania się od bieżących trudności i zmagań. Był również okazją do pogłębienia integracji grupy. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
manhattan
manhattan